Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Köszönési formák, szóhasználat...

Köszönési formák, szóhasználat tanároknál?

Figyelt kérdés

21 éves fiú vagyok, már egy technikus oklevél van a hátam mögött, ugyan abba az iskolába járok, de érdekes mód, volt olyan tanár aki megjegyezte valakire, hogy miért tegezi le őt, de vissza felé már a tanár tegez.

Több tanárnál is ilyen helyzetet látok, hogy tudja hogy van oklevelem és mégis csendőr pertu van.

Felidegesít és dűhít. Mit tegyek? Olyan eset is volt, hogy a tanár megmondta, hogy iskolán kívl tegezzél... Olyan is volt, hogy a tanár megmondta, hogy oda vissza magázódást várja el.


2013. nov. 13. 23:28
 1/2 anonim ***** válasza:
21 évesen szerintem még simán nézhetnek gyereknek... rám is úgy tekintenek, pedig 23 vagyok.Én nem tegezek senkit, csak ha megkérnek rá! Persze ha fiatalabb a tanár és engem letegez, akkor meggondolnám, hogy visszategezzem-e, és ha megtenném és ő ezt szóvá tenné, akkor megmondanám neki, hogy wazeg te is tegezel... Szóval attól hogy tanár, nem biztos hogy feljogosítja, hogy tegezzen. Ettől függetlenül azért neked elsőre illene magázódnod, főleg ha tanít téged az illető :) Vagyis én így vagyok vele.
2013. nov. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
jó csak csendőrpertu...
2013. nov. 14. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!