Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Összevesztem az osztálytársamm...

Összevesztem az osztálytársammal. Szerintetek az én hibám?

Figyelt kérdés

Egyik nap azt vettem észre, hogy barátnőmék hozzám se szólnak és kérdeztem, hogy mi a bajuk, erre csak azt mondták, hogy semmi...Mondom ok.

Erre másnap is ugyanezt eljátszották és egy másik lány kérdezte, hogy mi a baj, én meg elmondtam neki, hogy tegnap óta le se szarnak kb. és a legjobb, hogy én azt se tudom, mit csináltam, mert nem mondják el. Erre ő megkérdezte őket és azt mondták, majd szünetben beszélni akarnak velem. Erre szünetben odamentem hozzájuk és kérdeztem, hogy na akkor mit is csináltam? És az egyik csaj, akit nevezzünk P-nek, mondta, hogy azért haragszik rám, mert én tegnap reggel fel mertem hívni, hogy írunk-e aznap matekból. És ez a baja, mert pénteken (azaz tegnap) írtunk, de féltem, hogy rosszul tudom, vagy valami és biztosra akartam menni, mert akkor még nem tudtam az összes szabályt, amikből íratott..És most emiatt lettem lehordva.

Meg még volt pár dolog, amiket csak a 3. barátnőnktől tudtam meg, pl. az, hogy P-nek tetszik egy fiú, akivel én már régebb óta jóba vagyok és a srác múltkor mondott egy elég bunkó dolgot P-re facebook-on, én meg elmondtam P-nek, mert sajnáltam, hogy ő szerelmes abba a fiúba, a srác meg csak kihasználja, szóval elmondtam neki és mondta, hogy küldjem el a beszélgetést. Elküldtem és még kb. kismilliószor bocsánatot is kértem, hogy addig nem mondtam el, ő meg ott mondta, hogy nem rám haragszik, hanem a fiúra és hogy a gyereket másnap ki fogja nyírni. Erre másnap bemegyek az iskolába és látom, hogy a fiú és P megint ott beszélgetnek egymással, meg röhögcsélnek, mintha mi sem történt volna, és megkérdeztem, hogy ilyen hamar kibékültetek? Mert csodálkoztam, hogy előző este még azt mondta nekem, hogy mennyire pipa arra a fiúra és esküszik, hogy megfojtja, meg ilyenek.

És a barátnőmtől megtudtam, hogy P most kitalálta, hogy én csak átirosgattam a beszélgetést, hogy őt és a fiúkáját összeugrasszam, és hogy amikor másnap megkérdeztem, hogy máris kibékültek-e, azt is biztos csak azért kérdeztem, mert arra számítottam, hogy megutálják egymást és hogy az is milyen gyanús volt...

Aztán megtudtam azt is, hogy az is a kínja, hogy én kb. 2 vagy lehet, 3 héttel ezelőtt megjegyeztem, hogy elég szar, hogy az osztályban 5-en vagyunk barátnők, mert ha páratlanul vagyunk, 1 ember még akaratlanul is mindig kimarad, meg mellé nem ülnek, meg ilyesmi. És utána mondtam, hogy néha úgy érzem, én vagyok az az ember, aki a csoportból úgymond a legtöbbször kimarad. És P-nek most jutott eszébe, hogy én ezért is mekkora egy bunkó szemétláda vagyok, mert szerinte meg ő marad mindig egyedül.

Ezenkívül még amiatt is haragszik rám, hogy múltkor írtunk egyik órán és le kellett írni, hogy egy adott törvény hanyadik évi hanyadik paragrafusának a törvénye, vagy valami ilyesmi és ez a feladat ugyanaz volt a két csoportnak és pont P ült mellettem és lemásoltam róla, de a többi feladatot egyedül csináltam és múltkor kikaptuk, nekem 4-es lett, P meg most kitalálta, hogy én az egész feladatlapot róla másoltam (az nem zavarja, hogy A-B csoport volt, úgyhogy nem is tudtam volna az egészet róla másolni, de mindegy) és így lett nekem 4-es.

Bocsi, hogy hosszú lett, csak kb. ezek a legjelentősebbek, de amúgy mondott még barátnőm pár dolgot, amit P mondott neki, de azok tényleg csak ilyen nagyon kis hülyeségek.

Szóval az én hibám? Vagy csak ő reagálja túl ezeket?

15L


2013. nov. 16. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

velem is volt már ilyen.. mi osztályunkba alig voltak lányok szóval először elég nagy összetartás volt. Aztán egy másik iskolával összevontak minket és elkezdődött a klikkesedés.. Én elkezdtem barátkozni a másik sulisokkal és nagyon jóba lettünk. Szintén öten. Az egyik csaj kitalált valamit, ami nem tetszett és onnantól az egész klikk nem beszélt velem, mert hogy valaki úgy gondolta.. Azóta rájöttem, hogy nem is voltak soha igazán a barátnőim ha egy ember véleménye miatt már szóba se állnak velem. És szükségem se volt rájuk, mert mentem középiskolába. Én is elmondtam volna, hogy miket irogat a pasija és szerintem ez is csak kifogás akart lenni, mert az egy dolog ha nem akarja elfogadni, de ettől még bíznia kéne benned, nem megvádolni. A másolásról meg annyit, hogy most a legjobb barátnőm ül mellettem és matekon egyszer kicseréltük a lapokat és megírt helyettem egy feladatot.. Meg gazdaságiból előre megírtam mindkét csoportnak a feladatot, mert megvoltak a feladatok és odaadtam neki.. Ebből persze nem kell rendszert csinálni, de ha ennyin fennakad akkor túlreagálja.

Bocsi,hogy hosszú lett.:)

2013. nov. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ :)

igazából lehet, hogy igazad van...bár én P-n kívül a többi lányt még barátnőnek tartom, mert végül is valamennyire meg is értem őket, viszont P....hát nem tudom...nem vagyok haragtartó, de ezek után nem hiszem, hogy meg tudok benne bízni valaha is :/

2013. nov. 16. 09:48
 3/5 anonim ***** válasza:

1.Aki neked beszél másról,az rólad is beszél másnak.Tehát keveri a mocskot körülötted.Vigyázz,mert lehet,hogy egy harmadik személy összeugrasztott titeket direkt,hogy megtörjön téged,és hogy ne legyetek 5-en,hanem csak 4-en legyenek ők.Ugyanis elmondom,hogy valószínűleg nem áll ki melletted ez a bizonyos lány,hanem inkább ellened dolgozik.Elérte,hogy megbízz benne,te megbíztál benne,és ő pedig ki fog téged onnan túrni.


2.Egy normális ember NEM haragszik azért,ha bármikor is felhívod és megkérdezed,hogy írtok-e matekból.Csak valamire kell,hogy fogja a dolgokat.


3.Ha mindketten(te és P) is úgy érzitek,hogy ti vagytok a páratlan,akkor ugye megy a verseny,hogy ebben kinek van mondjuk igaza.Én szerintem ő az,akit direkt ellened hangolt egy másik lány.


4.Minden variációból az jön ki,hogy köztetek úgymond keverik a mocskot!Tehát tartsd magad ahhoz,hogy inkább NE mondj senkiről senkinek rosszat.


Fogadd meg a tanácsom,és SENKIRŐL SEMMIT SENKINEK NE MONDJ,TEHÁT NE ÉRTÉKELJ SENKIT!

A saját gondjaidról külsősnek beszélj(biztos van iskolán kívül is barátnőd,aki nem árthat)!Ne osztálytársaknak..legalábbis ne ezeknek mondd el a gondjaidat,mert AHOGY OLVASOM,ELÉGGÉ ÚGY FOGSZ JÁRNI SAJNOS,mint én jártam..:(

Sajnálom.Őszinte kell,hogy legyek.

17/L

2013. nov. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, igazad van :( bár iskolán kívül nem nagyon vannak barátaim :/
2013. nov. 16. 18:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor felajánlom a segítségem:nekem elmondhatsz mindent a dolgokkal kapcsolatban,HA SZERETNÉD,a te döntésed.De nekik kevés dolgot mondj el.Vagy keress valakit.. akinek elmondhatod.
2013. nov. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!