Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek megvédjem? Vagy...

Szerintetek megvédjem? Vagy csak magamat is bajba sodornám a fölösleges hősködéssel?

Figyelt kérdés

Nemrég mentem gimnáziumba. Az osztálytársakkal jóban vagyok, de úgy komolyabban csak 2 gyerekkel lógok.

Van az osztályunkba egy antiszociális gyerek akinek hihetetlen lassú felfogása van és nem mer vagy nem tud még beszélni sem. Hiába próbál meg akárki és akármilyen kedvesen beszélni vele, ő általában próbál, de nem sikerül megszólalnia. Nos, az a gond hogy minden héten az iskola "leghíresebb" osztálya jön utánunk tesire. Ráadásul szegény gyerek elég lassan öltözik szóval mindig szívatva van. Fizikailag nem bántalmazzák, de gyakorlatilag porig alázzák és halálra rémítik. Az említett osztályból amúgy van egy régi nagyon jó barátom, de ő neki sincs ott befolyása...na meg senki sem akarja hogy ez megszűnjön mert jó műsor. Szerencsétlen gyereken minden héten egy alkalommal 2 osztály röhög. A mienk, meg 3 évfolyammal felettünk lévők (ők szívatják). Viszont úgy néz ki mintha meg sem érezné lelkileg.

Én meg szeretném védeni, de nem tudom hogy nekem megérné-e. Ellenem sokkal többen lenének és mind nagyobb súlycsoportban, szóval ha bunyóra kerül a sor nem kérdés hogy vesztek-e. De a fizikai fájdalom nem érdekel. Inkább az hogy valószínűleg a saját osztályom is ellenem fordulna, sőt attól félek hogy még a barátaim is. Mondjuk talán azért megérné hogy megtudjam hogy valójában ki az igazi barátom. Szerintetek? Tönkre vágnám ezzel a középsulis éveimet? Hogy lépjek fel ellenük? Mit mondjak? Hogy viselkedjek ha esetleg kapok egy két pofont? Azt ne írjátok hogy menjek tanárhoz, mert az nem az én stílusom.


2013. dec. 9. 21:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

A bátorságodat ne szégyeld, lehet az elején hümmögni fognak rád, hogy kiálltál egy olyan gyerek mellett,akit mindenki megaláz.Nagyon szivtelenek ezek a gyerekek, látszik,hogy neked még van szived!

Allj ki mellette és hidd el a többiek is le fognak csitulni,remélem lesz,aki el is fogja szégyelni magát!

2013. dec. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Erősen elgondolkodtam a kérdéseden, és eszembe jutott egy eset a saját múltamból. Volt egy barátom az osztályban, még általános iskolában, az öccse is abba a suliba járt, de szegény srácnak elég nagy dioptriás szemüvege volt, ezért gúnyolták, megverték, többször összetörték a szemüvegét. Mondanom sem kell senki sem segített neki, teljesen magába fordult, hasonlóan viselkedett mint az általad leírt srác.

Megelégeltem hogy még a saját testvére sem áll ki mellette, így léptem. egyik alkalommal mikor verni készült őt pár nagyszájú gyerek, közbe léptem. Először szóban, majd később tettekben is megvédtem őt. A barátaim nem álltak mellém, így teljesen egyedül maradtam mindenki ellen.Hozzáteszem, lány vagyok, szoval elég érdekes helyzet alakult ki.

Igen, megéri megvédeni egy olyan valakit, aki nem tudja megvédeni magát, csupán a lelkiismereted tisztasága miatt megéri, és amiatt hogy különb légy mint a többi tapló. Ha a barátaid igaz barátok, melléd állnak, nem ellened lesznek, ellenkező esetben jobban jársz ha ezek a barátok most eltűnnek, még mielőbb egy komolyabb helyzetben hagynának cserben.

Őszintén szólva egy verekedés elkerülésére talán az egyik legjobb mód, ha bele sem mész. Értem én ezt úgy, hogy ha bekapsz egy két pofont, tűrd férfiasan, és állj odébb. Ne érdekeljen mit mondanak mások.Nehéz, rettentő nehéz.De így leszel ember, nem pedig seg.gfej

Lehet hogy a középsulis éveid tönkre mennek, de nem az életed, de az is lehet hogy tiszteletet vívsz ki magadnak.

2013. dec. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
100%

Tedd meg! Ez olyan dolog, aminek az emléke nem fog elmúlni az évekkel hidd el. Ha közbelépsz, teljes joggal lehetsz büszke magadra, bárhogyan is végződik a dolog. Ha meglapulsz, akkor szerintem 10 év múlva is megkeseredik a szádban a falat, ha eszedbe jut, de akkor már nem tudod megváltoztatni, ami elmúlt. Ja, és én kizártnak tartom, hogy ettől tönkremennének a sulis éveid, mondjuk kellően tökösen kéne kezelni a szitut.


Ha bevállalod, majd írd le, hogy mi történt!

2013. dec. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Védd meg! Én is voltam ilyen helyzetben, álltam mind a két oldalon. Úgy értem, hogy engem is szekáltak és jól esett, mikor mellém álltak, aztán később, mikor már nagyobb koromban meg tudtam védeni magam és másokat, akkor meg is tettem és jó érzés volt segíteni egy gyengébbnek. Piszkálja a csőrömet, ha valakit cseszegetnek, mindig mellé állok és sosem azt nézem, hogy mit szólnak a haverok, vagy más. Tedd azt, amit szeretnél! Ha azt súgja valami, hogy állj a gyerek mellé, akkor tedd azt. Akik ezért röhögnek, vagy piszkálnak, azok éretlenek.

Engem is "cikiztek" ilyenkor, hogy miért álltam mellé, de nem érdekelt. Tojd le te is. Ha később eszedbe jutnak ezek az idők, legalább jó érzés lesz, hogy tettél valamit, nem csak végignézted te is, ahogy a többiek... Manapság sokan elmennek a másik mellett, fetrenghet a földön, az sem zavar senkit (tisztelet a kivételeknek).


Sok sikert!

2013. dec. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

ne legyél olyan kétszínű beszari alak mint a többiek...

állj ki érte, valaki végre tegye meg azt, amit a mai világban senki, hogy nem csak magával törődik, hanem igenis kiáll,és megmondja a véleményét, szégyen, hogy gimnazistás embereknek az a szórakozásuk, hogy másokat bántanak, gúnyolódnak rajta...Hajrá, mutasd meg nekik, állj kiérte komolyan mondom!:) ha megtetted írj szerintem is, hogy mi volt!:)

2013. dec. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Arnold901005 ***** válasza:
100%

Szerintem is védd meg! Jó, hogy legalább tennél valamit, nem úgy, mint az a sok sültbolond, aki csak végignézi és röhög rajta, ahogy a másik barmok szekálják a szerencsétlent.


Engem is maceráltak sokat és rossz volt, hogy a tanárok sem álltak mellém. Tedd meg, jó érzés lesz, hogy segítettél és a gyerek is érzi majd legalább, hogy nincs teljesen egyedül.


Nekem is nagyon tudja az idegeimet tépni, ha gyengébbeket macerálnak, olyankor sosem gondolkodom azon, hogy közbelépjek-e. Még nem kenték el a számat, de párszor megkaptam, hogy egyszer kiverik a fogaimat. :D Nem nagyon izgat. Ezután is közbelépek, ha kell. Tedd azt te is, de azért vigyázz magadra! Igazad van abban, hogy most kiderül, kik az igaz barátok. A mai világban sokan inkább becsukják szemüket-fülüket, nem számít, hogy a másik bajban van... Velem volt, hogy elájultam és aztán megtudtam, hogy jópáran elmentek mellettem. Ennyit az összetartásról... szóval állj ki a gyerekért, legalább egyvalaki mozduljon meg!

2013. dec. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%
Miután megvédted es nekiallnak csesztetni egyszerűen ossz le mindenkit h mennyie szanalmasak legyen nagyobb pofád... az iskola olyan mint a vadon... az osztályok a falkák... van egy két nagypofáju minden osztályban es szepen... egyszerű hierarchia uralkodik.. ha nagyobb a szád és kivivod a tiszteletet akkor nem fognak csesztetni... amugy volt egy film nem jut eszembe a címe de erről szólt ott a végén a “hős“ is kiközösített lett és bosszúból a pártfogoltal lelőtték fél iskolát ...
2013. dec. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
65%
Én arról beszélnék a tanárral, hogy a gyerek nem beszél.Ez elég nagy gáz. Ezen kívül srgítenék neki, hogy gyorsabban öltözzön és ne fusson öysze velük. Szellemileg ép egyáltalán?
2013. dec. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Tedd meg, védd meg! Minden tiszteletem a tied! Így kéne gondolkodnia minden kortársadnak! :) Ez a hozzáállás! Egy pár ilyen ember, mint te jöhetne az osztályomba, mint osztálytárs. A többiek miatt ne zavartasd magad, majd rájönnek egyszer. Végre van valakinek szíve! :)


Hajrá, én neked drukkolok! :)

2013. dec. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Néz meg az osztály című filmet és utána hősködj http://www.youtube.com/watch?v=Wo_LYkn88o8
2013. dec. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!