Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az oké, ha egy tanár ezzel...

Az oké, ha egy tanár ezzel indokolja, hogy miért nem javította ki még a dolgozatokat? (lent)

Figyelt kérdés

Múltkor kérdeztük az egyik tanárunkat, hogy kijavította-e már a dolgozatokat és azt válaszolta, hogy nem, mert az iskolában nem volt rá ideje, otthon meg nem fogja megcsinálni, mert az munkaidőn kívül van és ő azért az otthoni javításért nem kap pénzt.

Szerintetek ez helyes indok? Az osztályban valaki szerint igen, mert tényleg minek csinálja meg, ha nem kap otthon fizetést érte, valaki szerint meg ez hozzátartozik a munkájához úgy, mint mondjuk a könyvelőhöz az, hogy hogyha nem tudja befejezni a munkáját, akkor otthon kell neki.


2013. dec. 15. 10:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Igen, igaza van. Amikor majd dolgozol, te sem fogod a munkát haza vinni.
2013. dec. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt egy megszabott idő, amíg ki kellett javítani azt hiszem két hét volt. Ha addig nem kaptuk meg akkor nem volt érvényes. Nem tudom, hogy ez él e még.
2013. dec. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
őszintén szólva teljesen megértem. Neki is van iskolán kívüli élete.
2013. dec. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

tudod, az a baj, hogy sokan úgy gondolják, hogy ez a tanárnak kötelessége, javítson otthon, írjon óratervet, fejlesztési tervet, találjon ki minden órára motivációt, vezessen portfóliót, önértékelést, legyen minden dolgozat/felmérő/beadandó/beszámoló másnapra átnézve, kijavítva, leosztályozva... mert neki ez a dolga, neki ez a hivatása

csak azzal nem számol senki, hogy mennyi időt tölt a munkahelyén, mennyit vesz ez el a szabadidejéből, mennyi energiája marad másnapra, és mennyit kap ő ezért...

a munkahelyek többségén munkaidő után becsukod az ajtót magad mögött, és arra a napra annyi

vagy ha viszel haza munkát (pl. könyvelő) azt azért vállalhatóan megfizetik...

És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy a tanári pályának van ugye még egy szociális munkás felhangja is, mert a tanulók mindennemű problémáját is viszi magával haza...

a tanár is ember

2013. dec. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Konyvelo vagyok, ha tulorazom akkor azert plusz penzt kapok, hetvegi munkaert a ketszereset. Ennyi penzert es ilyen megbecsulesert en se foglalkoznek vele az iskolakapun tul a szabadidomben.
2013. dec. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

A lyukas óra nem számít munkaidőnek, olyan mintha otthon lenne.

Ha jól emlékszem két (tanítási) hét alatt ki kell javítani és közölni a jegyeket, de ha három hétig sem teszi meg akkor kérhető hogy ne kerüljön a naplóba és újra írhasd. Sosem tartják be. Nekünk pl. szakközépbe az első-második héten írt dolgozatokat félév előtt javította ki.

De tanuld meg, mindig a tanárnak van igaza. Ha újra íratja, akkor még nehezebb kérdéseket ad.

2013. dec. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Ühüm. Ennyi erővel akkor a tanár ne adjon fel házi feladatot, és otthoni tanulnivalót, hiszen az iskolaidőn kívül van. Mondom ezt 22 évesen, úgy, hogy az iskolán már rég túl vagyok.
2013. dec. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én ezt a kérdést azért tettem fel, mert én nem foglaltam álláspontot, a ti véleményetekre vagyok kíváncsi. Tehát én ezért nem ítélem el a tanárt, nem is utálom meg, csak annyi, hogy azokat a tanárokat, akik éjjel 1-ig fent vannak hogy végezzenek a dolgozatok javításával meg a prezentációval, amit azért csinálnak, hogy könnyebb legyen nekünk, azokat egy picit jobban megbecsülöm.
2013. dec. 15. 11:54
 9/13 anonim ***** válasza:
3%
Kedves 22 éves válaszadó, ez nagyon bölcs hozzászólás volt... Van fogalmad arról, hogy miért járnak az emberek iskolába? Hogy mi célja a házi feladatnak, vagy egyáltalán a tanulásnak? Mert nem úgy tűnik...
2013. dec. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, maximálisan egyetértek a 8. hozzászólásoddal.

Csak annyival egészíteném ki, hogy az sem mindegy, melyik tanár hogyan él. Mert lehet, hogy az, aki mindent megcsinál egyik napról a másikra, egyedül él, vagy van segítsége. A másik meg beteget ápol, gyereket nevel, családi gondjai vannak, esetleg még mellékállása is lehet, hogy meg tudjon élni. Tehát a kép nem fekete-fehér...

2013. dec. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!