Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez tényleg igaz h a tanár...

Ez tényleg igaz h a tanár haza viszi az érettségi dolgozatokat javítani?

Figyelt kérdés
Ismerősöm itt vagánykodik, h így akar jó eredményt elérni, h majd lemegy a tanárhoz és együtt kitöltik,de hiába mondom neki, h nem viheti haza, nem hiszi el.vagy neki van igaza?
2011. febr. 6. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
De hazaviheti. Majd bent fog ülni estig a suliban és ott javítja ki...
2011. febr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A mi tanáraink otthon javították ki az érettségi dolgozatokat.De azt kétlem,hogy az ismerősöd elmegy a tanárhoz és majd együtt töltögetik ki.Mivel az üresen hagyott részeket át kell húzni.Nálunk amikor befejeztük és adtuk be a felügyelőtanár átlapozta az egészet.Ellenőrizte,h. minden üresen hagyott rész ki van-e húzva.Ha nem volt,akkor ő húzta ki.
2011. febr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy előttem írták. Az üresen hagyott részeket át kell húzni, akármilyen kevés legyen az a hely.


Tollal kell írni, szóval ha a haverod azzal próbálná meg írni, helyből érvénytelen lenne az írásbelije. Nekem majdnem érvénytelen lett, mert érettségi előtt vettem két darab tollbetétet (feketét) a kabalatollamba, de nagyon vérszegényen fogott, mert inkább fogott szürkén, mint feketén. A felügyelő tanár, amikor adtam be, mondta is, hogy nem lehet ceruzával írni, mondom, hogy az toll, de így fog. Kérdezte, hogy másik nem volt? Erre mutattam neki a tollat és a pórbetétet, és mondtam, hogy mindegy melyiket használtam.

Mivel könnyűnek ítéltem az írásbelit, és ilyen tárgyi dolgokban babonás vagyok, az egész érettségit ilyen tollbetéttel küldtem végig, és persze el kellett játszani mindig az áldozat szerepét, hogy nem fog jobban a fekete tollam :D.

2011. febr. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Iskolánként változik. Én húsz évig érettségiztettem, ebből 19 évig különböző iskolákból hazahordtuk a dolgozatokat, az utolsó évben már nem engedte meg az igazgató, hanem bent az iskolában kellett javítani. Valószínűleg az iskolák többségéből haza lehet még vinni, amíg valaki egyszer el nem veszíti a villamoson, vagy más ilyen botrány nem lesz. Ez nehéz ügy, mert érettségit javítani óriási munka, 1-2 osztály magyar- vagy történelemdolgozataira simán rámegy egy tanárnak az egész hétvégéje vagy még több is, és nem biztos, hogy bele tudja préselni a bent tölthető idejébe, amíg a portás ki nem dobja este.


Mindennek semmi köze ahhoz, hogy lehet-e ilyen módon csalni.

2011. febr. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!