Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van egy nagyon fura osztálytár...

Van egy nagyon fura osztálytársam. Mit tegyek? 16/L

Figyelt kérdés

Nagyon abszurd dolog... egy-két hete egy csaj került az osztályunkba, és persze először szerettünk volna megismerkedni vele, körül álltuk őt, kérdezgettünk, ő egy kis ideig válaszolgatott, aztán utána ránk ordított hogy elege van belőlük, hagyjuk őt egyedül. Észrevettem, hogy szokta vagdosni az ereit is, mert sok vágás van a kezén, és félelmetesen néz ki, magában motyog, folyton szadistán vigyorog, aztán meg elröhögi magát a semmibe, és sokszor énekelgeti, hogy "I will kill you, and gut you"

A hét közepén az osztálytársam azt mondta, hogy a csaj őt bámulva követte a házáig, aztán amikor megfordult, elment egy másik irányba. Ez komoly, és igaz!! Én már félek nagyon attól a csajtól, órán is mindig ilyen véres izéket rajzolgat, nem értem, hogy hogy nincs diliházban már. Nem tudom hogy skizofrén e, vagy mi a baja, de a szülei tuti hogy már ezt észrevették volna. Nem emós, viszonylag normális ruhákba jár! (legtöbbször kapucnis pulcsik) Nagyon ijesztő, és mögöttem ül, és érzem hogy folyton engem bámul. Még vannak furcsa szokásai: tépkedi a hajszálait néha, tördesni szokta a ceruzáit órán. Lehet, hogy depressziós? Az osztályfőnök előtt mindig normálisan viselkedik, semelyik tanárnak sem tűnik fel semmi. Mindig ő a beszédtéma, és nagyon nem tudom,mit tehetnék a csajért, de picit félek. Ti mit szóltok ehhez??


2014. jan. 10. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
ez komoly? szentem szülőknek szolj
2014. jan. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
61%
A vagasokrol szolj az egyik tanarnak feltetlen.Egyebkent ne foglalkozz vele.Tudom sovany vigasz de ez egy ilyen kor amiben vagytok.Mindenki ki akar tunni valamivel,labilisak is es azt hiszik,hogy mar komoly felnottek.O igy akar kitunni,de a vagasokrol akkor is azt mondom inkabb szolj valakinek.
2014. jan. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Jó az osztály kapcsolata az osztályfőnökkel? Ha igen, akkor keressétek meg külön, és mondjátok el az aggodalmaitokat, hogy mit tapasztaltatok. Hatásosabb, ha pl akit kedvel a tanár, megbeszél vele egy időpontot, a lánynak nyilván nem szóltok és a tanárt is megkéritek, hogy ne tegye. Erősködjetek, hogy nagyon fontosnak érzitek, hogy bizalmasan, magatok közt beszélhessetek az ofővel, mert bíztok benne - ennek szeretnek bedőlni a tanárok.

Legyetek felkészültek amikor beszéltek a tanárral. Ne össze-vissza bekiabáljatok, erre hajlamosak a diákok, hanem már készüljetek és szedjétek pontokba, amit felsoroltál (meg egészítsétek ki). Az ilyen mindig azt mutatja hogy komolyan aggódtok és foglalkoztat a téma titeket. Ha meghallgat titeket, vlsz türelmet kér. Én a helyében beszélnék a lány szüleivel, lehet hogy van valami előzménye ennek és elmondják. Mindenesetre kérjetek még a megbeszéléskor új időpontot a tanártól, hogy mikorra gondolja hogy beszél a szülőkkel esetleg még más tanárral is, lássa hogy fontos a téma, és ne söpörhesse a szőnyeg alá.

Egyébként szerintem fura a csaj, ha vagdossa magát az nagyon komoly pszichés problémákra utal. Ha foglalkoznak vele a szülők, akkor tudniuk kell róla, ki tudja miért váltott iskolát.


Beszéljetek a tanárral elsőként. Ha valamiért teljesen elutasítana titeket, vagy nem bírjátok egymást, akkor a szüleitekkel beszéljetek, ők is kérhetnek időpontot a tanártól, van fogadó óra és van szülői.

2014. jan. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Kini :)) ***** válasza:
Ez nagyon durva. Szólj, a szüleidnek, vgy az osztályfőnöknek. Lehet, hogy valami sátánista...:D vagy csak túl sok horrorfilmet néz (?) De a legnagyobb baj egyértelműen az, hogy vagdossa magát. Szerintem szólj egy felnőttnek, pl az ofőnek.
2014. jan. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszokat, amúgy egy külföldi iskoláról van szó, és direkt olyanok járnak oda, akiknek a szüleik német-magyar származásuak. Nem tudom, mi áll ennek a hátterében, de mindenképpen beszélünk vele, ezt már így is tervezgetjük, csak mindenki attól fél, hogy esetleg a csaj megöl minket, vagy ilyesmi. Tudjátok, ez a félelem, meg a sok horrorfilm nézés hatása... de mindenképpen beszélünk az ofővel, akármilyen abszurd ez, mert azért ez nem hétköznapi, és ha több tanú van, legalább nem néznek hülyének... és ez való, és igaz. Normális az osztályfőnökünk, szóval ha minden jól megy, megérti. Szerintem a lány valami szadista/mazochista, egyben pszichés problémákkal küzdő, eddig erre jutottunk az osztállyal. (szűk körű osztály, 10-en vagyunk a lánnyal (Helen) együtt...)
2014. jan. 10. 21:32
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk is volt egy tök hasonló csaj az osztályba mindenkit utált és órán csak nézet maga elé de a dolgozatai mégis full 5-ösek voltak. Senkivel nem barátkozott csak velem váltott egy-két szót néha mikor ki mentem vele cigizni aztán sajnos nevelő intézetbe zárták pedig ö volt az egyetlen értelmes ember az osztályomban.

Sajnálom kedves lány volt csak egy kicsit durva gyerek kora volt illetve még mindig durva élete van.

Ti meg jobb ha inkább megpróbáltok barátkozni azzal a lánnyal abból ha "beköpitek" nem sok jó származhat.

Neki sokkal többet jelentene egy-két kedves szó mint hogy az o-fő elküldi pszichológushoz.

2014. jan. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mi megpróbáltuk, de sajnos amint mondtam; ránk ordított hogy hagyjuk őt békén...
2014. jan. 11. 12:35
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

Én meg értem a lányt mert én is ki akadnék ha egyszerre 6-8 ember kérdezgetne.

Neki is rosszabb lesz ha az o-fő beszélget vele meg ha kötelezi hogy az iskola pszichológushoz járjon.

A vagdosás meg nem nagy dolog én is vágtam már meg magam kíváncsiságból és nem vagyok emo.

2014. jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Megérteni?? A vagdosás miatt meg lehet. De szerintetek hagyjuk az egészet a fenébe?? Csak még durvább lenne a helyzet! Az nem normális, ha valaki össze vissza röhögcsél, vigyorog, ijesztően énekelget, meg követ valakit, és itt mást is kell nézni.
2014. jan. 11. 15:13
 10/11 anonim válasza:
Na,azóta mi történt?
2015. dec. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!