Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért szeret a matektanárom...

Miért szeret a matektanárom leégetni az osztály előtt a táblánál?

Figyelt kérdés

Tudja, hogy nem megy valami jól, nem nagyon értem, mégis kihív a táblához néha, hogy én csináljam meg a feladatot, általában persze nem megy egyedül. Meg azt is tudja rólam, hogy ha sok ember előtt kell valamit csinálnom, nagyon határozatlan, és bizonytalan vagyok, szóval még úgy se tudom megcsinálni a feladatokat, mintha egy dolgozatban kéne mondjuk.

Miért hív ki a táblához megcsinálni feladatot, ha tudja, hogy nem megy, és hogy le fogok égni az osztály előtt csak? (Van jópár ember benne, aki okosabb nálam.)

Hívhatná csak azokat ki akikről tudja, hogy értik a dolgot, kevesebb idő is menne el az órájából úgy egy-egy emberrel.


2014. jan. 13. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert mindenkit ki kell hívnia, és reméli, hoyg egyszer majdcsak elkezdesz tanulni.
2014. jan. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Nem leégetni akar,hanem segíteni.Azért hív ki,hogy segítsen és,hogy megértsd.
2014. jan. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szoktam tanulni, de a matekot érteni is kéne. Járok külön tanárhoz is, szóval nem mondható, hogy lesz*rom az egészet.
2014. jan. 13. 22:20
 4/11 anonim ***** válasza:

Mert reméli hogy te is megtanulod az anyagot.Az én matektanárom is pont ilyen volt.Tudta hogy lefagyok a tábla előtt de mindig kihívott hátha megy (alapból jó vagyok matekból csak vannak részek amiket nem nagyon értek).

Fuu mikor kihívott a táblához..oldd meg ezt a másodfokú egyenletet felírta a példát kapásból ilyen fejem lett O.O.

2014. jan. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

több verzió is lehetséges.

az előttem hozzá szólók (már amit elolvastam)

jóindulattal közelít a tanárhoz

"biztos segíteni akar" stb.

de, lehet hogy mások a motivációi.

vannak, akik abban lelik örömüket,

ha másokat megalázhatnak, ha érzik a hatalmat.


egyébként,

ha nem akarsz kimenni a táblához, akkor miért mész ki?

félsz nemet mondani?

vagy a következményektől félsz?

2014. jan. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem engedi meg senkinek, akit kiszólít a táblához, hogy ne menjen ki. Beszólni meg nem akarok neki.
2014. jan. 13. 22:35
 7/11 anonim ***** válasza:
23%

"nem engedi megy"

Hagyjad már :DDD Mit gondolsz, majd odarángat, ha nem állsz fel? Közlöd vele, hogy nem tudod a feladatot, nem fogsz ott ácsorogni, mint egy hülye, hívjon ki olyat, aki érti és el tudja mondani.

2014. jan. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%

"Nem engedi meg senkinek, akit kiszólít a táblához, hogy ne menjen ki."


nincs szükséged az engedélyére.

2014. jan. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Aztán év végén szépen megbuktatja,ha nem megy ki, mert minden alkalommal beír egy egyest. Okos ötletek. Bár nem tudom ez milyen iskola, de nálunk ez lett volna.
2014. jan. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így megy, hogy majd a diák eldönti, kimegy-e a táblához. Ha kihívtak, menni kell. Ne vedd fel a dolgot, a tanár kb pont lesz*ja, hogy a te lelkivilágodban milyen törést okoz, ha nem tudsz megcsinálni egy matekpéldát. Ha te készséggel állsz a feladathoz, akkor ő is segíteni fog, megoldjátok, és senki előtt nem égsz le.

Ezek a táblánál megoldott feladatok nem arra valók, hogy a tanár ezzel élvezkedjen, vagy direkt ártson neked, hanem hogy az osztály közösen láthassa, milyen hibákat lehet elkövetni egy példánál, mit hogyan kell megoldani. Semmi különös nincs benne, nem a leégetés a cél. Nyugi.

2014. jan. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!