Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok, örültök ha összefutto...

Tanárok, örültök ha összefuttok valahol (iskolán kívül) az egyik diákotokkal, vagy szívesen beszélgettek?

Figyelt kérdés

Pl. hétvégén, nyári szünetben, vagy csak egy délután?

És ha a diák megy oda köszönni, vagy beszélgetést kezdeményezni az idegesítő, vagy nem zavar, örültök stb.

Vagy ha mondjuk egy hosszabb útszakaszon együtt mentek, akkor jobb ha csak köszön, vagy nem zavar ha beszélgetést kezdeményz.


Azért kérdezem mert a fenti szituációkban szerintem eleg kínos mikor csendben sétálnak egymás mellett, vagy éppen egymás mögött/elött(olyan üldözés hatását kelti).


Független véleményeket is szívesen fogadok. :)



2014. jan. 19. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen ember függő, meg az is lehet, hogy alapból nem zavarja, de épp valami gondolatmenetben van és ha megzavarod akkor nem örül. Ennyire általánosítani nem lehet szerintem.
2014. jan. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nos igen, ez is igaz.

Bár ha látszik rajta hogy valamin nagyon morfondírozik nyilván nem zargatom. :)


Pl. ha nyáriszünetben egy boltban összefutunk és nem siet, akkor nyilván el lehet beszélgetni pár szót,hoy telik a nyár stb.


De ahogy fent is írtam, olyan esetben ha hosszabb együtt megyünk valamerre, és nincs elfoglalva semmivel akkor mögötte csak nem kulloghatok, mert az olyan mintha kerülném

2014. jan. 19. 22:47
 3/4 A kérdező kommentje:

És nem igazán vagyok az a típus, de ha mellette sétálok akkor meg valamit csak kellene szólni, mert egy tíz perces csend elég kínos.

Viszont ilyen esetben mikor a tanár a szótlanabb, megkérdezhetem hogy pl. merre tart, mert hasonló esetekben mindig a tanárok szoktak érdeklődni hogy merre jártam.

Ezt fordítva is lehet (persze kicsit átfogalmazva, kedves érdeklődés képpen) vagy esetleg rossznéven venné.

Én ilyen beszélgető tipus vagyok, nem szeretem a kínos csendeket,de nem tudom hogy merjek-e kezdeményezni.

2014. jan. 19. 23:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Én szerintem ha olyan tanárokkal futnék össze, akik korábban tanítottak sokat, biztos leállítanának engem, mármint 2 éve végeztem én, szóval nem járok már gimibe, úgyhogy én ugyan nem állítanám le őket, de ha ők szeretnének, beszélgetnék velük szívesen:) Mondjuk én ilyen téren nem vagyok kezdeményezős típus, a tanáraim nagy része meg olyan szófosós alkat (volt) :DD
2014. jan. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!