Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van még rajtam kívül tanuló/di...

Van még rajtam kívül tanuló/diák aki legszívesebben otthon ülne mintsem legyen egy ilyen környezetben?

Figyelt kérdés

Nem érzem magam aszociálisnak, mégis a suliban kapcsolatban sokszor egy olyan gyomorgörcs kap el... Reggelente mindig egy osztálytársnőmmel megyek akit már ha meglátok elmegy az életkedvem (ott húzza a száját meg minden). Legtöbbször a kommunikáció abból áll hogy én folyton pofázok ő meg "aha" "ja" meg "te tudod". Ritka alkalmakon még ő is felho egy-egy valamit, de az is olyan hogy áhh (szóval érzem azt a pesszimizmust nála de nagyon). Aztán beérünk, és ugyanez. Ő ugyebár jól elvan a padtársnőjéval meg tableteznek, azon röhögcsélnek, nekem meg ha padtársnőm be se jön irtóra egyedül érzem maga. Megszólalok én, igyekszem témát felhozni, de van mikor olyan sikertelen az egész hogy úgy felhúzom magam hogy érzem hogy totál felmegy a vérnyomásom (megjegyzem 18 éves vagyok, 12-edikes). Engem már tökre csak az "éltet" hogy hálistennek utolsó év, utolsó szemeszter és csókolom az egész pesszimista cucc (és még idegeskednem se kell). És ez az hogy ez az iskolai dolog tökre elrontja a napomat, de úgy hogy az nem igaz...

Más ha ilyen helyzetben van mit tesz? Hogy tudja magát kontrolálni? Úgy szeretnék egy jó ötletet kapni mástól...



2014. jan. 20. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Szia :)

Hú nálam is ez van...

Reggel a "LB-m" meg se kérdezi, mi van velem, elkezdi sorolni a lenyegtelen dolgait, pl.nézte egy pasi a Tesco parkolóban...

En csak hallgatom, aztán a többi állítólagos barátnőim még rá tesznek egy lapáttal.

Néha már úgy érzem megőrülök mindentől.

Én 14/L vagyok, szóval nekem még 4 év :(

Ha gondolod, írj üzit :)

2014. jan. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Ha senki sem keresi a társaságod és folyton egyedül vagy, akkor pedig nagyon valószinű hogy nem mindenki más hülye...

Változtatnod kell. Lehet hogy unalmas témákról beszélsz vagy nem megfelelő a stílusod. De ha mész tovább tanulni vagy dolgozol akár, ugyanezek a problémák fognak kísérteni ezt hidd el!! Meg kell hogy oldd, különben örökre ilyen gyomorgörccsel élsz majd.

2014. jan. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jó értem én hogy unalmas lennék meg stb... Van aki szerint nem vagyok az. Akkor most az se normélis vagy mi?

Nálunk az osztályban az a helyzet hogy két részre osztódik : akik vagányak és akik elvannak (azokba tartozok én). Engem pl zavar az ha folyton én érdklődök a másik iránt és az b*szik rá megkérdezni. Alkalmazkodás... alkalmazkodtam és az se volt jó. Mostmár mégis hova alkalmazkodjak? Mert az biztos hogy nem leszek 1D rajongó mert az egyik kis p*csának az jön be... Ennyi erővel minden stílushoz viszonyuljak és ne legyek önmagam. szerintem ez azért kölcsönös alapon megy, vagy pedig a világ változott meg, passz.

2014. jan. 20. 16:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt meg kell tanulnod, hogy mindig neked kell idomulni a nagyobb társaságban a többséghez! Ha neked nem elfogadható a viselkedésük, akkor ne csináld. Viszont meg kell találnod azokat, akik közé Te is passzolsz.
2014. jan. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 egytizenhétéveslány válasza:
Mást is tehetsz, mint az előbb felsoroltakat. Legyél egyéniség, határozott, ne érdekeljen mások véleménye, de ettől függetlenül maradj jó fej, kedves és korrekt. Akkor egy idő után kedvelni fognak, hidd el.
2014. jan. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A nem törődős dologra már én is gondoltam, próbáltam is, de annyira nem ment... nem tudom, folyton eszem magam más véleményén, hiába eldöntöm hogy na, nem is érdekel.
2014. jan. 26. 18:43
 7/8 egytizenhétéveslány válasza:
Persze, megértelek, ez velem is így van. Akkor az tudom tanácsolni neked, hogy csak kifelé mutasd azt, hogy magabiztos vagy, és nem érdekel, mit gondolnak rólad. Ez beválik. Játszd el!
2014. jan. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hm, ezzel megpróbálkozhatok ! :)

Köszönöm szépen, igyekszem.

2014. jan. 26. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!