Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Francia kéttannyelvűs felsőfok...

Francia kéttannyelvűs felsőfokúval, francia emelt érettségivel, angol felsőfokúval mit lehet majd kezdeni? Nem vagyok benne biztos, hogy ezt akarom csinálni!

Figyelt kérdés

Szóval, mint a kérdés is mutatja, francia kéttannyelvűs suliba járok, 4-5-öseim vannak. Viszont egyéb problémák (depresszió, önbizalomhiány, sőt önutálat) miatt úgy döntöttem, hogy rendben van, leérettségizek majd itt a legjobb tudásom szerint, viszont nem akarok egyetemre menni, sőt, lány létemre simán elvállalnék akár kétkezi munkát is...(NEM KELL FÉLREÉRTENI). Egyáltalán egyetemmel együtt ilyesfajta végzettséggel mit lehetne kezdeni? Imádom az osztályomat is, vannak barátaim, társaságba is járok, nem ezzel van a gond. Hanem hogy én már feladtam az életem egy kissé, és ezt a legkevésbé sem nyavalygásból mondom...És nem is arról van szó, hogy nem dolgoznék nehéz, erős mentális kapacitást is igénylő dolgokat, de nem érzem magam elégnek arra, hogy ezt csináljam( szégyelleném, hogy ekkora buta majom létemre ilyen jó foglalkozásom van, pedig nagyon szívesen mennék [mentem] volna tovább akár orvosira is). Tehát, valami egyszerű munkát is lehet csinálni?


Minden válaszért hálás köszönet jár!



2014. febr. 3. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Sok ilyen ember van, mint Te :). El kell végezni akkor is ezt a szakot, mert eléggé komoly lehet, s legalább így van alapod. Más ilyen végzettséggel kétkezi munkát végezni és más pl. filozófia, szoc. munkás és egyéb gyenge szakokról végezni ugyanazt a kétkezi munkát. Az ok az egyszerű: nem minden suliból és szakról indítják útnak a végzősöket egyformán a tanárok és látják el életrevaló "hogyan és merre" tanácsokkal őket.
2014. febr. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nézd, nekem az a véleményem, hogy érettségizz le és adj magadnak 2 évet "körülnézni". Menj el recepciósnak addig, vendéglátásba, idegenvezetőnek, ha jól mennek a nyelvek és szereted is azokat. Menj el call-centerbe. Figyeld meg, hogy hol érzed magad jól? Emberek között? Egyedül "molyolva"? Csapatmunkában? Vezetőként? Beosztottként? Szereted a megszabott kereteket? Vagy megőrülsz, ha nincs kreatív, alkotó része annak, amit csinálsz? Szeretsz utazni? Vagy fáraszt? Mi ad neked békét, nyugalmat? Két év múlva pedig még bőven eldöntheted, hogy esetleg továbbtanulsz azon a területen, ami megtetszett időközben; vagy hagyod a francba, esetleg csinálsz egy céget, stb. Nagyon fiatal vagy és kár lenne a felsőoktatási tanumányaidat valami kamu, kiforratlan dologra pazarolni, amire rájössz 10 éve múlva, hogy tévedés volt.


A kétkezi munka nem alávaló, sőt! Tiszteletreméltó dolog teremteni, létrehozni, konkrét, megfogható módon. Én már sajnálom, hogy nem valami ilyet tanultam.


A közérzeteddel első körben kell foglalkozni.

Ha egy mondatban kellene megfogalmazni, miért vagy depressziós? Ki nem szeretett jól? Ezen át kell rágni magadat, segítséggel vagy anélkül! Önismeret, önelfogadás, és ezek fényében pályaválasztás! Hogyan is menne máshogy?!

2014. febr. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!