Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha valakinek a táskájában...

Ha valakinek a táskájában turkálnak engedély nélkül de nem értékes dolgot vesznek ki azt már lehet rendőrségre vinni?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam, aki kicsit tolvaj lelkű..Nem ilyen nagyobb dolgok mint pl bolti lopás csak ilyen kisebbek pl.kaját lop az osztálytársától meg ilyesmik.Sose hoz magával se inni se ennivalót, mindig tőlünk kéreget.Ha nem adunk neki nem hagyja annyiban.

Tegnap kért tőlem szendvicset, én meg mondtam hogy nem adok mert már hajnal 5 óta semmit nem ettem (kb.13óra volt ekkor)és nekem ez a két szendó kevés lesz.Meg amúgyis elegem van már hogy mindig kéreget sose hoz magával semmit.Aztmondja jólvan.Elővettem az egyik szendvicset a másikat visszatettem a táskámba.Arrébb mentem kicsit, beszélgettem osztálytársammal, és az a kis mocsok amíg nem figyeltem szépen belenyúlt a táskámba és megette a szendvicset.Ráadásul a teámat is kivette, ivott belőle egy kicsit, de túl cukros volt neki(cukorbeteg) és bevitte a wc-be engedett bele vizet h felhigítsa..Ezt osztálytársaimtól tudtam meg akik így nyilatkoztak'Elkezdtük lebeszélni, de utána két 20éves k*ncigó odajött és megfenyegetett mert a haverjai voltak'.Ez igaz volt mert tényleg van pár ilyen haverja.De nem csak velem csinálja ezt.

Van egy osztálytársam kicsit pufi és amolyan "jókisgyerek".Tehát jól tanul, nem szeg szabályt,visszahúzódó csendes akikkel ugyebár az "értelmesebbek" előszeretettel kötekednek.Ő neki már olyat csinált hogy a táskáját kilógatta az ablakon,szemüvegét a kukába dobta,eldugott tőle cuccokat,kotorászott a táskájába, kivette a telefonját(nem lopta el csak játszott rajta) stb.És állandóan kötekedik vele meg ütögeti.Terrorizálja.

És ebben mnég két osztálytársam segít neki(ők nem nyúlkálnak a táskába, csak a kilógatós,kukába dobálós dolgoknál asszisztálnak.)


Feljelenteni lehet a kis piszkot?És a többieket akik a cuccához nyúltak?Vagy setleg más megoldás?

És a másik kérdésem:Hogyan önthetnék egy kis bátorságot a bántalmazott srácba?Ő azért csak egy jó súlyban lévő srác míg a másik egy kis vékony törpe.Mindig mondom neki ne féljen ha legközelebb turkáláson kapja, nyugodtam adjon neki akkora pofont hogy a szeme keresztbe álljon.Nehogymár egy 45-50kilós törpecsontvázat ne tudna megütni :D.De mindig elutasít hogy "áá én nem akarok agresszív lenni.Meg aztán a 20éves haverjaival se akarok balhét."Ezt mondjuk megértem.De akkor is ez így nem mehet tovább.

Én már a multkor rajtakaptam mikor a kaját vette volna ki a táskámból, felnyomtam a falra és megfenyegettem hogy ha mégegyszer meglátom hogy turkál valakinek a táskájába vagy akármiébe, nem csak a falhoz nyomom de ki is töröm a nyakát.És nem érdekel hoogy hívja a 20éves kanokat.Állok elébe ,de nekem ne turkáljon a holmimba egy kis csicskagyerek.



2014. febr. 7. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Osztályfőnöknek szóltatok már?
2014. febr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hol vannak ilyenkor a tanárok?
2014. febr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szóltunk ofőnek, de nem vette túl komolyan.Már többször is említettük neki de mindig csak még egy ilyen és elmegy,mégegy ilyen és megbánod,mégegy ilyen és durvább eszközökhöz folyamodok, és hasonló megjegyzéseket tesz, de sose csinál semmit.

Mivel ezt általában szünetekben csinálja, a folyosón pedig nincs ügyeletes(vagyis van 2 de azok csak letámaszkodnak és beszélgetnek), így elég nehéz észrevenni.Meg még ha fokozottam figyelnének is az ügyeletes tanár úgyse tudná hogy kié az a táska.Lehet azthinné hogy az övé és hát akkor semmit nem ér.

2014. febr. 7. 18:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt inkább az iskolának kell megoldania, rendőrség nem foglalkozik ilyenekkel. Ha az osztályfőnök nem veszi komolyan, keressétek ki a házirendből azokat a pontokat, amiket megsértett a gyerek. Szerintem kapásból találtok ötöt. Ha az osztályfőnök látja, hogy nem csak egy-két kihágásról van szó, hanem rendszeresen nem tart be több szabályt, akkor talán komolyabban veszi. Ha ezek után sem törődik vele, akkor beszélni kell az igazgatóval, és azt is elmondani, hogy az osztályfőnök nem tesz semmit, hiába hívtátok fel rá a figyelmét.
2014. febr. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Istenem már!! Az osztályfőnökök sz@rnak az ilyen kleptomán éhenkórászokra! "Ejnye bejnye mit csináltál már megint, na, kapsz egy feketepontot ha mégegyszer ilyet csinááálsz" ez sose segít!! B@sszál ki vele, nyomj először erős chiliszószt a szendvicsedbe, vagy valami undorítót, (de persze te azt ne edd meg) aztán majd meglátja. Tartsd szemmel azt a gyereket, aztán biztos vannak neked is haverjaid, szóljatok nyomatékosan rá, hogy nem ér ez semmit, de azért verekedni ne verekedjetek, meg lehet ezt oldani. És állj mindig a bántalmazott srác mellé, egy kis "támasznak"!
2014. febr. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!