Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért ilyen? Mit tegyek, hogy...

Miért ilyen? Mit tegyek, hogy ezt elérjem?

Figyelt kérdés
Van a suliban egy tanárom, aki nem kedvel engem, csak azt nem tudom, hogy miért. Van egy másik lány az osztályomban, akit viszont imád. Mind a ketten kitűnők vagyunk. Mit csináljak azért, hogy engem is megszeressen? Vagy honnan tudom meg hogy miért nem kedvel? Vannak olyan jelek, amibòl meg lehet határozni az okát annak, hogy nem kedvel? Előre is köszi a segítséget. :)

#tanár #jel #nem kedvelés
2014. márc. 1. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Először is... Honnan veszed, hogy nem kedvel? Mit tesz, amiből ezt szűröd le?
2014. márc. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Uhh.hát mesélhetnék egy ideig...de most csak párat írok le. Pl. a felvételi után tőle megkérdezte, hogy: ,,Drágám! Hogy sikerült a felvételi? " Aztán. Nekem egy csomó ponttal jobb lett a felvételim és mégis őt dicsérgette, hogy jaj...milyen okos és ügyes vagy. Meg még ehhez hasonló rengeteg sztori.
2014. márc. 1. 20:28
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a lányt már máshonnan régebbről ismeri? Vagy esetleg a szüleit/rokonait vagy ilyesmi van a háttérben?

És a Te viselkedésed milyen? Nem lehet, hogy a másik csajnak jobb a magatartása is (nemcsak a jegyei ilyen jók), mint Neked?

2014. márc. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem. Egyáltalán nem isnerte. A magatartásunk is mind a kettőnknek példás. Mindig.
2014. márc. 1. 20:52
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor érdekes. Lehet, hogy egyszerűen csak szimpibb neki a másik lány, a szimpátia kialakulása sok mindentől függhet. Akkor viszont nem tudsz nagyon mit csinálni... esetleg mosolyogj rá gyakrabban, legyél előzékeny, figyelmes.
2014. márc. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szokott olyan is lenni, hogy valakit kinéz magának a tanár, akit majd megbuktat. Ha nem kerültél ilyen helyzetbe, akkor örülj neki!:) Sajnos több olyan esetet is hallottam :/
2014. márc. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért ha egy kitűnőt akarna megbuktatni, akkor nagyon keményen nyomja... :D Nálad, kedves Kérdező, tényleg nem ez a helyzet, az egyszer biztos. Viszont ha tényleg nem teszel semmi rosszat órán vagy nem szoktál bunkón viselkedni vele, akkor valóban érdekes, hogy Téged miért hanyagol ennyire, ha a másik kitűnőt így dicséri.

Más kitűnők is vannak az osztályban rajtatok kívül? Ha igen, akkor velük is úgy viselkedik, mint Veled vagy úgy, mint azzal a lánnyal?

2014. márc. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nincsen más kitűnő.
2014. márc. 2. 11:35
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a másik lánynak több szüksége van a támogatásra, mert önbizalom hiányos, esetleg elhanyagolják stb.
2014. márc. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, egyetértek az előttem szólóval. Ha tényleg Te semmi "rosszat" nem csinálsz, akkor a másik csajban kell keresni a megoldást. Szóval tényleg lehet, hogy ő nem hisz annyira magában, szüksége van a támogatásra, és azért viselkedik így vele a tanárod.


A tanárok (legalábbis a normálisak) minden diákot megpróbálnak kiismerni, és úgy bánni velük külön-külön, ami őket előbbre viszi. Gondolok itt például arra, hogy vannak olyanok, akiket mindig meg kell dorgálni, ha nem tanulnak azért, hogy ösztönözzék, de vannak olyanok is, akiket meg pont, hogy "pátyolgatni" kell.

2014. márc. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!