Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Vizsgáztató megszólítása...

Vizsgáztató megszólítása egyetemi vizsgán, de hogyan? Ha nem tudom a rangját.

Figyelt kérdés

Igazából Tanárnő/Úr vagy Professzor Asszony/Úr, de mi van, ha nem tudom a rangját? Mondjuk az gáz, ha prof és én "letanározom".


Milyen Vizsgáztató Úr/Aszzony megszólítás?



2014. ápr. 11. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem gáz, mond azt, tanár úr/nő.
2014. ápr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A Vizsgáztató Úr/Asszony megszólítás tökéletes.
2014. ápr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez gyors volt. Akiről tudom, hogy micsoda, ott persze úgy szólítom, de idén sok ismeretlen ember lesz vizsgákon számomra.
2014. ápr. 11. 10:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Professzor=tanár. Okostojás.
2014. ápr. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves Okostojás! Tudod, egy professzor nem szereti, ha letanározzák, pedig professzor. Nem egy olyat hallottam már, akit jól meg is húztak e miatt. Mellesleg remélem te nem egyetemre jársz :SS
2014. ápr. 11. 15:14
 6/8 anonim ***** válasza:
A Vizsgáztató Asszony/Úrral nem tévedhetsz nagyot. De ha zavarja úgy is mondani fogja.:)
2014. ápr. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Kedves Okostojás! Tudod, egy professzor nem szereti, ha letanározzák, pedig professzor. Nem egy olyat hallottam már, akit jól meg is húztak e miatt. Mellesleg remélem te nem egyetemre jársz :SS"


Én meg azt hallottam, az egyik rokonod árulja a testét a sarkon. Vajon egyforma a valóságtartalmuk? Hallani bármit lehet ;)

2014. ápr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez hülyeség. Bármilyen címe is van (adjunktus, docens, professzor, vagy anyámkínja), attól még a tanárod, tanít téged. Én címtől függetlenül minden oktatómat úgy szólítom meg, hogy "Tisztelt Tanárnő/Tanár Úr", szerintem ezzel nem lehet félrelőni.

Ha még is ennyire parázol ettől, akkor kérdezz meg felsőbb éveseket, akik már vizsgáztak náluk, avagy nézz utána az oktatók között a címének.

Számomra a "Tisztelt Vizsgáztató Úr/Asszony" sokkal bénábban hangzik, olyan mintha az ég világon semmi köze nem lenne a témához, csak beugrik levizsgáztatni a népet...

2014. ápr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!