Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem szűrik jobban a...

Miért nem szűrik jobban a tanárokat? HOGY taníthatnak az ilyenek?

Figyelt kérdés

Nekem is, és pl most a húgomnak is borzalmas tanárai vannak, és nem ők az egyetlenek. (húgom másik suliba jár)

Persze tisztelet a kivételnek. Csak hogy pár példát mondjak:


A mi matektanárnőnk borzalmas volt. Az a nő azt sem tudta, hogy mikor mit hogyan tanított meg, így volt, hogy 3 órán keresztül ugyanazt vettük (szóltunk neki, de mintha a falnak...), mire leesett neki, h tovább kéne haladni.

Töri tanárunk papolt arról, hogy a gyerekek mennyire szeretnek olyanokat hazudozni, h a tanár kedve szerint alakul a jegy. De amikor rossz kedve volt, a büdös életbe senki nem kapott ötöst.

Német tanárunk pedig velünk tanulta meg a nyelvtant, mert ő sem tudta. Máig rejtély, hogy kaphatta meg az állást.


Húgomnál:

Olyan biosz-föci tanárnője van, aki semmit nem tanít, könyvből olvassa az anyagot,m és utálja a gyerekeket. Ha ő nem hoz könyvet, rögtön pánikba esik, és gyorsan elkéri valakitől. Ha az osztályba valaki elfelejti elhozni a könyvet, akkor vágja be az egyest egyszerre. Ez a nő könyv nélkül agyhalott.

Tesitanárja egy olyan nő, aki dirigál állandóan, de soha semmit nem mutat meg. Szintén utálja a gyerekeket, tőlük elvárja, hogy rendesen megcsinálják a gyakorlatot megmutatás nélkül, amikor ő szerintem fele ennyit nem bírna megcsinálni.



És még sorolhatnám. Miért nem szűrik jobban a tanárokat? Én személy szerint felháborítónak tartom, hogy olyen renitens egyedek taníthatnak, akik utálják a gyerekeket, és abszolút nem értenek hozzá.

Ti ismertek ilyen tanárokat?


Mi a véleményetek? Vagy csak én látom rosszul?



2014. ápr. 14. 10:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Menj tanárnak! Mutasd meg nekik!!!
2014. ápr. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Alulfizetett, lenézett szakma az országban, ember legyen a talpán aki jó kedvvel, proaktívan nyomja. A tehetséges emberek pedig elmennek 5x akkora fizetésért a privát szektorba. Szerintem a közoktatás egy ország gazdaságának a kulcsa, ezért elszomorító, főleg, ha megnézzük a kormány hihetetlen rossz irányba tartó oktatáspolitikáját.
2014. ápr. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudják jobban szűrni a tanárokat, mert ennyi fizetésért nem kapnak versenyképesebb embereket. Tőlünk 20 éve gimiből már eleve csak a többségünk 4,5 körüli szintjénél jóval gyengébb csajok mentek csak tanárnak (egyetemre középiskolai tanárnak is). Közülük is aki kicsit jobb fellépésű és csinosabb volt, az diplomázás után, vagy pár év tanítás után multihoz ment (jellemzően ügyfélszolgálatosként kezdtek).


Osztályunkból egy csaj maradt a pályán, aki azon kívül hogy jólelkű volt, mindenben harmatgyenge volt (tanulásban, sportban, külső megjelenésben, fellépésben, kommunikációban...). Most is ugyanilyen.

2014. ápr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly érettségiztem hála a jó égen!



5 év alatt (nyelvi előkészítős gimi) 3 matek tanárunk volt,de az utolsó aki 3.ban jött az volt a legrosszabb.

Nem tanított semmit.Nem írt fel semmit a táblára,még az új anyagból példákat sem!!!!:O

Én meg eleve gyengébb voltam matekból,de így 3 évig mindig épphogy átmentem matekból.Akik 5-ös tanulók voltak matekból ennél a tanárnál örültek a 3-asnak.

Akkor volt egy néger oszt.társunk állandóan kinézte magának és csak úgy beírt egy órai munka egyest,annak ellenére,hogy dolgozott órán!

Akkor kb mindig volt 1 kedvenc akit felszólított kis 5-öst osztogatott neki ja és ha xy megértette akkor a csoport többi tagja is érti a dolgokat.3 éve alatt az osztálytársam tartott plussz órákat nekem,hogy értsem a matekot(másik csoportból,osztályunk 2 matek csoportba volt)Ha vmit megkérdeztem a tanártól akkor lehülyézett amikor oszt.társaim ki álltak mellettem akkor meg ők is hülyék voltak.-.-

Nem 1x voltak a matektanár ellen rendkivüli szülőik,meg igazgató is beült fél évente,de akkor persze tanított normálisan.


A lényeg,hogy matek érettségin se mentem át és szóbeliznem kellett belőle.Amikor konzultációra bementem akkor a matek tanár mondta,hogy én nem fogok tudni leszóbelizni,meg hogy tuti nem fogom megtanulni, érettségire se tanultam semmit a nagy ló...szt napi 2-3 órákat gyakoroltam a retkes matekra!! matektanárra meg nem volt sajnos pénzünk :(

De megtanultam,hogy csak azért is megmutassam neki.Szóbelin faggatott,olyan dolgokat kérdezett ami a tételekben benne sem voltak!! Pedig megkérdeztem,hogy tételekhez írjak még vmit amit tudni kell vagy elég lesz..jajj elég lesz.. A tanárok mondták,hogy elég lesz már,ne faggasd szegényt lányt. Végül átmentem matekból.De nekem 3 évig szenvedés volt. Ilyen minek megy tanárnak?


Akkor tesi tanár,hát mi mondtuk meg,hogy mit csináljunk órán,mert nem volt képes felépíteni egy órát.Akkor van egy táblázat és ahhoz mért mindenkit.

Nem ahhoz ki mennyit tud.Például volt egy duci lány aki tisztességesen végig futotta a 2000 métert,de 1est kapott amiért időn túl ment.Nem azt nézte volna,hogy lefutja megállás nélkül,hanem hogy időn túl volt.Én is így voltam (bár én nem vagyok duci,de futni nem tudok) Akkor sorolhatnám,hogy mindent a rohadt táblázathoz mért.


Töri tanár egyben ofő.

Tanítani ő sem tudott,felolvasta a töri könyvből a dolgot és annyi.Olyan unalmasak voltak az órák,hogy mindenki aludt.Én 5 éven keresztül csak zenét hallgattam,rajzolgattam első padsorban!! :D a tanárt nem nagyon érdekelte.Lehetett puskázni.Nem szólt semmit. Mindenki úgy volt 4-5-ös,hogy nem tanult semmit.


Haladó angolosoknak a tanárjuk meg egy hárpia volt,annyi házijuk volt hogy alig bírták,felelések,csak úgy egyes beírás.


Nekünk kezdő angolosnak jobb volt a tanárunk.



A rossz tanárok ellenére mindenki sikeresen leérettségizett.


Viszont szenvedés volt az 5 év szerintem mindenkinek,mert abban a suliban minden tanárral meggyűlt mindenki baja kb 2-3 tanár volt akik rendesen tanítottak.Ja az alkesz kémia tanárról meg nem is beszéltem, ott szintén egyes osztogatás volt a divat.Meg saját magát hazudtolta meg -.-


Szóval teljesen egyet értek veled,szűrni kellene a tanárokat!

2014. ápr. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Nem tudják jobban szűrni a tanárokat, mert ennyi fizetésért nem kapnak versenyképesebb embereket."


Szűrés alatt azt értem, hogy sokkal keményebb alkalmassági vizsga. Azért ennyire alulfizetett, mert boldog-boldogtalan tanárnak áll, akit máshova nem vesznek fel. Tudom, mert nem egy olyan embert ismerek, akit nem oda vettek fel, ahová akart menni, rossz tanuló volt, erre elment tanárnak, rossz jeggyel végbugdácsolta az egyetemet nagy nehezen, majd tanított. És a hozzá hasonló idiótákból van sok. Kíváncsiságból nyílt napkor elmentem az egyik tanárképzőbe, és dobtam egy hátast, micsoda emberek vannak ott.

Tudom, hogy nem egy szent szakma, meg nagy áldozatokkal jár, de ha nem lenne a tanárokból ilyne iszonyú túlképzés, és jobban szűrnék őket, a fizetés is jobb lenne talán.

2014. ápr. 14. 16:02
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Jajajaja!
2014. ápr. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

Áruld már el nekem, hogy miért lennének jobbak a fizetések? Bármilyen jó is egy tanár, előre meghatározott bértábla szerint fizetik őket. Ha minden tanár kiváló lenne a szakmájában akkor is ennyit kapnának. Ez nem a versenyszféra ne felejtsd el, itt mások a szabályok.

Egyébként pont, hogy nincsen túlképzés. Az egyik legnagyobb probléma most az oktatásban, hogy pár éven belül ki fog természettudományokat, matematikát, nyelveket...stb tanítani, mert elöregedett a pedagógus társadalom. Ez pedig az alul fizetés és a szakma lenézése miatt alakult így.

2014. ápr. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
Kapásból négy tanárt tudok, aki már nem lesz magyar többé.
2014. ápr. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a töri órák olyanok voltak, hogy mindig 4-5 gyereket felszólított és fel kellett nekik olvasni a könyvből egy kis részletet, hogy legyen jegyük, és aki a napló másik oldalán volt ő is azt a jegyet kapta. Ez tök móka volt, de érettségin 15-en buktak meg(szerencsére én nem, mert volt eszem és tanultam)


Matekból 1 példát felírt, amit meg még a tanárnő se értet, mondta, hogy ez hülyeség, ez nem kell. Érettségin bezzeg szívtunk, mert volt olyan feladat is.


Az angol meg olyan nehéz volt, hogy volt hogy 1 nap 4 angol óra, másnap kettő, és vagy 5-6 tételt kellet megtanulni, plusz mellette a többi tantárgyra készülni.

2014. ápr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ismered a mondást: Aki nem tudja ,az tanítja... és aki tanítani se tud abból lesz a tornatanár.
2014. júl. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!