Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szociális szorongás és egyéb...

Szociális szorongás és egyéb szorongásokra meglehet kérni a tanárokat hogy ne feleltessenek?

Figyelt kérdés
ezek miatt feleléskor túl ideges vagyok és osztálytársaim kinevetnek, meg nem is tudom a legjobb feleletet adni...jó tanuló vagyok, de nincsenek barátaim a betegség miatt , szóval mikor megerőltetem magam se tudok barátokat szerezni, és ha nagy nehezen sikerül is,csak látszat barátom lesz
2013. nov. 22. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem osztályfőnököddel beszélj ez ügyben. De félő, hogy utána meg piszkálni fognak azzal, hogy "bezzeg ő sose felel...". Próbálj ezen túllépni, képzeld azt, hogy te meg a tanár vagytok csak a teremben, a többiek pedig nincsenek is ott.
2013. nov. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Teljesen meg tudom érteni a problémádat, én is pont így vagyok vele. Ha gondolod, írhatsz priviben, hátha tudok segíteni. :)
2013. nov. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Én már nem vagyok sulis, de nekem is rendesen nehezemre esett felelnem a többiek előtt, de volt egy konkrét tanár is, akitől úgy-ahogy féltem, mert szigorúbb volt és féltem mindig hogy lecsesz a többiek előtt amiért nem tudok valamit. Főleg az első 2 évben volt nehéz ez a középsuliban és volt hogy elnézőbbek voltak velem a tanárok és nem feleltettek mert gondolom leszűrték hogy olyankor rendesen beparázok vagy nem tudom. Mindenesetre igyekeztem abból a tantárgyból jól teljesíteni, így mindig a rosszabbakat hívta felelni. Ha én feleltem próbáltam bizonyítani, megmutatni neki, rendesen a szemébe nézni, ami eleinte rohadt nehéz volt, de idővel utolsó évben kb. már szerettem felelni, mert megmutathattam hogy mit tudok. Ebben pszichológus is segített, hogy ne féljek annyira az emberektől, sőt még gyógyszereket is kaptam, amiktől hirtelen sokkal bevállalósabb lettem és több haverom is lett. Viszont most leszokni próbálok ami nagyon nem egyszerű és már bánom hogy egyáltalán elkezdtem szedni ezeket...

Tehát ha annyira nagyon súlyos ez nálad és kihat az egész életedre sulin kívül is, csak akkor kezdj bele a gyógyszerbe szerintem, mert azon kívül hogy rengeteg mellékhatása van (fáradtság, alacsony vérnyomás stb.) iszonyú nehéz leszokni róla. Mert egyszer megérzed hogy le kéne tenni...De inkább pszichológusra bíználak. Sok sikert és kitartást!

21/L

2013. nov. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem egy időben voltak ilyen problémáim sajnos, rám ragadt ez a dolog, pedig sose voltam ilyen. De végül elmúlt. Aztán megibnt előjött. Össze-vissza.:S
2013. nov. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát szerintem nem sok értelme lenne. Mert suliban még oké(úgy-ahogy, bár tuti, hogy kibeszélnének), de érettségin is majd kiküldöd az elnököt, hogy bocs, fóbiás vagyok? És állásinterjún? Vagy ha csak be kell fizetned egy csekket a postán? A sulinak az a lényege, hogy az életre készítsen fel. Mellesleg megtanulhatsz permutálni, meg verset elemezni, de az életben ezeknek a nagy része semmire sem jó, és senkit nem fog érdekelni. Egyedül érettségin, de ha nem tudsz beszélni, akkor azt is buktad. A suli arra jó, hogy megtanulj közösségben lenni, kommunikálni, szocializálódj. A többi másodlagos.

Szóval ezt kezeltetned kell, mert hiába tanulsz jól, ha nem tanulsz meg kommunikálni, akkor nem valószínű hogy sokra viszed a mai világban, amikor minden a látszatról szól, és arról hogy hogyan tudod magad eladni.

2013. nov. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
a szociális szorongás még úgy ahogy oké, de osztálytársaim kuncogása idegesít főleg feleletkor
2013. nov. 24. 13:42
 7/11 anonim ***** válasza:
Tudom könnyebb mondani mint megtenni de próbáld meg le..arni őket. Vagy pedig kuncogj te is vagy mosolyogj gúnyosan a szemükbe azoknak akik így viselkedtek veled ha ők is elhibáznak valamit.
2013. nov. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyébként szerintem nem lehet ilyet és nem is lenne jó, azokért amiket az ötös írt. Viszont lehet hogy diszkrétebbek lennének ha elhibázol valamit, de akkor meg lehet hogy 'tanárkiskedvenc'-ének hívnának az osztálytársaid.


Ha ettől jobban érzed magad nekem felelésnél totál vörös lett a fejem, a szavak végén elhalkultam, rekedt hangom volt, izzadtam, és volt hogy reszkettem is. ><

2013. nov. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Oh és volt hogy úgy éreztem folytogatnak, meg hogy mindjárt elsírom magam.
2013. nov. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én is most ebben a helyzetben vagyok mint te.

A hangos olvasás is igen rosszul megy,és emiatt depressziós vagyok.. úgy érzem nem ért meg senki,és hogy a tanárok csak szivatni fognak mert azt hiszik csak kitalálom az egészet.

Én sem tudom mit csináljak ebben a helyzetben.:/

2014. jan. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!