Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Pszichológia szak a Károlin...

Pszichológia szak a Károlin 2015. szeptembertől?

Figyelt kérdés

Kedves mindenki! Még eléggé zavaros nekem ez a továbbtanulási mizéria, de nagyon hálás lennék, ha tudnátok segíteni. (esetleg pszichológia-hallgatók is)

11.-es vagyok, és kémia-biológia faktjaim vannak, bár a kémiát most le akarom adni.Nyáron történelemből osztályozó vizsgát teszek majd, így 2014. szept.-től felvehetem a történelem fakultációt. És így szeretnék töri emeltet és biosz emeltet tenni 2015-ben. Mit gondoltok, bejuthatok a KRE-re? Esetleg egyéb vélemények és tudnivalók? Ha pedig bejutok....elvégzem a BA-t, akkor MA mindenképp fizetős? Nincs más lehetőség!

Előre is köszönök minden választ!


2014. ápr. 23. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem túl jó a képzés és amúgy is nehéz elhelyezkedni vele. Ha megy a kémia, akkor inkább tartsd meg a faktot. Szerintem jobban jársz vele.
2014. ápr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem fizetős az MA, csak nehezebb bekerülni.

ha mindenképp pszichológia a cél, akkor ajánlatos eléggé elhivatottnak lenni énaztmondom mert sokan jelentkeznek, sokakat felvesznek de egy részük nem való oda - tapasztalom magam körül. van aki be se jár órákra, vagy felvették de el se kezdte, nyilván ha akart volna jönni akkor jön, de nem tudom miért foglalja a helyet.


én bioszemelt-magyarközéppel jöttem

a biosz emelt mindenképpen hasznos, hiszen a pszichón tanultak egy része biológia, és még latin is van benne...

ha nagyon megy a töri akkor csináld, de sokkal sokkal jobban járnál egy erősebb középpel mint egy gyengébb emelttel, főleg ha mellette nyelvvizsgád van.


vagy miért kell 2 emelt? a 50+50 pontért? mert akkor azt hiszem nem számít, mivel nem azt viszed tovább, mert nem azzal jársz legjobban. legalábbis a felvi okosabb, majd kiszámolja. szerény vélemény de egy magyarközepet mondjuk sokkal könnyebb megírni 90 fölé mint egy töriemeltet.


mondjuk azt nem értem hogy miért kell osztályozó a fakthoz .

2014. ápr. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Biosz emeltet teszek mindenképp es kevesellem azt a 40 pontot amit a felsőfokú angol nyelvvizsgam ad....biztosra kellene mennem 90 helyett 100 ponttal. Vagy rosszul gondolom ?
2014. ápr. 25. 12:27
 4/6 anonim ***** válasza:

hát figyelj..

nem tudom milyen eredményt tudnál elérni, de itt tudsz számolgatni: [link]


ha mondjuk a bioszod erősebb, legyen mondjuk 85 emelt szinten, és a töri emelted mondjuk "csak" 83, akkor nem éri meg duplázni, tehát számít a többi eredményed is


a felvi a legjobbat számolja neked


szóval ha van felsőfokúd akkor annyira nem kell téged félteni hogy a (gondolom) angol középszintű érettségid 90 fölött lesz, akkor nyilván ez az eredményed fog számítani a 85%-os bioszod mellett


tehát hiába írtad meg a töriemeltet mert valószínű angolból pl sokkal jobbat írsz, és így az fog számítani


lehet érthetetllenül írtam, de számolgass :D

2014. ápr. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a lényeg hogy elmehetsz akármiből emeltezni de tudtommal csak akkor számolják bele az 50-et érte (a második emeltért, mivel az első kötelező) ha kellő mértékben jól sikerült és azt a pontszámot viszed tovább
2014. ápr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom. Nagyon hasznos választ kaptam:)
2014. ápr. 25. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!