Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen egy tökéletes tanár?

Milyen egy tökéletes tanár?

Figyelt kérdés
Nekem van róla elképzelésem de azért szeretném meghallgatni a ti véleményeteket is.... :)

2014. ápr. 23. 21:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
tökéletes, kinek mi a célja vele :P
2014. ápr. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
Törekszik minden általánosítás vagy kivételezés elkerülésére, logikusan adja le a tananyagot, és nem szól bele diákjai magánéletébe, ja, és nem trollkodik GYIK-en.
2014. ápr. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Maximálisan EMBER, csupa nagybetűvel.

Tud bánni a gyerekkel, még a problémásokkal is. Legalább is megpróbálja. :) És nem tesz különbséget a gyerekek közt, akkor se, ha A-t tényleg jobban kedveli, mint B-t.

Összekovácsolja az osztályt, építi a közösséget, főleg ha alsós tanító, osztályfőnök.

Partnerként kezeli a szülőket, nem fölényeskedik.

Természetesen szakmailag is felkészült.

Szereti is, amit tanít, hogy meg tudja szerettetni a gyerekkel is. De már az is előny, ha nem utáltatja meg. Nem él vissza a hatalmával.


Sok esetben pont az ellenkezőjét látom, főleg az idősebb tanárokon. A fiatalok még lelkesek, de ők teljesen kiégtek, belefásultak.

A gyerekekkel türelmetlenek, abszolút nem tekintik őket partnernek. Ez a tipikus "kuss legyen, mert azt mondtam".

Egyébként a gyereket inkább nyűgnek tekinti, alig várja, hogy végre hazaérjen.

A saját tantárgyait unja, a módszerei diktatórikusak és durvák. Félelemkeltéssel igyekszik tekintélyt kicsikarni, amivel annyit ér el, hogy adott tantárgyat a gyerek megutálja.

A szülőkkel fölényes, barátságtalan, inkább tekinti őket akadálynak, mint partnernek, holott Józsikával meg Mancikával mégis csak anyu és apu van négyszemközt többet, nem a tanár. Hadd ismerje már kicsit jobban a saját gyerekét...


Sok esetben előítéletesek.

Apuka jár mindig szülőire? Anyuka elhanyagolja a gyerekét, talán még félre is lép, de hogy a pokolra kerül, az biztos.

Sáros a gyereken a ruha? Biztos, hogy nem törődnek vele, talán isznak is! Nem ám a kapuban esett po.fára a gyerek, ááá, olyan nem fordul elő. Őt bizony koszos ruhában küldték, és nem kell magyarázni.

Aztán egymás közt kipletykálják.


Ezekre valahogy jobban oda tudnak figyelni, mint a gyerekekre.

Verekednek, lökdösődnek, nem tűnik fel, hogy a három főkolompos fél órája nincs a napközis teremben.

Ha lopás történik, akkor nagyon lesz.arják, nem tehetnek semmit. Érdekes, nálunk még az volt divat, hogy kipakolt mindenki mindent, és elő is került.

Reggelente többek közt két tanárnővel várom a buszt, meg ugye egy busszal megyünk. Sokszor úgy beszélnek a szülőkről, mintha közellenségek lennének.

A jó tanár pont az ellenkezője.

2014. ápr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
17%

A mai fiataloknak kóreai tanár lenne az ideális. Nem tudsz felelni, elkésel, visszabeszélsz kapsz egy pofont. Ha nagyon kihúzod a gyufát, akkor még a segged is kiveri a nádpálcával.

Nem úgy, mint itthon. Itt már lassan a tanárt verik meg, amiért rossz jegyet mert adni a hülyének.

2014. ápr. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy tökéletes tanárom. Sőt kettő is.


Egyik az középiskoláskoromban korrepetált. A nagysága abból állt, hogy nem bemagoltatta velem a fizikai összefüggéseket, hanem megmutatta nekem az összefüggéseket, az egyszerűségét. Talán pontosabb, ha úgy mondom, hogy bebizonyítatta velem a törvényeket. Neki köszönhetem a jelenlegi felfogásomat.


A másik tanár az egyetemen volt. Több mint egy év kellett mire felértem az ő szintjére. Mire megértettem, hogy hogyan látja a világot. De miután sikerült ráeszméltem mennyire is egyszerű az, amit tanít, röhögve mentem át a vizsgán.

2014. ápr. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem létezik tökéletes tanár!Nem létezik tökéletes ember!

-Figyel minden diákjára egyformán,

-Nem kivételez úgy,hogy ez 100 km-ről feltűnjön,

-Nem segít egyes diákoknak jobban(akik jobb tanulók),

-Nem emel ki diákokat nyilvánosan,

-Dicsér az osztály előtt,de csak módjával,

-Szidhat az osztály előtt,de nem megaláz,

-Megmutatja és megérteti,és nem hadarja el a tananyagot,

-Nem hangulatember.


Olyan tanárral,aki minden,de minden egyes feltételnek eleget tett,olyannal nem találkoztam.

Olyannal viszont igen,akinél SZERETTEM VOLNA,HOGY ÍGY LEGYEN![mert szerettem őt szeretni.nem szerelemből.]

2014. ápr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Olyan, mint az én Tanárnőm! Emberséges, nagyon jó a szakmai tudása és nagyon jól is tanítja a tananyagot (meg pluszokat is hozzáad bőven). Mindent megtesz azokért a diákokért, akik megérdemlik, kellőképpen szigorú, de van benne elég lazaság is. Jó a humora, kedves és tudja, hogy melyik diákkal hogyan bánjon.

Egyes diákoknak nem biztos, hogy "tökéletes", sőt, de nekem az....:)

2014. ápr. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat..... :) valójaban csak azért kérdeztem mert én is tanár szeretnék lenni és addig szeretném kideríteni hogy az iskolában ki tökéletes tanár amíg még ott tanulok. :)
2014. ápr. 24. 07:06
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a tulajdonságokat két fő részre kell bontani: a tanári és az emberi részre. Lehet valaki rossz tanár és jó ember, de fordítva is.


Tanári: érthetően, logikusan, jegyzetelhetően magyaráz, teljesíthető követelményeket támaszt, felkészült, pontos (óra eleje, vége, dolgozatjavítás, stb.), hagyja a diákokat érvényesülni, nem diktátorként tart fegyelmet, szerethetővé teszi a tantárgyat


Emberi: következetes, tapintatos, igazságos, politikai-vallási-etnikai kérdésekben abszolúte semleges (lehet véleménye, de órán nem mondja ki), korrekt, nem szól bele a magánéletbe (pl. nem ad hangot, ha a diák dohányzik, nem szól bele az öltözködésbe)

2014. ápr. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mutasson példát, legyen felkészült, egyenes, és korrekt!

A legfontosabb szerintem a következetesség, és az egyenlőség. Ezekben a szavakban, életfelfogásban minden benne van.

A diák tudja, hogy mire számíthat, mi a követelmény. Ami tegnap elégséges volt, az legyen holnap is az. Egyértelmű legyen a számonkérés értékelése, és ne legyenek különbségek.

2014. ápr. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!