Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak? Eléggé nyomasztó!

Mit csináljak? Eléggé nyomasztó!

Figyelt kérdés
Jött hozzánk egy új tanár. (most 7.-es vagyok) Mindig szerettem rajzolni, és szerintem jól is tudok.Mikor az ofő bemutatta neki az új osztályt, külön ki is emelt engem, hogy jól rajzolok. A tanár utána folyton nézte, mit, és hogyan rajzolok. Mindig furán nézett rám. Utána kb. egy héttel abbahagyta a "megfigyelést" és úgy viselkedett velem, mintha csalódást okoztam volna neki. Mindig úgy nézte a rajzaimat, hogy leírt az arcáról, hogy neki nem tetszik. amikor rajzolt az osztály, akkor mindenki rajzát megdicsérte meg különböző művészeti iskolákat ajánlgatott nekik, az enyémet meg le se ...-ta. Ezek után elment a kedvem a rajzolástól. Nem értem mi baja a rajzaimmal, az osztálytársaimnak, meg a rajztanárnak tetszenek. Mellesleg 5-ös vagyok mind rajzból, mind a művészeti tantárgyakból. Ez így elég nyomasztó. :(

2014. máj. 1. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne is törődj vele, csak fèltèkeny. Vagy tényleg nem tetszenek a rajzaid NEKI, ne az ő véleményére adj, a világon rajta kívül van még 6 milliárd ember, sajnos nem lehet mindenkinek megfelelni.
2014. máj. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A lányom járt rajzszakkörre. A tanár állandóan belejavított a munkájába. Néha helyettesítették, egy másik tanár épp azokat dicsérte, amiket emez kifogásolt. A művészet nem kilóra mérhető, van, akinek ez tetszik, van, akinek az, s két rajztanár egymás munkáját is kritizálja.

Miért nem állsz a tanár elé, s kérdezed meg, lát-e benned fantáziát, mi a hibád, hol kellene változnod? Mint az érzéseire hallgatsz inkább.

2014. máj. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
jav.: érzéseidre hallgatsz...
2014. máj. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is rajzolok. Sokak szerint jól, s én magam is úgy vagyok vele, hogy jól, de még nem annyira mint kellene.

Egyik barátomnak példáuk nem tetszenek az én rajzaim. Pedig fontos a véleménye, azonban rajzoltam egy élethű rajzot, nem csak a szokásos rajzfilmesebb stílusban. Az tetszett neki.

A fizika tanáromnak se tetszik a rajz stílusom, sajnos. Pedig számomra nagyon fontos ember ő is. Nagyra tartom a véleményét. De elfogadom, hogy nem mindenki tetszését tudom elnyerni a rajzaimmal. Ezt elfogadtam. Viszont igyekszem a legjobbat kihozni magamból. Hiszen ebből szeretnék élni felnőtt koromban.

Ne bánkódj miatt! Első sorban magadnak alkoss. Egy művész elsőként önmagának alkot, aztán másnak, mert azzal fejezi ki saját magát! :)


13/L

2014. máj. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :) hasznos tanácsokat adtatok :)
2014. máj. 4. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!