Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Most komolyan, ezért jegyzőkönyv?

Most komolyan, ezért jegyzőkönyv?

Figyelt kérdés

Tegnap hülyültünk az egyik nyomi osztálytársunkkal,imádjuk a srácot, inkább csak játékosan kötekedtünk vele.Ám azonban véletlenül mikor bezártuk a wc-ajtót,lassan...és óvatosan,vigyázva a gyermek egészségére,oda tette az ujját és pici,vöröses véraláfutás jelent meg az ütést követően.Következő óráról elment,orvoshoz,kivizsgáltatni a kezét...ma nekem állt ofim,hogy én mit képzelek magamról,meg hogy erről azonnal jegyzőkönyvet kell írni,és küldeni a hivatalba,mert ez munkahelyi balesetnek számít és később ha lesz munkája,akkor valamilyen + segélyt ha esetleg lebénul a keze (itt elnevette magát az osztályom) kaphat.Elkezdtem ofimmal beszélgetni...csak mondta a magáét.Meguntam,mert már kicsit túlzott,és nem maradt a témánál.Odaszóltam a srácnak,hogy

- tényleg eltört?

-Nem...mondta.

-Akkor megpróbáljuk ma is,hallottad te is hogy hasznot húzhatsz belőle.

Továbbá tesi órán a tanárom belém kötött,hogy én mit csináltam a sráccal mert nem tesizik.Nem tudom néztek e Simon hiánycsillapítót...de kb olyan hangon mondom ezt: (most komolyan a mutató ujján lévő kis pöffeteg elhalt maláta réteg miatt nem tesizik az a lusta gyermek?) Ugyanis felmentést kért,és boldogan ott feküdt a padon,senki rá nem szólt.

Nos nekem kosárlabdával törték hátra a kezemet,fejbe dobott a tanárom is,szédülni kezdtem miatta,megharapták a fejtetőmet véletlenül, nem is sorolom tovább.Haveri társaságban történő gondatlanságból elkövetett mutató ujj elleni erőszakért hány évet kapok? Vélemények?



#fájdalom #értetlenség #ujj #haszon #újdonság #nyomi osztálytárs akit kedvelünk mert mi is hasonló cipőben járunk
2014. máj. 14. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
egy érzéketlen senki vagy
2014. máj. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Eléggé érzékeny és törődő ember vagyok,mindaddig érdekelt a srác amíg ofim a szentbeszédével el nem mulasztotta az aggodalmamat.Bocsánatot azt kértem,nem is szándékosan volt.Az,hogy beszóltam,az inkább indulatból volt,és nem nagyon érdekel,hogy jogos e vagy sem.Nem én csináltam bolhából elefántot.
2014. máj. 14. 18:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nem megerősítést kérsz a viselkedésedre, mert azt nem fogsz kapni.


Viszont talán hasznos lesz amit írok.


Ez, hogy "lassan...és óvatosan,vigyázva a gyermek egészségére" természetesen hazugság, (hiszen akkor nem történt volna ez)

és ha már leírod a sztorit legalább lenne benned annyi betyárbecsület, hogy itt, anonim módon, nem hazudsz.


Még ebben a mondatban szerepel, hogy az ütést követően.

Tehát mégsem volt olyan finom...


"nekem kosárlabdával törték hátra a kezemet,fejbe dobott a tanárom is,szédülni kezdtem miatta,megharapták a fejtetőmet véletlenül,"


Kiemelném az utolsó szót:

VÉLETLENÜL!!!


Te viszont akarattal, szórakozásból, merő rosszindulatból gyökérkedtél vele, mikor ez történt, tehát a két dolgot össze se lehet hasonlítani.


Az, hogy milyen sérülést szerzett, nem a te dolgod megítélni, ha egy orvosi egyetemet végzett ember felmentést ad neki, akkor akármekkora űberkirály vagy a a suliban, hogy a nyomikat bezárod a wc-be, ahhoz azért egy senki vagy, hogy azt felülbíráld. Tökmindegy, hogy mekkora a sérülése.

Csak azért írom, hogy azt a részét felfogd, hogy a világ nem úgy működik, hogy te is, meg mindenki látja, hogy mi baja van... semmit nem jelent.

Van róla orvosi vélemény? Van. Felmentés jár a szakvélemény szerint? Igen. Ennyi!!! A kutya nem kíváncsi más véleményére!

A történetben amúgy se a fizikai sérülés mértéke a lényeg, hanem az, hogy megaláztátok a gyengesége miatt.

Fel se tudod fogni, mekkora szerencséd van, hogy csak a fizikai sérülésére játszik rá, és pl nincs egy rossz akaratú jogász apuka, aki ráfogná hogy mentális traumát okoztál, és úgy megrángatnának, hogy egész életedben elkísérne.


Azt kellene megértened, hogy az élet nem így működik.

Ha neked okoznának ilyen módon fájdalmat, (és itt elsősorban lelki fájdalomról beszélek) te is bosszút állnál!

Ott rúgnál az olyan gyökerekbe, akik wc-be zárnak, ahol tudsz.


A történet lényege pedig az, hogy az iskola az életre készít fel.

Az életben nincs ilyen, hogy valaki "nyomi" és akkor szívassuk.

Ha annak a nyominak van egy csepp esze, akkor 5 év múlva nem a tanárhoz fog menni panaszra, hanem olyan pert b.@sz a nyakadba, hogy a gatyádat ráfizeted.


Mondok valamit, amiből sokat tanulhatsz.


Ha valaki valamiről rosszul gondolkozik, és emiatt nyilván rosszul is cselekszik, azt az élet figyelmezteti.

Egy kicsit az orrára koppint.


Az okosabbja tanul belőle, igazodik a dolgok menetéhez, és úgy változtatja meg a dologról a gondolkodását, hogy többet ne legyen ezzel problémája.


Akinek nehezebb a felfogása, (mint most neked, az orrodra koppintottak, de azért háborogsz) az tovább folytatja.

Következő alkalommal viszont az élet leb.@sz egy olyan emberes pofont ha hibázol, hogy leszakad a fejed.

Ha még abból se tanulsz, akkor utána olyan brutálisan se-ggbeqr az élet, hogy lehet túl se éled.


Egy a lényeg, a dolgoknak van egy működése, van egy mechanizmusa, és azt te nem fogod megváltoztatni, akárhogy ágaskodsz.

A te dolgod az, hogy tanuld meg a dolgok menetét és alkalmazkodj hozzájuk.


Nem az őserdőben vagyunk, ahol az erősebb győz.

A 3. évezredben élünk, Európa közepén, vannak bizonyos normák, vannak törvények, morális, etikai szint, amiket ha nem tartasz be, akkor nagyon könnyen te válhatsz nyomivá.

2014. máj. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem az osztálytársad a nyomi, hanem te meg a többi felelőtlen haverod.


És az osztálytársad szülei joggal várják el az alapos kivizsgálást, hogy történhet ilyesmi, mert ők tudják, hogy rosszabb vége is lehetett volna, és nem ruházták rád a felelősséget, hogy te döntsd el, mi veszélyes a gyerekükre nézve, illetve milyen sérülés engedhető meg rajta a te szellemi kielégülésed kedvéért. Ha esetleg az apja leken egy akkorát, hogy csengeni kezd a füled, ne nagyon lepődj meg, és ne sikítozz jegyzőkönyvért.

2014. máj. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!