Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miert nem adja ki a rendőrseg...

Kubica86 kérdése:

Miert nem adja ki a rendőrseg a jegyzokonyvet? Hogyan kerhetnem ki? Illetve hogyan kell elinditani egy felulvizsgalatot? Egy talalt targyrol van szo, de nyoma veszett.

Figyelt kérdés
2013.03.20-an talaltam egy nagyerteku ipadat, bevittem egy belvarosi rendorkapitanysagra, termeszetesen igenyt tartva ra, ha nem lesz meg a gazdaja! Tegnap rakerdeztem az onkormanyzatnal, de kiderult nem adtak le. A rendorsegen eloszor azt mondtak hogy ok leadtak, ma pedig hogy masnap, azaz 21-en eljott erte a gazdaja, en kertem errol jegyzokonyvet, de semmivel sem akartak ezt igazolni!

2014. márc. 18. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem is fognak neked adni nem vagy sértett. A talált tárgyakat átadják az önkormányzatnak. Kivétel, ha tudják ki a gazdája mert pl körözik.

Először azért mondták, hogy átküldték, mert nem 2 perc ennek utánajárni. Úgy voltak vele, hogy biztosan átküldték, mert mindent átküldtek.

Egy ilyen készüléket a számai alapján vissza tudják vezetni a tulajra. Valószinüleg jött érte a gazdája.

2014. márc. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt, bar sajnos nem vagyok errol meggyozodve, hogy valoban a tulaj vitte el, ennek tobb oka is van! 1, sajnos tudom, mi folyik egy kapitanysagon, vannak ismeroseim, jobb ha ezt nem is boncolgatom... 2,a lany aki atvette meg sem kerdezte hogy igenyt tartanek- e ra, masodjara raszoltam, hogy azert csak huzzuk ala azt az opciot, o megprobalt ismetelten kijatszani hogy mindkettot alahuzta, mikor eszre vettem nevetseges modon atsatirozta a rossz opciot! :D mig mondtam neki hogy irjon egy ujat! Negyedjere sikerult normalisan megirni.

Igazabol ez a helyzeten nem valtoztat, de ha az onkormanyzat szerint is simliskednek, akkor van min elgondolkodni...hogy mit tanultam ebbol?! Nem abban a vilagban elunk ahol megeri becsuletesnek lenni. Bar ha jobban belegondolok, ezeknek a szegeny rendoroknek is meg kell elniuk valamibol, es ez nem a fizetesuk lesz! :)

2014. márc. 19. 10:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgyse kaptad volna meg... és amúhy is Icloud-lock os lehetett különben elraktad volna...
2016. nov. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!