Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 8 nap alatt meg tudok tanulni...

8 nap alatt meg tudok tanulni 20 tételt?

Figyelt kérdés
8. évvégi töri vizsgám lesz,eddig magyarra és németre kellett tanulni,múlt héten meg minden nap tz-ket meg dogákat írtunk szóval nem nagyon értem rá . . Nem GYIKen lógok már tanulom is,a leghosszabb tétel 6 oldal,megtudom ennyi idő alatt tanulni? 5ös voltam évközben szval minimum 4es kell ha évvégére is azt akarok,közben matek vizsga,de az annyira nem érdekel. Most jöhetnek a kommentek azoktól akik naponta tanulnak többszáz oldalakat,de ha lehet ilyen válaszokat ne írjatok,mert az én agyam még nem képes annyi infót befogadni,nem kell dicsekedni,én kicsit nehezen tanulok. . Tanácsokat kérnék szépen ami esetleg megkönnyítené.

2014. máj. 18. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne azzal foglalkozz, hogy milyen hosszú a tétel, ne számolgasd, hogy mennyi van hátra, mert akkor nem tudsz majd koncentrálni.


Próbáld úgy tanulni, hogy miután átolvastad párszor próbáld meg kijegyzetelni a legfontosabb dolgokat belőle és ha sikerül, akkor haladhatsz tovább a következő tételre. Oszd be, mondjuk tanulj meg napi 4 tételt és a maradék 3 napban ismételgesd őket. És minden nap azzal kezdj, hogy az előző napi tételeket is átolvasod párszor.

2014. máj. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Ha ötös voltál, és nem azért, mert puskáztál, akkor most is tudnod kellene azt, amit akkor a dolgozatoknál. Mást meg nem nagyon kérdezhetnek vizsgán sem. Tehát nem értem, miért feszélyez a dolog.
2014. máj. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg. Minden nap tanulj meg 3 tételt, a végén pedig átismétled őket.
2014. máj. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nem úgy kell tanulni, hogy szóról szóra bemagolsz 6 oldalt, hanem elolvasod egyszer és próbálod megérteni, utána meg még egyszer olvasd el és még jobban fogod érteni.

Csak úgy lehet megtanulni valamit, ha értjük is mit tanulunk és felismerjük a dolgok közti összefüggést.

Ha így tanulsz, akkor két nap alatt is meg lehet tanulni, és utána elég ismételni, mert a dolgok közti kapcsolatok mindig a fejedben maradnak. A bemagolt anyag meg fél nap múlva elfelejtődik.

2014. máj. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lazán. Nálunk az osztály fele az utolsó napokban magolt tavaly angol nyelvvizsga tételeket. A legrövidebb 5 oldal volt. Összesen 25-30 tételt kellett kenni-vágni. Nem volt bukás, pedig elég retardált az osztály.


Ne magold be a tételeket. Olvasd át őket, és próbáld meg elmondani a lényeget. Ha segít, és van rá időd, csinálj egy hosszú PPT-t, és csak kulcsszavakat, illetve lényeges mondatokat írj bele. Kezdd el fejből mondani a tételt, a saját szavaiddal, és ha elakadsz, olvass bele a PPT-be.

Nekem ez bevált.

2014. máj. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A tanácsom az, hogy fogj hozzá minél hamarabb. Egy nap alatt minél többet tanulj meg. Ha hamarabb végzel az csak jó. Ha nem végzel időre, bízz abban, hátha nem kérdezik azt, amit nem tanultál meg. Olyan tétel ne legyen, amit el sem olvastál.
2014. máj. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat,sokat segítettek!
2014. máj. 19. 16:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal.

Mondd el hangosan a tételeket, akár saját magadnak is. Az sokat segít.

2014. máj. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!