Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Magamnak dolgoztam ki ezt a...

Magamnak dolgoztam ki ezt a tételt, de nem vagyok benne biztos, hogy jó, főleg az E/3 s, és az inges alaknál? Megszeretném tanulni de csak a hibátlant?

Figyelt kérdés

Tudnál egy kis időt szánni rám és átnézni, hogy biztos hogy minden jó e?


Business woman or a housewife

A business woman has a busy life. Her life is her job.

She starts her day early and finishes late at night so she doesn’t has much time.

She works at home and at weekends too.

Usually they don’t have a family or they are divorced.

After work she likes going to a restaurant and having dinner with her friends or having relaxing at home one tyring a day.

She travels a lot because of the works.

If she is married next to her works she does the shopping, does the ironing, does the washing and learning her children too.

Her family is support and helps everything what can do them.

If she has freetime, she likes reading, searching information on the internet, playing computer games, going to the cinema and theatre too.

When the weather is nice she likes going for a walk or going to a trip.

A housewife shares her life beetween her family and her job.


2014. ápr. 9. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem írtad hányadik osztályos vagy, illetve milyen szinten tanulod az angolt. Az az igazság, hogy ebben van egy-pár hiba.


Egyrészt tartalmi hibák. Feltételezem, hogy általánosságban szerettél volna írni a üzletasszonyok & háziasszonyok témában. Ez esetben zavaró lehet, hogy E/3-ban írsz. Nemigazán értem azt sem, hogy a 6. sorban miért váltasz át hirtelen T/3-ra. Mindenképp végig egyféle személyes névmást használj, mert így azt a benyomást kelti, hogy általánosságban akarsz írni, de mégis mintha egy konkrét személyről írnál. Én T/3-ban írnám az egészet.


3. sor: finishes it late (kell az it)

5. sot: a too elé vessző kell (ezt még máshol is írtad, oda is rakj vesszőt)

7. sor: going to restaurants (többes szám kell, mert áltlánosságban beszélsz, és így az "a" névelő sem kell)

one tryring day: ezt nem igazán értem mit szeretnél itt kifejezni, lehet, hogy tévedek, de nem ismerem ezt a kifejezést

9. sor: because of his/their work (nem works)

10-11. sor: ott sok hiba van :)

12. sor: going to cinemas and theatres (nem kell a "too" és a "the" sem a cinema elé, mert általánosságban beszélsz)


Még egy észrevétel, nem írtad mi a feladat, de az olvasottak alapján 2 dolgot össze akarsz hasonlítani. Ez esetben ha az egyikről csak egy mondatot írsz, a másikat pedig több soron keresztül tárgyalod, az úgy elég kiegyensúlyozatlan. Mindenképp írj a másikról is többet.


Sok sikert hozzá!



Elsőre csak ennyit vettem észre, de lehet, hogy van olyan hiba is, amin átfutottam.

2014. ápr. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséged.

Igen, az üzletasszony és a háziasszony munkáját/életét kell összehasonlítani.

E/3-ik személyben kell, mert az a lényeg, hogy mindenki tudja e a "S" végződéseket és a has/have alakokat.

A 10-11 mondatok miért nem jók? nem kell az ing-es alak? De nem úgy van, hogy a like után mindig inges alak van?

2014. ápr. 9. 20:26
 3/4 Ezbiztosnemlétezik válasza:

Ezt a tanárod/tanárnőd is ki fogja neked javítani...


Business woman or a housewife


A business woman has a busy life. Her life is her job.

She starts her day early in the morning and finishes it late at night, so she doesn`t have much spare time.

She works at home at the weekends, too.

Usually she doesn't have a family or she is divorced.

After work, she likes eating out in a restaurant with her friends or relaxing at home after a tiring shift.

She travels a lot because of her job.

If she is a housewife, she does all houseworks and helps her children with learning after a day spent with doing her best in her job.

Her family supports her and gives her a hand in her tasks.

If she has freetime, she likes reading,...

If the weather is nice, she likes taking a walk or going on a trip.

...


A ...osokkal nem akartam kezdeni semmit, általánosba jársz, ugye? Nem rosszindulatból kerdem, csak az egyik hetedikes rokonom is az idén foglalkozott ezzel.

2014. ápr. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

8-os vagyok:D

2014. ápr. 12. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!