Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Sokszor látom a következő...

Sokszor látom a következő kérdést kiírva: Nem hagyják békén őket a suliban, csúfolják őket, mit tegyenek? Ezért most azt szeretném, ha olyanok írnák le a történetüket, akik szembeszálltak az elnyomókkal és sikerült kivívni, hogy békén hagyják őket.

Figyelt kérdés

Ezek biztosan adnának egy két ötletet azoknak, akik nem tudják hogyan kezeljék a helyzetet.:)


Itt van például egy történet, ami az osztálytársammal történt:


Állandóan pofáztak neki, a teremben, az udvaron, az órákon, mindenhol. Ő minden szünetben levitt az udvarra magával egy pohár iskolatejet és egész szünetben azt kortyolgatta. Így is történt ez egy átlagosnak ígérkező napon, mikor szokásos módon ott ültünk a kerítésnél és beszélgettünk. Egyszer csak odajön egy lánybanda az osztályból és elkezdenek szájalni neki. Először csak távolról mondták a magukét, majd egyre közelebb jöttek, ahogy felbátorodtak. Aztán mikor már egészen közel voltak, belehevültek a szájalásba, ordibáltak, röhögtek. Annyira felbosszantották az osztálytársamat, hogy egyik pillanatban csak azt látom, hogy a fél doboznyi iskolatej röpül a levegőben, aztán beborítja az egész lánybandát.:) Életem egyik legjobb napja volt.:D Utána persze volt balhé, mocskolódás, szájalás, de többször a közelébe se mentek.:)


Szerintem nagyon bátor dolog volt, hogy így szembe szállt velük, én biztos nem mertem volna.:) Szóval ilyen történeteket szeretnék még, hogy az elnyomottaknak megjöjjön a bátorságuk ahhoz, hogy cselekedjenek!:)



2014. jún. 8. 01:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés kérdező, és jó sztori! Én kiegészíteném azzal (ha nem bánod), hogy azok is írják le az élményeiket, akik másokat porbatiportak megaláztak kigúnyoltak. Kíváncsi vagyok mi játszódik le egy ilyen ember fejében.
2014. jún. 8. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
1-es, ez egy nagyon jó ötlet!
2014. jún. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
1-es: Persze, lehet erről is szó, bár szerintem én tudom mi játszódik le bennük. Így akarnak erősebbnek tűnni másoknál, hogy többen szembeszállnak vele. Aki nincs megelégedve magával így akar magának egy kis önbizalmat csinálni, vagy így akar keménynek tűnni a többiek előtt. Persze általában mindig van egy főkolompos, aki kinézi az áldozatot, és a többiek azután mennek. De szerintem bárki kerülhet ilyen helyzetbe, aki nem olyan határozott és ha nem mer több emberrel egyszerre szembeszállni. Én bevallom, én is voltam már elnyomó, amit ma már rohadtul szégyellek... Kiközösítve is voltam, szóval ismerem mindkét oldalt, és egyiken sem jó dolog lenni. Viszont ezt a suliban nagyon nehéz elkerülni, hogy pártatlan maradj, mert vagy követned kell a csordát, ha nem, akkor fennáll a veszélye, hogy kinéznek maguknak. Ez kicsit olyan mint az állatvilágban a tápláléklánc. Aki egyedül van az védtelen. És sokan elfelejtik néha, hogy mi nem állatok vagyunk, hanem emberek, és úgy is kéne viselkednünk.:)
2014. jún. 8. 14:18
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát, úgy néz ki nagyon nem akarnak válaszolni, pedig ki is emeltem a kérdést.:(
2014. jún. 9. 20:50
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem állandóan piszkált egy gyerek ilyen apróságokkal, hogy oldalbabökött, fülemet piszkálta stb. Egyszer odajött, elkezdett piszkálni, megvártam míg abbahagyja, majd hátrafordultam, és azzal a lendülettel pofonvágtam. Utána elkezdett jobban csesztetni, majd mondtam neki, hogy ezt az eddigi piszkálásért kapod, majd rögötn ezuátn sarkonfordult és elment.


Régebben volt az, hogy 1 osztálytársam nagyon irigy volt rám, és ezért piszkált, oldalonszúrt, ilyenek. Egyszer visszavágtam, amire ő nemszámított, és kicsit meglepődött! Majd a haját is elkezdtem tépni, közben az oldalát szúrtam. Ez ment 1-2 percig, majd ellöktem, elesett, majd vöröslő fejjel a helyére ment! Azóta em piszkál.



Másik történtet: Elkezdett egy amúgy is hülye osztálytársam csesztetni. Elvette a cuccomat, taposgálta a táskámat. Én fogtam, amikor kiment szünetben a wc-re kiborítottam a táskájából mindent, nekidobtam a koszos táblának, majd a könyvein, és a táskáján ugráltam! Mikor meglátta, sokkott kapott, de tudta, hogy miért kapta ezt tőlem.

2014. jún. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Ha szabad tudni hány éves vagy? Fiú vagy lány? :)

2014. jún. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

5-ös: Köszi a választ, akkor ezek szerint már nem mernek cseszegetni.:)


6-os: 18 éves lány vagyok. Miért kérdezed?

2014. jún. 10. 20:50
 8/14 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok:


Hát nem, de ha van 1-2 beszólás akkor durván beoltom őket!

2014. jún. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Pofán vert, felmentem az igazgatóhoz, kicsapták őket, sztori vége.
2014. jún. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Általános első osztálytól kezdve hatodikig piszkáltak, állandóan ki voltam közösítve, volt hogy meg akartak verni. Az egész osztályom utált, nem volt senki aki segíthetett volna, én meg nem vagyok árulkodós fajta. Egyszer tavaly mikor egy baromság miatt piszkáltak (az egész osztály körémállt, nem engedtek elmenni, ujjal mutogattak rám, és kiabáltak, röhögtek), nem tudtam, hogy szabaduljak meg tőlük, és ne tűnjek az egész iskola előtt nevetségesnek (iskolaudvaron volt szünetben), megkerestem azt a (lány) személyt aki egymagas velem, és akit a legjobban utáltam, megfogtam, kirántottam a tömegből és balkézzel behúztam neki egyet a szeme alá, a srácoknak tetszett, hogy bátor voltam, abbahagyták a piszkálódást, a lányok szívből utáltakés féltek tőlem, én egy jót röhögtem, persze osztályfőnöknek elmondták, neki elmagyaráztam a storyt, jófej volt, megértette, hogy ebben a helyzetben mást nem tudtam tenni, hogy megvédjem magam. Akkor leszálltak rólam, egyedül maradtam, majd egy fél év múlva meg azért futottak utánam hogy legyünk barátok:D egyébként a csajnak akinek behúztam, többször beszóltam mikor piszkált, akkor egy kicsit leállt, és rájött az osztályom, hogy jobb ha mostmár békénhagynak, mert meg tudom védeni magam.


Egy másik story ami szintén az előző tanévben történt, hogy egy nálam 2évvel idősebb srác és a haverjai állandóan fikázták az én kis "gáz" baráti köröm. Menzára mentünk éppen mikor nem bírták ki, hogy ne szóljanak be párszor nekik, akkor nem is én voltam a célpont, de szúrta a szemem, a barátaim meg nem csináltak semmit, nem tudták/akarták magukat megvédeni. Én mondtam a srácnak, hogy ha nem fejezi be bajok lesznek, ő csak röhögött, megfenyegettem még párszor, majd kivárva a megfelelő pillanatot behúztam neki. Szegény srác nagyon égget, a menza rajta röhögött, a haverjaival együtt. Az osztálya "félt" tőlem (nem hiszem hogy tényleg meg voltak ijedve egy alacsony, babaarcú kislánytól. Igaz voltak abban az osztályban olyanok akiknek beszóltam keményen ha kellett), mikor a fogas alatt ültek, ahol a kabátom is volt, odamentem felugrottak, és hatalmas helyet hagytak nekem, hogy elvegyem a kabátom. A srác mindig kerülte a szemkontaktust a suliban, nem akart rámnézni, tartotta a távolságot, azóta nem bántja a barátaimat. :D


Az erőszak nem feltétlenül a legjobb megoldás, de nem szabad félni alkalmazni. Ezekben a helyzetekben nem tehettem mást. Az a lényeg, hogy az embernek legyen önbizalma, mert ha azt látják rajtad, hogy nem félsz tőlük, és képes vagy magadat megvédeni akár szóval, akár ököllel, békén hagynak. Elég egyszer megmutatni nekik, hogy mire vagy képes, és megjegyzi mindenki, aki látta. Én kivívtam magamnak a tiszteletet, azóta az osztályomban a fiúk a legjobb haverjaim, a lányokkal annyira nem barátkozom, mert bonyolultak és hisztisek, a másik osztályból az évfolyamban is sok barátom van.

Sok kitartást, és erőt minden áldozatnak, akikkel rosszul bánnak a suliban!:)


13/L

2014. jún. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!