Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Most ballagtam el a nyolcadik...

Most ballagtam el a nyolcadik osztályból. Szeptemberben megyek közép iskolába és nagyon félek hogy majd be kell mutatkozni mindenki előtt mert dadogok?

Figyelt kérdés

Nagyon félek hogy a többiek szekálni fognak vagy ki nevetnének :(

Jártam logopédushoz de nem tud segíteni :(

Mit csináljak? :((



2014. jún. 18. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elmesélt nekünk az osztályfőnökünk általánosban egy történetet: Volt egy tanítványa aki nagyon dadogott, viszont indítottak egy szép olvasási versenyt, aminek a díját nagyon el szerette volna nyerni a kislány. Azt tanácsolta neki az osztályfőnököm hogy minden nap olvasson legalább 10 percet hangosan és merjen beszélgetni. A kislány hétről hétre szebben olvasott, és mire eljött a verseny, minden gond nélkül részt tudott rajta venni.

Szóval fel a fejjel, ha az a kislány pár hét alatt eljutott egy szépolvasási versenyre, akkor te is gyönyörűen fogsz beszélni szeptemberre :) Csak kövesd a volt ofőm tanácsát :)

2014. jún. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
nekem jó barátom aki dadog egy nagy cég vezetője ... szóval lépj túl a félelmeiden
2014. jún. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Nyugi,ne görcsölj ezen...csak bízz önmagadban,így a beszédfélelmed is biztos enyhülni fog,valamint a kisugárzásod is jobb lesz(a logopédiát pedig ne add fel, nekem is segített más ügyben:)KITARTÁS
2014. jún. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem ne félj a nyilvános beszédtől! Én is dadogok. Általánosban engem is nagyon zavart, sokat piszkáltak miatta, de most, gimiben (most voltam tizedikes)már egyáltalán nem piszkálnak miatta. És képzeld, van egy csomó híres dadogó ember, pl.: Bruce Willis, Marilyn Monroe...
2014. jún. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!