Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárom pszichologizál,...

A tanárom pszichologizál, művészként viselkedik az órán és értelmetlen gondolatokat feszeget? Szerintetek mit lehetne tenni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A tanárom szerint minden nap meghalunk és újjászületünk egyben. Erre feleltem neki, hogy az lehetetlen, mivel akkor már Ön itt sem lenne. A gondolataink is meghalnak szerinte. Nem lehet, hiszen ez nem kézzelfogható dolog.

Őrült tanár. Szerintem van különbség tanár és tudós, előadó és tanár között. Ráadásul számomra kicsit mintha előadna.


2014. júl. 13. 14:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Milyen iskola és milyen tárgy az, amit tanít?
2014. júl. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Igen, itt ez a kérdés, hogy milyen tárgyat oktat/kéne oktatnia. Ha filozófiát, akkor baromi jól csinálja, de ha matematikát, akkor viszont gond van... :D
2014. júl. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Miért akarsz tenni bármit is? Nekem szimpatikusnak ez alapján. :) A magyar tanáromnak voltak néha érdekes megjegyzései, de mindig hamar elterelte a témát, mert látta, hogy az osztály 90%-a nem fogta fel, hogy miről beszél.
2014. júl. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Egyik sem nyert. Magyar nyelv és irodalmat tanít. Körülbelül 17 évesek vagyunk. A tanár előtte egyetemen is tanított.
2014. júl. 13. 15:43
 5/14 anonim ***** válasza:
Egy magyar tanárnak ennyi filozófia belefér az órákba.
2014. júl. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Amúgy egyetértetek a gondolattal?
2014. júl. 13. 16:26
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az élet lényegében folyamatos változás. A változást meg felfoghatjuk folyamatos meghalásnak és újjászületésnek is. Ha így tekintünk a dolgokra, akkor én már nem ugyanaz az ember vagyok, mint reggel, mert most már ismerem a kérdésedet itt a gyakorin. Valószínűleg semmilyen hatással nem lesz az életemre, de most már ennyiben különbözök a reggeli önmagamtól, hogy ezt is ismerem már.
2014. júl. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 *Nekomimi* ***** válasza:
A hetes válaszolónak , ha lehetne, tíz zöld pacsit adnék. :)
2014. júl. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Amit elmondott a tanár, tulajdonképpen buddhista gondolatok, az abhidarmában találhatók meg ilyenek, de Hérakleitosz is mondott ehhez hasonlót.

Minden keletkezik, fennáll és elmúlik, akár minden pillanatban. A tanárod egy jó fej.

2014. júl. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Dalszövegekben is néha írnak ilyet amennyire utánanéztem. Utolsó válaszoló tudnál a buddhizmussal kapcsolatos műveket ajánlani? Azaz magáról az eredetéről, mit hirdet, vagy minden ezzel foglalkozó szakirodalmat.
2014. júl. 13. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!