Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért élvezet egyeseknek ezt...

Miért élvezet egyeseknek ezt tenni a társukkal az iskolában?

Figyelt kérdés

Sok helyen van ugye ez, hogy kiközösítenek valakit, levegőnek nézik az osztálytársai vagy az egész iskola, meg pletykálnak róla csúnyákat. Esetleg bántják, megalázzák, ilyenek.

De ez miért élvezet sok fiatalnak, miért élvezik, hogy tönkretesznek egy embert lelkileg, idegileg?



2014. júl. 28. 08:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
a csoportnyomás, birkaszellem ... ennyi.
2014. júl. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt gyerekszobájuk..Amúgy a "divat" miatt,meg talán felsőbbrendűnek érzik magukat annál aki kilóg a sorból valamiért(mert ugye általában ők az áldozatok)..Menők akarnak lenni, és azt hiszik attól lesznek azok, hogy másokat megaláznak..Fel sem fogják ,hogy a másiknak ez milyen szenvedés lehet és hogy ha az illető esetleg törékeny lelkű akkor öngyilkosságra is hajszolhatják, csak az a lényeg hogy menők legyenek.Aztán ha valaki elkezdi, akkor persze több embernek is folytatnia kell mert ők is menők akarnak lenni.Van olyan hogy pl. 10 emberből 9 nem is ismeri az áldozatot, csak azért kötekednek mert a tizedikre csúnyán nézett.
2014. júl. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Önvédelem. Amíg mást baxtatnak addig nem ők vannak ennek kitéve.
2014. júl. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Nekem tönkretették az idegeimet az iskolában. A mai napig mosolyognék, ha valamelyiknek halálhírét venném.
2014. júl. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
azért mert pár ember unatkozik és jó poénnak tartja. aztán a többi is elkezdni velük együtt hogy nehogy ők legyenek a következő "áldozatok".
2014. júl. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A csordaszellem, nem igazán gondolkodnak, csak primitíven élvezik, hogy nevetnek a másikon, piszkálják mindenhogy és hangoztatják, hogy ők "nem olyanok" mint az a bizonyos illető...

Olyan is van amikor ezáltal, hogy mást lenyomnak, ezzel próbálják erősíteni gyenge énképüket: "én nem vagyok olyan".

Ismerek olyat aki mindig összefogta a bandát a kiközösítéskor (ha ő nem tette volna a sok aljasságot, akkor a többi nem ment volna utána) és felnőttként most is ugyanazt csinálja: mindig valakinek az életét meg kell próbálnia tönkretenni, a gyengébbeket elnyomni, valószínűleg nem bírja elviselni, ha "nem történik semmi"...

Nagy sebeket tudnak okozni az ilyen kiközösítések, amelyektől aztán nehéz, nagyon nehéz megszabadulni...

2014. júl. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha veled történik ez, menj el egy másik iskolába.
2014. júl. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nekem csak 1 évig vlt egy "barátom" aztán ő is mint mindenki az évfolyamban,suliban ő is beállt közéjük a sorba.Ő is elkezdett csúfolni.Ebben az évben megyek át emiatt másik suliba.Remélhetőleg sokkal jobb lesz a helyzet.Azért csinálják mert nekik jól esik ha piszkálhatnak,bánthatnak valakit aki nem olyan ember mint a többi.Sajnos a legtöbb kicsúfolt,mint én is törékeny szívű ettől a mindennapos csúfolásoktól. :(
2014. aug. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"aki nem olyan ember mint a többi"


de mire gondolsz konkrétan?

2014. aug. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Arra,hogy nem próbál menő lenni,beállni a sorba ,meg Stb. Azok a rosszak manapság akik nem csinálják azt mint a másik.
2014. aug. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!