Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ki vagyok készülve a suli miatt?

Ki vagyok készülve a suli miatt?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok. Fantasztikus nyaram volt, a nyár végén nagyon boldognak éreztem magam, és úgy éreztem, hogy könnyen veszem majd az akadályokat, és fantasztikus évem lesz.:)


Nos, még csak ez a 2. hete hogy megy a suli, és minden este sírok, pedig nem vagyok az a sírós fajta. Igazából annyira szégyellem magam, mert tudom, hogy valakiknek kész a terror a suli, nekem meg habár közel sem tökéletes,, de egész tűrhető. A tanári kar nagy részével teljesen semleges a kapcsolatom, kivéve a tesitanárral és az osztályfőnökkel, velük szörnyen rossz. Az osztálytársaim közül senkivel nincs nagyobb konfliktusom, sok emberrel pedig nagyon jól kijövök. Szóval napközben egész jól érzem magam, kivéve 1-2 órán. Viszont már az első héten nagyon sokat kellett tanulni, dolgozatokat írtunk. Ezt még nem nagyon sikerült feldolgoznom, hogy vége van a mindennapos elmászkálásoknak. A másik az, hogy ötletem sincs a továbbtanulásomat illetően, nem tudom, mit akarok kezdeni, ez pedig eléggé kikészít.


Minden este teljesen ki vagyok borulva a suli miatt, pedig napközben nem élem meg tragédiaként, csak este. Nem tudom, mi a baj, mert mint említettem, konkrétan semmi egetverő, elviselhetetlen problémát nem tudok megfogalmazni.

Mit csinálhatnék, hogy össze szedjem magam kicsit?


2014. szept. 8. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:

háá mi van vele, gizi?

szedd össze magad, ez nem egy erős jellemre vall, amit ide írtál.

2014. szept. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hát én inkább szórakozásnak éltem meg a sulit és egyszer sem paráztam, hogy mi lesz... túlgörcsölöd az egészet, én pl. 12. osztály félévénél döntöttem, hova adok be jelentkezési lapokat. Fel is vettek az első megjelölt helyre és egyetemen is jól érzem magam, igaz tanulni kell bőven, de nem a jövőn rágódok, hanem élvezem a jelent. Én a 11. osztályt szerettem a legjobban.
2014. szept. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, leszámítva, hogy nincs barátom, és soha nem megyek sehova. Szóval örülj vazze, hogy neked százszor jobb, mint sok másiknak.
2014. szept. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"A tanári kar nagy részével teljesen semleges a kapcsolatom, kivéve a tesitanárral és az osztályfőnökkel, velük szörnyen rossz." -> Jézusom, mintha én írtam volna. Én is 11.-es vagyok.

Szerintem csak arról van szó, hogy még nem rázódtál bele a suliba, hiányzik a nyári szünet. A hónap végére már az lesz a normális, hogy ismét suliba járunk.

2014. szept. 9. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
gondold át milyen jó napod volt és próbáld meg átgondolni miért sírsz ha így sem jössz rá beszéld meg valakivel Pl.a szüleiddel a LEGESLEGROSZABB ESETBEN keress fel egy pszihológust
2014. szept. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én anno mindig úgy fogtam fel, hogy minden új tanév egy új fejezet, és sosem tudhatod, mit hoz az új év, hogyan változnak a kapcsolataid, kivel leszel jóban és kivel kevésbé, hogyan alakulnak a tanulmányaid, milyen döntéseket hozol, stb. Bár lehet, hogy ez a felfogás azért alakult ki nálam, mert ahol én voltam gimnazista, az egy nagyon jó iskola volt közösségi szempontból. Rengetegen voltunk, sokszínű emberek mindenhonnan és persze a híres gimis házibulik. Olyan volt néha tényleg, mint az amcsi highschool filmekben. De szép négy év volt.

Gondolj arra, hogy az eddigi éveket hogy élted túl? Gondolom, sikerült valahogy. Még az elején vagyunk, hozzászoksz ehhez, és hipp-hopp vége is lesz. Nyár után persze, hogy nehéz.

Továbbtanulásról meg annyit, hogy február közepe fele kellett akkor nekünk véglegesíteni a döntést, na hát én február elején döntöttem. Tizenegyedikben nem nagyon foglalkoztatott a dolog, azt sem tudtam, hogyan működik a felvételi-érettségi rendszer úgy összességében.


Egyébként meg sajátos tapasztalataim alapján élvezni fogod az évet. Nekem speciel az egész gimnáziumból a tizenegyedik a legintenzívebb emlék, az volt a csúcspont. A tizenegyedik a lehető legjobb dolog, ami történhet veled. :D A gimi vége felé van, de mégis még eléggé "benne vagy". Több ilyen nem lesz, használd ki. Ja, és a tizenkettedik év eleji melankóliához képest ez semmit, amit most érzel. Mint már mondtam, használd ki, nagyon használd ki, egyszer vagy tizenegyedikes. Dönteni még van időd, de gondolkodni nem árt a dolgokon.

2014. szept. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!