Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem bírom az iskolát, jobb...

Nem bírom az iskolát, jobb lenne ha megölném magam?

Figyelt kérdés

Minden nap gyomoridegem van, kisebb-nagyobb pánikrohamokkal, múlt héten majdnem rosszul is lettem óra közepén.Minden nap szívatnak az osztálytársaim, kibeszélnek, kiröhögnek és csúfolnak engem.Nincsenek barátaim, magányos vagyok, minden órán legelől ülök egyedül.A nap végére már sírógörccsel megyek haza.Csendes vagyok, bátortalan és visszahúzódó.Mivel elől ülök a tanárok is legtöbbször engem szúrnak ki, akkor már tudnak az osztálytársaim még több indokot találni a piszkálódásra.Osztályfőnököm rémes, vele nem tudom megbeszélni ezt az egészet.Iskolaváltást nem szeretnék, mivel mostmár 11-et kezdtem el, két éve állandóan ez megy, csodálkozom hogyan is bírtam ki eddig, mondjuk tavaly is szinte minden nap sírtam miután hazaértem a suliból.A tanulással semmi gondom nem lenne, de állandóan csak az jár a fejemben hogy milyen szerencsétlen vagyok, tanulás helyett, így a jegyeim is nagyon leromlottak, pedig legjobbként kezdtem a 9-et.Nem tudom mit tehetnék, talán az lenne a legjobb ha öngyilkos lennék.Nagyon belefáradtam és nem bírom tovább.

17/F



2014. szept. 13. 17:45
 1/8 anonim válasza:
És a szüleid? Először velük próbálj beszélni. Az öngyilkosság nem megoldás, az csak egy gyáva dolog. Régen én is sokat gondolkoztam rajta hogy az lenne a legjobb de hidd el, nem éri meg. Iskolapszichológus van a sulidban? Nem szégyen elmenni oda, én is voltam és segített. Kitartás! Nyáron mit csináltál? Voltál valakikkel? Iskolán kívüli haverok, unokatesók?
2014. szept. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem voltam sehol nyáron sem, nincsenek barátaim, ahogy a kérdésben is leírtam.
2014. szept. 13. 17:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezzel sajnos nem tudsz mit kezdeni, max azt ha iskolát váltasz de írtad hogy azt nem szeretnéd.. tudom min mész keresztül, nekem is gimiben minden napom így telt de nem tudtam tenni ellene semmit.. aztán leérettségiztem és soha többé nem láttam újra az osztálytársaimat :) gondolj te is erre.. végigcsinálod és elfelejted az egészet

A tanulásra pedig figyelj oda mert az fontos, ne hagyd hogy emiatt romoljanak a jegyeid

21/L

2014. szept. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ongyilkossag a legnagyobb baro.sag amit csinalhatsz. Hogy a balfax osztalytarsaid gyozzenek?


A francokat. Xard le oket nagy ivben, peregjen le rolad minden, akinek meg nem tetszik az bekaphatja.


Igy kell hozzaallni az elethez. Ha megolod magad, csak ok gyoznek.

2014. szept. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Igazuk van a többieknek :) leérettségizel aztán utána nem is kell őket többet látnod. Szerintem keress valamit amit szeretsz (pl sport, olvasás, info) csatlakozz egy csoporthoz és mivel ott hasonló érdeklődésű emberek lesznek, biztos találsz barátokat :) mindenképpen beszélj erről a szüleiddel és ne hagyd, hogy mások lássák, hogy megbántottak mert az csak felbátorítja őket
2014. okt. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Barátom. Azt tudom ajánlani, ha képes vagy rá (fizikailag és szellemileg is) akkor ha valamelyik beszól, szünetben odamész, megfogod a gallérját és elegánsan falhoz kened. Ha esetleg szeretnél bármivel kapcsolatban beszélgetni írj pm-et :)
2014. okt. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen gondom volt 9-edik elején, aztán pár hónap után meguntam és ütöttem, szerencsémre nem lett belőle ügy. Hogy mit csinálj? Először is le kell sz.rnod mindenkit nagy ívben, szüleidet is, mert ők is tehetnek arról hogy nincs önbizalmad. Egy egészséges családban normális önértékelése van a gyereknek. Én ezt a l.szarásos dolgot úgy értem el, hogy a közvetlen környezetemmel minimálisra csökkentettem a kapcsolatomat, aztán suli után elkezdtem túrázni járni, biciklizni, mindenféle mozgást. Ha nem érzed jól magadat valahol, ne erőltesd a jó pofizást, legyen saját életed és jönni fognak a haverok :)
2014. okt. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt bírd még ki, aztán mehetsz dolgozni. A magunkfajtának így is úgy is nehéz a dolga. Én eljöttem egyetemre, de a stressz miatt szerintem legalább 10 évet sikerült máris lefaragnom a várható élettartamomból. Munkahelyen ha jó vagy, sokáig egy helyen maradhatsz, és előbb-utóbb megszokod az állandó munkatársakat is. Tesóm is ilyen problémák miatt hagyta ott az egyetemet, most egyszerű munkát végez, nem tudom pontosan mit, de csodákat művelt az idegeivel. Kiegyensúlyozottabb, mosolyog, és végre normálisan eszik. Nem mindenkinek való ez a rendszer, na.
2014. okt. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!