Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van egy kis problémám puskázta...

Van egy kis problémám puskáztam, de elfelejtettem hibát rakni a dogába. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Írtunk egy dolgozatot, de mivel bepánikoltam és semmit nem tudtam, kipuskáztam az egészet, csak hogy elfelejtettem bele hibát rakni. Mivel középsulis lettem, a tanár még nem ismer, és okosnak tart mert néha mondok órán jót, ebből kifolyólag nem biztos hogy bármi probléma is lenne, de ha nekem lesz az osztályban egyeduül hibátlan egy 60 pontos dolgozat, feltünhet neki, hogy valami nem stimmel. Azt találtam ki, hogy azt hazudom, hogy általánosban úgy lettem 4-es, hogy 3-masokat és 5-ösöket szereztem, meg ezt a dolgozatot amúgy is könnyűnek éreztem, de mégegyszer ilyen szerencsém nem lesz (ez a mondatrész azért kulcsfontosságú, mert gondolnom kell arra, hogy nem mindig leszek puskázási helyzetben, és az azért csak fura, hogy egy hibátlan dolgozat után 3-masokat és 4-eseket szerzek). Szerintetek?
2014. szept. 30. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baj, de legkozelebb inkabb tanulj, egyszerubb, mint hazudozni. Az, hogy egyszer nem tudtad megtanulni az anyagot es puskaztal, nem nagy ugy, de az irasodbol azt vettem ki, hogy ezt rendszeresse akarod tenni, ami ugysem fog sikerulni, mert elobb-utobb le fogsz bukni.
2014. szept. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
"Véletlenül" éppen a kedvenc feladataid, kérdéseid voltak a dogában. A fősulin puskázás nélkül írtam egy szín jelest, majd az utána következő ZH-n meg elégtelent. Mert megvolt a hármas átlag és egyszerűen nem érdekelt a második ZH eredménye. Ezt a tanárom is tudta hogy így van.
2014. szept. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2014. szept. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#1 lehet h úgy hangzott, de nem akarom rendszeressé tenni. #2 valahol igazad van. így talán még hamarabb le is buknék
2014. szept. 30. 17:40
 5/11 A kérdező kommentje:
#3 pont ettől félek, de csütörtökön írtuk a dolgozatot, és holnap kapjuk ki. azt mondom h csak bemagoltam és el is felejtettem.
2014. szept. 30. 17:42
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem kiabálj valamelyik hozzád közel ülőnek, akinek a legjobban sikerült, hogy: "Kösz, Zoli!"

Más értelmes ötletem nekem sincs. Amúgy a tanárok mindig mindenben tudnak legalább 1 hibát találni.

2014. szept. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ne görcsölj már rá. Ha a tanár puskázással vádol meg, nézz a szemébe és valld be neki egyenesen: "igen puskáztam". Nem kell mentegetni magadat, meg az okokat, hogy miért. Ha kérdezi, mondd azt, mert nem tanultál. Kapsz egy egyest, nagy kaland. De valahol a tanár lelke mélyén megragad az is, hogy Ő S Z I N T E vagy. Mámafelé ritka tulajdonság.


Ha nem kérdez semmit, ülj a lyukadon csendben, és ne kérkedj a jegyeddel. Ne próbálj meg ott bölcsnek látszódni, ahol csak szerencséd volt. Ritka idegesítő tulajdonság az ilyen, aki hangoztatja a saját hülyeségét és még büszke is rá. A jegy az csak jegy. Tudod mire szolgál valójában? Nem, nem a tudásodat méri fel. Arra is jó, de nem mindig. Egyetlen dologra jó: sorba rendezni a tanulókat. Vannak jó tanulók... rossz tanulók... Jó tanulók kaphatnak rossz jegyet... rossz tanulók kaphatnak jó jegyet... Aki szerencsés jó jegyet kap, aki szerencsétlen rossz jegyet kap. Aki tanul, nem biztos, hogy jó jegyet kap, aki nem tanul, nem biztos, hogy rossz jegyet kap. A tudást nem minden esetben tükrözi az érdemjegy.

2014. szept. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Próbáld megtanulni az egész anyagot, amiből írtatok, mert valószínű, hogy elővesz a tanár. Még mindig jobb, hogy tudsz valamit belőle - ha nem is 100%-osan -, minthogy beégj. Különben még hasznodra válhat ez a lecke, amit most csináltál...
2014. szept. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi, örülj, hogy kapsz egy tuti 5-öt és kész. Ha meg megkérdezi, akkor nehogy legyél olyan hülye, hogy bevallod a csalást, bemagoltad, ennyi.
2014. okt. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
mi volt végül?
2014. okt. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!