Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy képes egy tanár a saját...

Hogy képes egy tanár a saját kollégáival megosztani egy privát levelet? amit mellesleg egy diákja küldött neki

Figyelt kérdés

2014. okt. 11. 12:17
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Persze nyiltan nem mondták ki a tanárok a dolgot de célozgattak rá,és megéreztem hogy valami nem stimmel,ezek után mit tehetek?
2014. okt. 11. 12:20
 2/17 anonim ***** válasza:
18%
mit irtal a levelbe
2014. okt. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Most nem is ez a lényeg,csak őszintén leírtam a véleményemet róla,erre meg ezt teszi? csalódtam ezek után már rá se tudok nézni
2014. okt. 11. 12:27
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg anno ált. suliban a táskámban turkált, majd kivette az üzenőfüzetem, s azt olvasgatták, nevettek rajta, erről persze nem tudtam, csak mikor szólt az egyik oszt. társam, mire meg bementem nem volt semmi, vissza is tette a táskámban.


Szerintem ne foglalkozz vele, persze tudom rossz lehet, mert célozgatnak meg minden, lépj túl rajta, s ne keresd a társaságát, ha teheted.


N

2014. okt. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Sajnos a tanárom,nem tudom elkerülni,de már rá se nézek,és még ő van megsértődve
2014. okt. 11. 15:19
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
szerelmet vallottal vagy mi volt na?
2014. okt. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Dehogy,lány vagyok ő meg tanárnő..kicsit érdekes lenne,nem csak nem mertem előtte kinyilvánítani a véleményemet,és gondoltam facbookon leírom,de megakartam vele beszélni amit írtam,de már ez az egész fogadott,szóval nem tudom mit tegyek
2014. okt. 11. 19:35
 8/17 anonim ***** válasza:
na ez jelenti azt,hogy internet vilagaban elunk.szoban nem tudod kifejezni magad csak ha leirod akkor tudod megertetni valakivel erzelmeidet, gondolataidot.tudjuk,hogy az iras bizonyos ideig javithato,atfogalmazhato(mig el nem kuldod).ez a lehetoseg van vagy az ha nagyon szegyellos vagy
2014. okt. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%

Ne haragudj rá szerintem!


Szimplán arról van szó, hogy


a. nem szereti magához közel engedni a diákokat durva stílusokkal (esetedben így) próbálja taszítani azt, aki mégis közeledik felé. Ebben az esetben úgy gondolom, nem léphetsz semmit. Sajnos, ha írsz neki még, azt is körbemutatja, ha leülsz vele beszélni, kiforgatja a szavaid vagy végig se hagyja, hogy mond és röhögve megbeszéli a kollégájával...


b. túl érzékenynek tart, esetleg ezt viccesnek is találja és próbál rávezetni arra, hogy ne legyél az úgy, hogy nagyon ronda stílusban reagál a leveledre. Egyszerűen nevelni próbál a való életre. Ha én odamennék a főnökömhöz elmondani, hogy ne haragudjon de ez és ez nagyon fájt amikor csinálta, szerintem másnap küldözgethetném szét a nyuszis pizsamámban az önéletrajzomat. Szóval, ez esetben ne tegyél semmit, csak szimplán tanuld meg, ha a felettedálló okoz fájdalmat, tombold ki magad valamivel, de nem kell a tudtára adni, hogy ez fájt Neked.


c. Lehet megsértődött szimplán azon, amit írtál; mármint lehet hogy ő jót akart a tettével vagy zavarja, hogy "pattog" neki egy kisgyerek és "osztja az észt". Erről később írok, mi lenne a jó megoldás.


b. egyszerűen meglepte, hogy nem élőben mondtad el és ez a meglepettség vezette rá, hogy megossza a kollégájával a leveled.


Én a helyedben ezt tenném;

Bár haragszol rá meg megsértődtél meg igazságtalannak tartod, de ez lenne a legjobb megoldás (főképp, hogy a tanárod, akivel még sokáig egy helyen leszel);

Várd meg, hogy kettesben maradjatok vagy kapd el, amikor egyedül van a folyosón vagy megy a büfébe vagy mittomén. Jó nem azt mondom, hogy legyen a folyosó a sivatag és egy lélek se legyen ott :D csak, hogy maga a személy ne legyen épp senkivel.

Kérdezd meg, hogy tudnátok e épp beszélni, alkalmas e neki, ígéred rövid leszel.

Aztán mond el (még ha nem is igaz), hogy nem szeretted volna megbántani azzal, amit írtál, a véleményedet akartad kifejezni, de idő közben rájöttél, ennek nem ez volt a megfelelő módja és szeretnél tiszta lappal indítani. A levél elküldése már nem lehet semmis, de szeretnéd, ha tiszta lappal tudnátok kezdeni és ígéred, ez nem fordul többé elő. Azt ne vedd bele, hogy megbántott, haragszol, ő mit érez, ő mit tett, stb, csak ezt így.


Tudom, hogy ez így mind nem igaz és eléggé meg vagy sértődve és a tanár szerinted most egy utolsó aljas tuskó és kitépnéd a haját, de hidd el, jobb a békesség, mint, hogy állandóan a feszültség vibráljon köztetek, amíg le nem érettségizel.

Ez nem meghunyászkodás és ettől nem is nől a tanár egója és nem fog jobban izélgetni; csak szimplán a konfliktus lerendezése. Utána pedig bárhogy sért meg, nem keresed fel többet, hogy ő megsértett és ez mennyire fáj és így további kellemetlen szituációk és feszültségek nem lesznek köztetek és a tanári kar se vonódik bele a kettőtök dolgaiba és nem jössz ki cikin a dolgokból.

Plusz, ha ezt így elmondod, akkor ezzel magad tisztázod magad a többi tanár (esetleg diák) előtt, mint értelmes, intelligens ember, nem mint "sértett tini".

2014. okt. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
9.Én nem közeledtem felé,pont hogy én írtam le hogy nekem nem kell segítenie,és megköszöntem hogy segített,ebben mi volt közeledés?semmi,de akkor is rossz érzés hogy még az osztályban is gúnyolt ,ezek után még segíteni akar,nah biztos hogy nem sajnálom.
2014. okt. 14. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!