Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ezt már nevezhetjük kiközösíté...

Ezt már nevezhetjük kiközösítésnek?

Figyelt kérdés

Na, mivel most fejeztük be az általánost, értelemszerűen középiskolába mentünk. Az új osztályban nem ismertem senkit. De az első nap meg volt a véleményem róluk. Úgy gondoltam, jófejek, rendesek, lehet velük jókat beszélgetni. Aztán most, október óta, mintha kiutáltak volna. Jóval kevesebb fiú van, mint lány. A lányokkal nincs baj. És ez alatt a "kiutálás" alatt azt kell érteni, hogy például múlthéten volt egy közös programunk, ahol azt éreztem, hogy végig szívatnak. Csicskáztattak, meg röhögtek rajtam. Vagy volt egy tesi óra, ahol kéziztünk, és mivel soha életemben nem kéziztem, természetesen gyenge voltam, nem csináltam semmit. Aztán azok ketten, akik járnak kézire, elkezdtek csesztetni, hogy miért voltam béna. Meg vannak olyanok is, akik mintha a hátam mögött sugdolóznának rólam, és röhögnének rajtam.

Van vagy 2-3 srác az osztályban, akivel úgy el is tudok beszélgetni, de ha a többi idióta odamegy hozzájuk, nekik is elmegy az eszük.


15/F


2014. okt. 15. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem igen,lehet annak nevezni. A kiközösítés enyhébb formája ez, de nagyon rossz érzés tud lenni az elszenvedőjének. Nem szabad rájuk hagyni, mert csak erősödhetnek a szívatások, és akkor fogják menőnek érezni magukat ha téged elnyomnak.
2014. okt. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ez lesz rosszabb is?
2014. okt. 15. 20:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha hagyod magad akkor sajnos van rá esély. Tudod sok közösség van ahol a leggyengébb láncszemnek tartott tag fikázásával érzik erősnak és összetartónak magukat a többiek. Sok kísérletet végeztek ahol a gyengébb jellemű, de szintén nem népszerű társak úgy próbáltak pozícióhoz jutni a csapatban hogy ők is bántották a gyenge láncszemet. Azért tették mert nem akartak a helyében lenni és így erősítették meg a helyüket. Ne hagyd magad! Ha pedig olyan rossz lenne az osztályközösség borítsd a bilit és menj át másik suliba. Inkább utazz kicsit többet, de ne keserítsd meg a legszebb sulis éveid.
2014. okt. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!