Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ugye nem szervezhet kötelező...

Ugye nem szervezhet kötelező programot a tanár diákoknak tanítási szünetben?

Figyelt kérdés
Valami jogi megfogalmazása van annak, hogy a tanár nem kötelezhet az általa szervezett programnak a véghezviteléhez az iskolaidőn kívül? (középiskoláról van szó)

#tanítás #szünet #elvetemült tanár
2014. okt. 30. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

A tanárt miért kötelezik iskolán kívüli (programon kívüli) tevékenységre?

Valószínű, hogy a tevékenység nem azért van, hogy a diákot testileg-lelkileg tönkretegye, hanem éppen fordítva, azért szervezik, hogy tanuljon belőle.

Ha nem szervezne programot a tanár, akkor azzal vádolnák, hogy csak a fizetésért dolgozik, azon felül semmit nem hajlandó tenni. Én tisztelem azokat a tanárokat, akik tevékenységet szerveznek munkaidőn felül.

Aki pedig nem akar menni, az először próbáljon szervezni egy tevékenységet, aztán meglátja, hogy amit jó szándékkal akar, ellene fordítják, milyen érzés!

2014. okt. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nekem sem a hozzáállással van bajom, hanem a program típusával. Mert ugye ez az osztálytánc-kategóriás, és tudunk eleget gyakorolni iskolaidőben is (testnevelés órákon is táncunk van ugye). Meg alapból irtózok az ilyen fellépős dolgoktól, de kötelező, úgyhogy muszáj rész venni benne, de szerintem túlzás ez már. (8-12-ig "gondolta ki")


Egyébként ha például nyelvvizsga/érettségi felkészítés lenne, vagy akármi olyan, aminek van is értleme, netalántán hasznos is, akkor semmi gondom nem lenne vele nekem sem, ne értsetek félre^^

2014. okt. 30. 10:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szervezhet, de nem lehet kötelező.
2014. okt. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Az osztálytáncon sem kötelező részt venned.

Az persze más kérdés, hogy hogy fog alakulni a viszonyod a tanárral és az osztályközösséggel.

2014. okt. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szervezhet, de nem kötelező elmenned, és ezt meg sem torolhatja (viszont szemétkedhet veled órán, beírhat azért amiért alap esetben csak figyelmeztetne). Normális tanár megbeszéli veletek OF órán mikor mi legyen.

Ha egy kirándulást szervez a szünetre, úgy hogy ti beleegyeztetek az még megérthető, de táncolni senkinek nincs kedve.


Attól függ milyen osztálytársaid vannak. Egy jól sikerült program közelebb hozhat titeket egymáshoz, viszont egy osztálytánc amit mindenki utál nem. Én ilyenkor arra gondolok, hogy a Bélának volt esze, nekem sem kellett volna bejönnöm. Számomra csak szimpatikusabb lesz így a Béla.

Nem kötelezhet és kész, és csak az erejét próbálja fitogtatni. Ha számonkéri, mond azt, hogy a szüleid már korábban lefoglalóztak egy szállást, akkor még nem tudtad, hogy pont az osztálytánc időpontjában lesz.

Szerintem ne meny el, sőt ha tudod a haverjaid is beszéld le róla. Ha mindig mindent megcsináltok, a fejetekre fog nőni az OF.

2014. okt. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!