Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit jelentsen egy tanár...

Mit jelentsen egy tanár számára, ha van egy diák, aki csak neki nem köszön, csak vele ellenséges?

Figyelt kérdés

Gimnáziumról van szó, a lány udvarias és kedves mindenkivel, kivéve egyetlen tanárt, akinek max. köszön, ha találkoznak valahol (akkor is mosoly nélül, kicsit lenézően), de ha pl. az osztály egyszerre megy be a terembe, akkor már azt nem? Sőt, az órákon láthatóan szenved, örül ha vége, pedig az egyik legjobb a tantárgyból, és érdekli is. Ha felszólítják, válaszol a kérdésre, de ha már nem az anyagról van szó, akkor csak röviden lerendezi valamivel.


Ennek mi lehet az oka? Mit gondolhat erről a tanár? Illetve mi játszódhat le a diákban?


Köszönöm előre is a válaszoat!


2015. jan. 15. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tanár értelmes, akkor négyszemközt megkérdezi az illetöt, hoyg mi oka van erre, ha semmi értlemes választ nem kap, akkor elkönyveni, hogy egy hülye, bunkó valaki és nem tulajdonít a viselkedésének jelentöséget.


Vagy eleve nem foglalkozik vele, nem tartja kultúrált embernek.

2015. jan. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyilván, ha valami konfliktus van a dolog hátterében, akkor elintézik négyszemközt. Feltéve, ha nem a lány barmolt el valamit, aztán meg túl bunkó bocsánatot kérni. Egy tanár, ha megsértette valamivel, szerintem helyrehozza a dolgot, ha látja, hogy ez lett belőle... Bár ki tudja.


De ha csak egyszerű csajos hiszti a tanár ellen kihegyezve, pl. rossz jegyet kapott a tanártól vagy ilyesmi, az a tanárt nem igazán fogja érdekelni.


Az is lehet, hogy bele van zúgva a csaj a tanárba, és kerülni akarja.

2015. jan. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Te ki vagy ebben az iskolában kedves kérdező?
2015. jan. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hogy őszinte legyek én is egy ilyen diák voltam.Alsóban egyszerüen UTÁLTAM az ofőt(de nyugi ő is engem). Sose köszöntem neki még felsöben sem ,tudom hogy ez nem volt a legjobb probléma kezelés. De azt fontos megállapítai hogy nálam a tanár is hibás volt de ha nálad nem akkor valóban a legokosabb az lenne ha meg beszélnék az ügyet
2015. jan. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
szerintem te vagy a tanár :) kérdezd meg a diákot
2015. febr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!