Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Túl lehet ezen vha jutni?

Túl lehet ezen vha jutni?

Figyelt kérdés

20 éves srác vagyok.


A középiskolás éveim brutálisak vtak. Több iskolába jártam, sehova se fogadtak be. A családi helyzetem se a legjobb. A suliba való bejárásom is körülményes volt, mert egy nap oda-vissza mindig 20 km-t kellett biciklizni mindenféle időben és télen gyakran sötétben is, mert a környéken nincsen értelmes és használható buszjárat. Jó formán semmi sincsen itt, használható formájú internet sem.


Ezek miatt a tanulás se ment jól, éppen, hogy átmentem egyik évfolyamból a másikba.

12. év végén éppen, hogy leérettségiztem.

Szalagavatón nem vtam ott, mert nem volt rokon, ismerős akit meghívhattam vna, osztálytársak meg bunkók vtak, nem lett vna értelme elmenni, még táncolni se lett vna kivel.


Én azóta is ezeken gyötrődöm mindennap. Azóta annyit változott a helyzet, hogy most OKJ-s tanfolyamra járok, idén vizsgázok és ugyan beszélek osztálytársakkal, de érezhető a feszültség, lenéznek a hely miatt ahol élek.

Közlekedésem annyit javult, hogy lett jogosítványom és lett 1 kocsim, de rossz műszaki állapotú és amikor baja van akkor megint csak a hosszú biciklizés marad.


Táncoltam idén 1 lánnyal a saját szalagavatóján, de azóta nem beszél velem, pedig nem szúrtam el a táncot.


Azon gondolkozom, hogy ha elköltözöm e ritka sz*r helyről és új életet kezdek vhol egy távoli városban és remélhetőleg egy belvárosi lakásban, lehet e normális életem, munkahely, barátnő, család, stb.? :(



2015. jan. 31. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze!


Ne ragadj bele ebbe a szörnyű állapotba, amibe a középiskolai osztályod kergetett bele!


Látszik, hogy törekszel, tanulsz, lassan, de előbbre jutsz - pl. már lett kocsid. Kitartás, légy bátor! :)

2015. jan. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy megszabadultál a középiskolai osztálytársaidtól! Kereshetsz új társaságot, ahová nem érnek utánad a cikizéseik.
2015. jan. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Végre túl vagy a nehezén. (Remélhetőleg)


Ennyit sikerült kibirnod föl ne add most. :)

2015. jan. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden tiszteletem neked bártom.

Én 15 éves 9-es osztályos és azon rinyálok, hogy milyen sokat kell tanulni. Pedig nekem van vonat amivel betudok mindennap utazni.

És még én mondom azt hogy nehéz a suli....

Te egy nagyon frankó ember lehetsz :)

2015. febr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Nekem is 15 évesen az volt az álmom, hogy bárcsak ennyi gondom lenne. Sőt most is :/

2015. febr. 1. 23:14
 6/7 anonim válasza:

Ne ragadj le olyan helyen, ami nem tesz boldoggá. Ennél csak jobb lehet! Én szurkolok!!

Merj kockáztatni.

2015. febr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elárulom neked,hogy az ilyen fiúkból szoktak lenni a talpraesett férfiak:) A te s_gged alá ugyanis semmi nem lett odarakva,gondolom azért a kocsiért is megdolgozhattál,ahogy minden másért is az életedben.Annak van oka biztosan,hogy nem kedveltek sehol sem,mert ez sosem véletlen,de változtathatsz a személyiségeden.Sosem késő a változtatás,hidd el!Higgy magadban,az akadály az életedben elég sok lehet,ahogy bárkinek az életében jöhet egy akadály,amit nehezen tud leküzdeni.Azon a ponton vagyok én is az életemben,hogy van egy dolog,amit nem tudok leküzdeni,de ez is más által állított akadály.Tehát én sem a saját magam által elém állított akadályok miatt érzem magam ritka rosszul,hanem azért,ahogy más hibásan alkot rólam egy szintén hibás képet.


Gondolkodj el azon,hogy gyakorlatilag mennyi,de mennyi lehetőség van az életben,ami bármikor megadódhat.Van egy család(fiatalok),az anyuka,az apuka,meg a gyerek.

Apuka szakmunkást végzett,anyuka is,gyerek se valami okos.Az apuka zord körülmények között úgy nőtt fel,hogy közben verték,a többi testvérét meg istenítették.Apuka megismerte a feleségét,és gyerekük lett,elköltöztek.Szegény körülmények között éltek,de megismertek olyan embert,aki segített nekik azzal,hogy apukát kiszerezte külföldre melózni.Mocsok melót végez apuka,mezőgazdaság.De rengeteg pénzt keres,zsákot lehetne tömni a pénzzel,de nem teszi,hanem mindet a családjára,a házára fordítja.A gyerek táncol,és nem is akármilyen tehetsége van hozzá,szerintem sokra vinné,ha sohasem hagyná abba,főleg az akrobatikai részét.Tánctanításból rengeteg pénz gyűlhet össze,aki jól forgatja a lapokat.Anyuka nem nagyon tehetséges,nem dolgozik,de még megteheti,sőt,most teheti meg igazán.A gyereket kicsit túlsztárolja,szerintem sok mindenbe hibázott és hibázik,de ez nem jelent problémát,mert ezt is megteheti abban az élethelyzetben,amiben van.A gyerek ugyanis később fogja kárát látni az elkényeztetésnek és a sztárolásnak.Ráfog jönni,sőt már most rájön a gyerek,hogy őt sem szereti mindenki,és nem mindenki lehet a barátja,azért,mert neki egyedi,külföldi holmijai vannak,és nem lehet menő.


A legfontosabb érték az egészség,aztán a tudás,a tudás pedig nagy hatalom!Tanulj,abból baj még nem volt,sőt az embernek valahogy kinyílik ettől a világ.:)

2015. febr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!