Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl lehet valaha jutni ezen?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl lehet valaha jutni ezen? Ha igen, hogyan? (lent)

Figyelt kérdés
Van egy nálam idősebb férfi, akit 2006 augusztusában, vagyis kicsit több, mint 6 éve ismertem meg. 2007 év elejétől 2012 februárjáig őrülten szerettem őt, ő hozta el az első valódi szerelmet az életembe. Csakhogy történt ez-az... És rájöttem, hogy nem illünk egymáshoz több okból, főleg az eltérő világképünk, nézeteink, vágyaink, elvárásaink, makacsságunk, a hazugságai, féltékenység stb. miatt. Eddig 3-szor szakítottam vele, az első két alkalommal jogosan, mert habár nem volt rá bizonyítékom, de megcsalt (ezt később bevallotta), rám unt... és ha nem teszem meg ő tette volna. Aztán mégiscsak harmadjára is járni kezdtünk, és úgy nézett ki, ekkor jött el az idő, amikor belém szeretett. Mit is mondhatnék... Dúlt a szerelem, együtt töltöttük az ünnepeket, és eljegyzett engem. És amikor már kételkedtem, hogy jobb is lehet, teherbe estem a gyermekével. Annyira boldog még soha nem voltam! És olyan szomorú sem, mint azóta... Amikor elmondtam neki, ahelyett, hogy velem örült volna, érzelemmentes, vagy max. elgondolkodó, aggodalmas arccal feküdt és nem volt hajlandó rám nézni, pedig addig mást se hallottam tőle, mást se láttam rajta, mint hogy gyerekeket akar. Nem szeretném túlzottan részletezni a dolgot, a lényeg, hogy többször is felvetette az abortusz lehetőségét, és nem akarta elfogadni, hogy én nem vagyok rá hajlandó, és a családom is úgy gondolta, el kell vetetni, mert túl fiatal vagyok, de az nem érdekelt. Az fájt, hogy ő sem támogatott, aki pedig addig annyira szerette volna. Csalódtam benne. Végül úgy tűnt, fordul a kocka, mégis akarja, mégis támogat, de akkor már késő volt. Aznap vérezni kezdtem. A pici akkor még megmaradt, de nemsoká újra vérezni kezdtem, és mikor megnézte az orvos azt mondta, nincs szívhang. Szóval elvetéltem. Azóta is sírok, ahányszor csak eszembe jut. Azt hittem soha nem tudok neki megbocsátani, és imádkoztam, hogy Isten büntesse meg azzal, hogy soha ne sikerüljön neki, amiért elment, és magamra hagyott. És azóta ehhez tartom is magam, nincs bocsánat a szívemben, ha a gyermekemről van szó. Csak mint embernek (aki hibázhat, és aki szintén szenved) tudtam megbocsátani neki.. És vele töltöttem az egész nyarat annak a reményében, hogy mégiscsak működhet, ha tanulunk a hibáinkból, és mert (a pokolba is!) szerettem még ezután is. Ne nevessetek ki, de én is eljegyeztem őt, és 3.5 keserédes hónapot töltöttünk együtt, ami tele volt boldog és szomorú pillanatokkal. És most szeptemberben harmadszor is kimondtam, hogy vége. Hogy miért? Ezúttal nem haragudtam rá, csak ráébredtem, hogy én nem az a nő vagyok, akire szüksége van (és ő sem olyan férfi, amilyen nekem kell, legalábbis velem nem), és adni akartam neki egy esélyt, hogy találja meg az igazit. Be kell valljam, eddig élvezem a szinglilétet, teljesen más szemmel látom a világot. De mikor rámír, vagy nézem a képeit, vagy csak simán eszembe jut, különös érzés fog el. Egy bizonyos módon hiányzik.. egy furcsa módon.. Nem igazán őt akarom vissza, de bizonyos momentumok hiányoznak, pl.: amikor a hajába túrtam, amikor megcsókolt, amikor simogattuk egymást, amikor beszélgettünk, amikor asszonynak szólított.. :) az az érzés hiányzik. Azóta 3 alkalommal találkoztunk, és mindhárom alkalommal szeretkeztünk. De egyetértünk abban, hogy nem szeretnénk újra járni, és hogy jobb így. És tényleg jó így vele, viszont folyton eszembe jut, hogy abban a kevés szabadidejében velem van, és nem más nővel randevúzik.. Úgy érzem muszáj teljesen eltűnnöm az életéből, de képtelen vagyok rá, valahol mélyen belül ragaszkodom hozzá. Azt mondják, az első szerelem soha nem múlik el igazán, de nem hittem volna, hogy ez.. hogy ez ilyen... hogy ennyire igaz. És magam sem tudom mi lesz, ha beleszeret valaki másba, elveszi feleségül, és gyerekei lesznek tőle. Hiszem, hogy faarccal, és ha szükséges mosolyogva nézem majd, és támogatni fogom, mint barátomat, de arról fogalmam sincs, leszek-e elég erős, hogy ne törjek össze, hogy ne haljak meg egy kicsit belül, mikor tudom, hogy mást csókol meg. Mit gondoltok, túl tudok valaha a saját érdekemben jutni rajta, hogy nekem szánta őt a sors? Szerintetek mit kellene tennem?

2012. szept. 28. 18:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy ilyen hosszú lett
2012. szept. 28. 18:37
 2/8 A kérdező kommentje:
*jav. utolsó sor: nem nekem szánta
2012. szept. 28. 18:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez az ember nem bánt jól veled egyáltalán. Ha valaki igazán szeret, és igazán neki szánt a sors, akkor az nem így viselkedik veled. Ha addig lesz normális kapcsolatod olyan férfival, aki tényleg szeret, akkor pár év múlva már csak utálkozva fogsz erre az elsőre gondolni. Ha nem lesz, akkor egy egész életet is eltölthetsz azzal, hogy gyászolod azt, ami nem is volt soha.
2012. szept. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na ja, jól ki voltál használva és még mindig te ragaszkodsz hozzá.. én a megcsalást sem tudom tolerálni, szóval ott vége is lett volna mindennek, de te úgy látom bármit eltűrsz, szóval hiába is mondanék bármit, nem számítana.
2012. szept. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tudom, tudom. Csalt is, hazudozott is, lelépett amikor a legnagyobb szükségem volt rá.

Az utóbbi időben kezdett igazán becsülni (miután ragaszkodtam a fiunkhoz), és szeretni, de a gond, hogy én már nem tudnék bízni benne, és hogy ő is beismeri, hogy ezidáig teljesen más elképzelései voltak arról a nőről, akit feleségül fog venni.

Haragudni haragszom rá eleget, ha mással leszek sem fogom őt jobban útálni. És igazatok lehet, néha én is egy hülyének érzem magam, aki mindent eltűr... De ha nem szeretőként nézek rá, egy megtört embert látok, akin segíteni szeretnék barátként.

2012. szept. 28. 18:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz, hogy az elso szerelem nem mulik el soha. Nekem mar az reg elmult, pedig szerelem volt. Tehat igenis tul leszel rajta, csak az meg sok ido. Szerintem ez egy komolytalan pasi, es a josorsod nem akarta, hogy tole legyen gyereked. Mert neked jobb igy. Szerintem jo uton haladsz, probalj meg eltunni az eletebol, mert ha mindig szem elott van, nehezebben fogod elfelejteni. Meg is mondhatod neki, hogy szukseged van idore, es nem szeretned latni par honapig. Persze eselyes, hogy akkor meg bepanikol, hogy vegleg elveszit, de te csak legyel eros.
2012. szept. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet félreértettem, de a vetélésért azért ne Őt okold szerintem.

Mindenesetre valóban rosszul bánt veled, de Te is hibás vagy, mert ahelyett, hogy tanulnál a hibából még belesétálsz jópárszor.

Az tényleg nem igaz, hogy az első szerelem nem múlik el, nálam is iszonyatosan nagy élmény volt, imádtuk egymást és sok időbe telt mire kihevertem a szakítást(ahogyan neki is),most így visszagondolva, csak nézek, hogy hogy lehettem egy ilyen férfival.Aki bár velem kedves volt és talán szeretett is, de más embereket lenézett, átvert és megsértett rengetegszer.Egyszerűen nem illettünk össze.

Ma már nem érzek semmit és áldom a napot mikor kimondtam, hogy legyen vége.

Azóta van párom akivel nem kezdődött ilyen gyorsan és elsöprően, de mára jobban szeretem mindennél.

Mit kell tenned, hogy elfelejtsd?

Szakítsd meg vele végleg minden kapcsolatod.(Személyes, telefon, facebook, e-mail, minden)

Próbálj meg nem gondolni rá, foglald le magad, legyél a barátaiddal, szórakozz és majdcsak megismered aki szeret és tisztel.Nem úgy mint Ő.

Sok sikert!

2012. okt. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Am. nem magáért a vetélésért hibáztatom. Annyira hülye én sem vagyok (bár az, hogy sokat idegeskedtem miatta is okozhatta..). Hanem azért, mert hónapokkal korában előjött a téma, és én azt mondtam, ha teherbe esnék, nem vetetném el a gyermekemet. Akkor azt mondta, hogy becsül engem ezért. Aztán miután tudtára adtam, hogy apa lett, másról sem tudott beszélni, csak az abortuszról.... Gyűlölöm, gyűlölöm, gyűlölöm!!!! Ráadásul Budapestre utazott, kb. 180 km-re tőlünk, azért, hogy letegye a jogsiját, amit mellesleg itt is megtehetett volna. De hálistennek az Isten meghallgatott imáimban, és 5-ször cseszte el azt a kurv@ vizsgát.

A nyakamban a keresztjével, az ujjamon a gyűrűjével arra gondolok, bárcsak ne ismertem volna meg, bárcsak ne fogadtam volna vissza, bárcsak azonnal kiraktam volna az ajtón, mikor halott tekintettel bámult a semmibe ahelyett, hogy átölelt volna, bárcsak ne kerestem volna a vetélés után többé, bárcsak ne töltöttem volna vele a nyarat, és bárcsak ne hagytam volna, hogy a barátommá váljon.

2012. okt. 2. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!