Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek holnap menjek...

Szerintetek holnap menjek iskolába? Tegnap 37,9 fokos hőemelkedésem volt és nem voltam valami jól, ma már lement a hőemelkedésem és sokkal jobb a közérzetem.

Figyelt kérdés
Zöldséget,gyümölcsöt,teát,c-vitamin tablettát,magnézium tablettát is ettem.
2015. febr. 15. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, egy kis hőemelkedéssel nem kell rögtön ágnyak esni, pláne ha már szinte kutya bajod. Aludj ma sokat, pihenj, semmi bajod nem lesz holnapra.
2015. febr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Majd reggel döntsd el, meglátod addigra, hogy jobban leszel-e, vagy sem.
2015. febr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Erdekes... a kisfiam is ket napja belazasodott, tegnapelott ejjel 38,4-et mertunk, ma ejjel mar laztalan volt. Se kohoges, se takony.

Vard meg a ma estet, ha felszokik a lazad, menj orvoshoz. Ha nem, mehetsz suliba szerintem.

2015. febr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elég nagy tudatlanságra vall az a nézet, hogy csak akkor van baj, ha magas láz is van.

Ha beteg vagy, akkor bizony ki kell kúrálnod magad. Sokan elkövetik azt a hibát, hogy mihelyett egy kicsit jobban vannak, vagy lemegy a lázuk, egyből mennek dolgozni/iskolába. Holott ezzel nem csak maguknak ártanak, hanem másoknak is. Az orvos nem hülyeségből szokott egész hétre kiírni: ennyi idő kell, hogy a szervezeted teljese megbirkózzon a betegséggel, és ne csak tünetmentes legyél, hanem gyógyult. Ha betegen közösségbe mész, akkor túl azon, hogy a gyenge immunrendszered felülfertőződhet, másokat is megfertőzhetsz, mivel a szervezetedben még hemzsegnek a kórokozók.

Végül, amit már mondtam: nem a láz a betegség egyetlen ismérve. A láz az csak egy immunreakció, ami nem feltétlenül ál larányban a fertőzöttség szintjével. Tökéletes a közérzeted? Nem fáj a torkod? Orrváladékod (takony) van? Ezek mind-mind a betegség tünetei, és nem csak akkor kell komolyan venni, ha lázad van.


Én azt mondom, holnap menj el orvoshoz, ugyanezt, amit nekünk leírtál, ő majd megvizsgál, és eldönti, hogy mehetsz-e közösségbe vagy sem.

2015. febr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha beteg vagy, irány az orvos! Azért, mert kicsit jobban vagy, még nem gyógyultál meg teljesen!
2015. febr. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Orrom se folyik,torkom se fáj,és a közérzetem is jó.
2015. febr. 15. 16:12
 7/7 anonim ***** válasza:
És ugye belelátsz a szervezetedbe, az immunrendszereddel minden rendben van, nincs legyengülve, sőt, 1 nap alatt minden baktérium/vírus kiszállt belőled, igaz?
2015. febr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!