Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért szólítanak a tanárok...

Miért szólítanak a tanárok DIREKT más néven?

Figyelt kérdés

Az eredeti nevem Liliána. Tudom, hogy ez is béna név, de mivel a szüleim is így hívnak, meg általánosban is így szóltak nekem a tanárok is, megszoktam és elvárom, hogy mindenki így hívjon, mert ez a nevem. Ehhez képest 2 éve járok középsuliba és az osztályfőnökön kívül minden tanár úgy hív, hogy Lili. Eleinte még nem annyira zavart, mert nem annyira gyakori név és úgy voltam vele, hogy majd szólok nekik, hogy nem így hívnak és leszoknak a Lilizésről. Csakhogy egyik tanár se bírta megjegyezni 2 év alatt a nevemet. Azt mondjuk nem is várom el, hogy ha tanít valaki egyszerre vagy 10 osztályt, mindenkinek a nevét tudja fejből, de az azért qrvára fel tudja b szni az agyamat, mikor dogát írunk valamiből és direkt kiemelem szövegkiemelővel a keresztnevemet, erre mikor kiosztják a dogát, direkt úgy mondják nekem, hogy xy LILI. Volt már olyan is, hogy fizikából írtunk és kaptunk egy kis papírt, aminek az egyik oldalára felírtam a nevemet, osztályomat, a dátumot, aztán az egész oldalra kani betűkkel, hogy LILIÁNA és átírtam szövegkiemelővel is, a másik oldalra meg a feladatokat csináltam meg. Erre kiosztotta jövő órán a tanár és még úgy is tartotta a lapot a kezében, hogy az az oldal volt előtte, amin a nevemet felírtam nagy betűkkel, erre elkezdi: LILI, itt a dogád. Ezen kívül még a tesitanárt bírom nagyon, aki múltkor is odaszólt nekem, hogy "Lili, kezdjél el mittudoménmit csinálni!" Erre én: "Tanárnő, engem nem Lilinek hívnak, hanem Liliánának." Erre a tanár: "Jól van, akkor LILI."

Szerintem ez rohadtul sértő, okés, hogy mondjuk 9.-ben, amikor még alig ismertük egymást a tanárokkal, nem tudták megjegyezni a neveket, de 10. második félévében, azok után, hogy direkt kiemelem a keresztnevemet, nem hiszem el, hogy nem direkt csinálják -.-" Most komolyan, mi a jó nekik ebben? Ezen röhögnek, hogy én hogy felhúzom magam azon, hogy egy tök más néven szólítanak, vagy mi? Nem bírom elhinni, hogy az osztályból mindenki másnak meg tudták jegyezni, hogy hogy kell őket szólítani, csak nekem nem..

16/L


2015. febr. 28. 09:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%

Fú de fogyatékos vagy...

A legtöbb embert becézik, senkinek semmi baja ezzel.

Vagy ha mégis, azt is meglehet emberi hangon beszélni.

Ha valaki egy tök semmitmondó becézést ekkora támadásnak vesz, és ilyen arroganciával hárít, azt én is szét terrorizálnám. :)

2015. febr. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Hengerelőhereverem ***** válasza:
30%
Hidd el lesznek még nagyobb arcraesések is, mint az, hogy nem a személyiigazolványodon feltűntett neveden vezenek, ha ezen nem tudod magad túltenni szerintem gyorsan fordulj valami segítséghez, az csak élet keményebb lesz.
2015. febr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
18%
Azért, mert az i után ott van egy "á", ami barmoira idegen a magyar nyelvnek, és olyan szinten megtöri a szót, hogy az emberi inkább abbahagyja, és leszel Lili. Tégy panaszt a szüleidnél, hogy hülyék voltak, illetve változtass nevet. Még egy Lilinát is kimondana bárki, de egy LilÁná, na arra várhatsz míg piros hó esik.
2015. febr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%

Az osztályból senkit sem becéznek, csak téged? Nálunk a László nevűt Lacinak hívták, Viktóriát meg Vikinek. Nem Viktóriaként szólították fel, kivéve ha a teljes nevét mondta a tanár.

Viszont ha szóltál már érte, illene tiszteletben tartaniuk. Sőt, a Lili önállósult, a két név nem is ugyanaz tehát.

2015. febr. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
kérd meg őket hogy a vezetékneven szólítsanak :D
2015. febr. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%
Csak annyi a különbség a László-Laci hasonlattól hogy a Lili nem a Liliána becézése. Az külön név úgy mint a Benedek, Bence és a Katalin,Kata. Ezek is mára elváltak egymástól és egyetülálló becézetlen nevet képeznek. Úgyhogy igaza van a kérdezőnek, előttem szólók. És ha őt zavarja jogában áll felvilágosítania a tanárt, hisz az ő neve.
2015. febr. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
6%

attól hogy különálló nevek még ugyanúgy lehet becenévnek használni...

amúgymeg a lili még mindig jobban hangzik mint a liliána szerintem

2015. febr. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%
A Liliánát becézik Lilinek is, amellett, hogy, ahogy a negyedik válaszban is leírtam, csak nem tűnt fel neked, önállósult név a Lili.
2015. febr. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

1.: Fogyatékos a jó édes anyukád :)

Lehet, hogy ezt a nevet szokták Lilinek is becézni, de én nem akarom, hogy így becézzenek, ha nekem valaki azt mondja, hogy szólítsam mondjuk Dorinának, nem kezdem el Dórinak hívni, csak mert az nekem jobban tetszik :D

Egyébként 09:51 pont ez az, hogy mindenki mást megkérdeztek, hogy kell őket szólítani és úgy is szólítják őket, van egy csaj, aki nagy anime-rajongó és a fizikatanárnak egyszer poénból azt mondta, hogy szólítsa egy ilyen japános névem és a fizika tanár azóta úgy nevezi őt, pedig a Liliána szerintem nem bonyolultabb, mint egy japán név...

2015. febr. 28. 12:11
 10/17 anonim ***** válasza:
79%
Az én keresztnevemet általában 2-féle képp becézik. Nálam asszem anno csak egy tanár nem akarta megérteni, hogy utálom az egyik becézést, egyszer óra közben felcsattantam, hogy nem ez a nevem, hanem amaz. Volt egy kis döbbent csönd, aztán sikerült megérteni. Ha egyszer ez a nevem, akkor ez a nevem és szólítsanak úgy. Beszéld meg velük kérdező vagy ne hallgass a Lilire, míg meg nem értik.
2015. febr. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!