Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A Fazekasban tanító Szabó...

A Fazekasban tanító Szabó Magda az az író, aki híres itt Magyarországon? Sok webhely azt írja, hogy már elhunyt, de az odajárók váltan állítják, hogy ő az.

Figyelt kérdés

2015. márc. 6. 12:57
 1/10 bumbi02 ***** válasza:
100%
Hát, akkor hiába az egyik legjobb gimnázium az országban, ha egy ilyen alapvető kérdést nem tudnak megoldani. Szabó Magda 2007-ben elhunyt. Hogy tanítana akkor ott?: ) Mellesleg, ha nem is halt volna meg, már 98 éves lenne. Hogy tanítana ott?
2015. márc. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam én, hidd el köztes megoldásokat találni a kérdésre... pl. feltámadt, vagy valami, mindenesetre továbbra is az marad bennem, ha valaki nem válaszolja meg nekem. Egy Fazekasos kommentje lenne jó. :)))
2015. márc. 6. 18:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak téged akarnak ugratni.
2015. márc. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Basszus kedves kérdező, te nem érted meg, hogy Szabó Magda, az írónő már meghalt? És valóban 98 éves lenne, ha élne? Láttál már 98 éves tanárt tanítani? És miért nem kérdezed meg az irdalom tanárodat, ha nekünk nem hiszel?

Ajánlom figyelmedbe: [link]

2015. márc. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ahelyett, hogy - ezen kommentemet megelőző - hasonló válaszokat adna a nagynép, adhatna hasznosabbakat és olyanokat, miket egyáltalán válasznak is lehet tekinteni. Ilyeneket nem kérek mégegyszer, köszönöm, hidd el vagyok olyan értelmi szinten, hogy megértsem, elhunyt az író. De akkor miért állítják, hogy ott tanít?

Az is lehet, hogy egy másikról beszélnek, aki költő és még új az irodalom világában, de már ismert. Valamennyire. Mindenesetre kevésbé, mint az ellőző hozzászóló által belinkelt oldal főszereplője.

2015. márc. 7. 19:38
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Még egyszer mondom, csak téged akarnak ugratni.

És hogy miért pont téged? ...

2015. márc. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sokakat akarnak ugratni, kedves kommentelő. :) Akik a Fazekasba jelentkeznek és mennek, azokat. S hogy miért nem téged...
2015. márc. 11. 13:23
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Hát igen, nagy az isten állatkertje
2015. márc. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a Fazekasba járok, és nem tanít ott semmi féle Szabó Magda. Korábban tényleg tanított a Fazekasban, de azár régen volt.
2016. ápr. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
"1949-ben megkapta a Baumgarten-díjat, de még azon a napon visszavonták tőle, és állásából is elbocsátották; egészen 1958-ig nem publikálhatott. Ebben az időben a Horváth Mihály téri Gyakorló Általános Iskola (a mai Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium egyik elődintézménye) tanáraként dolgozott." (Wikipédia)
2019. júl. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!