Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen, főiskolán miért...

Egyetemen, főiskolán miért szinte csak férfi tanárok, professzorok vannak? Csak nwm okosabbak a férfiak mint a nők?

Figyelt kérdés

2014. júl. 15. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Neved legyen átkozott! NÉZD, MIT SZABADÍTOTTÁL RÁNK!
2014. júl. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem okosabbak, csak az örök patriarchátusban elvárás, hogy a nő takarodjon a konyhába, amíg a férfi karriert épít.
2014. júl. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom nálunk több a női tanár.
2014. júl. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Azért mert a nők alacsonyabb szinteken vannak.

Félre értés ne essék, én itt most a korosztályokra gondolok, tehát:

óvodában kizárólag nők vannak,

általános iskolákban alig vannak férfi tanárok ,

gimnáziumban vegyesen vannak ( fele-fele ),

egyetemen több a férfi tanár.

Ennyi.

2014. júl. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk ugyannyian vannak a nők is, pedig műszaki kar.
2014. júl. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Én is elgondolkodtam, hogy mivle műszaki egyetemre járok, talán a téma, ami nem vonzza a nőket annyira. Aztán rájöttem, hogy én is lány vagyok, meg hogy többségében lányok vannak az évfolyamon, felntűnő többségben! Szerintem az lehet, hogy régebben többnyire férfiak voltak egyetemi oktatók, és az idősebbek között tényleg többen vannak, viszont fiatal oktatók között egyenlő arányban látom őket, tehát változik a "trend".
2014. júl. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%
Én is azt vettem észre mint az előző válaszadó, korosztályonként változik. Az idősebb profok mind férfiak, de pl a 40-50 éves korosztályban (és onnan lefelé) már teljesen fele-fele arány van.
2014. júl. 16. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

Nem vagyok egyetemista,de enyhén van egyfajta feminista beállítottságom,és szerintem nem lehet általánosságban arról beszélni,hogy a nők vagy a férfiak az okosabbak-e.

Mert vegyük mondjuk Marikát(fiktív személy),akinek mondjuk van egy szakmunkás végzettsége és egy gyárban dolgozik.Én őt nem nézném le,azért,aki,és azért,amit csinál,de mindenesetre tudjuk róla,hogy nem okos,de nő.

Aztán ott van mondjuk Rozika,aki egyetemi végzettséggel rendelkezik,és már a 3.diplomájánál tart,van államvizsgája és nyelvvizsgája,tehát okos nő.

Aztán ott a harmadik példa,Józsika,aki szintén rendelkezik egy szakközéppel,ő mondjuk egy átlagos ember,alapműveltséggel.Nem túl okos,de vannak nála műveletlenebbek is,de ettől függetlenül Józsika már rendelkezik érettségivel.

És ott van a drága Ivánka,aki mondjuk szintén egyetemet végzett,és okos férfi.

A nőknél sem csak a két véglet van Marika és Rozika között,hanem nők között is van sok nő,aki érettségivel rendelkezik,de más végzettsége nincs,vagy még mellette egy esetleg akármicsoda szakma.És ő is az átlagos réteghez tartozik.


Szóval a társadalmi rétegződés és a nemek közötti ilyesféle kapcsolat sokkal bonyolultabb.Megállapíthatják a statisztikák,hogy úgy van,ahogy állítod,de ettől függetlenül a rétegződés akkor is meg van,és erre gondolni kell,mielőtt felteszel egy direkt provokáló kérdést,provokáló stílussal.

2014. júl. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk elég sok nő van, szerintem majdnem ugyanannyi mint férfi. (gazdasági szak)
2014. júl. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
28%

a fele oktató a nagy lóf.... nő a műszaki egyetemen, jó ha van 1-2 doktorált nő elvétve


[link]

[link]

2014. júl. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!