Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen tanárnak lenni?

Milyen tanárnak lenni?

Figyelt kérdés

Tanárokhoz szól nyilvánvalóan a kérdésem.:) Az érdekelne elsősorban, hogy mi az, amit szerettek a "tanárságban" és mit nem, mik okozzák a legnagyobb nehézségeket, és úgy összességében milyennek ítélitek ezt a szakmát? De bármi ehhez kapcsolódó választ szívesen olvasok.

Előre is köszönök minden érdemleges hozzászólást! (Akik pedig csak "oltogatni" és poénkodni jönnének, ők legyenek szívesek kíméljenek meg ettől, köszi!)



2015. márc. 8. 15:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
13%

Szia!

Èn fizika tanár vagyok,nyílván nem fogok magamról és a diákjaimról beszélni,mert nagy a valószínűsége hogy beazositanak.

De azt elmondhatom hogy sok hulye

a fizikához

Hahaha diák voltam :)

2015. márc. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Nem vagyok tanár, de pár barátom az lett. Azt látom hogy teljesen sulifüggő. Aki olyan hylre került, ahová a problémás gyerekeket küldik, az tiszta ideroncs, aki pedig jó nevű suliban tanít, az tök lelkes.
2015. márc. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Sok a nem-hozzáértő. Nagyon sok. Rengetegen nem értenek a gyerekekhez, illetve ha meg is van a kellő tudásuk, nem tudják jól átadni azt. Nem tudnak nevelni - csak kényszeríteni, büntetni. Sokan nem kíváncsiak a gyerekekre ("csak az és úgy jó, ahogy én mondtam"), hiába nem hülye, csak más a logikája. Nagyon-nagyon sokan nincsenek tisztában, milyen következményei lehetnek a mondataiknak ("Pont te mondod ezt, Sanyi?"/"Nicsak, ki beszél!"/"Most már aztán fogd be a szád!"/"Mi a rossebet csináltál már megint?"/"Noémi, ne beszélgess állandóan!", stb). Nem tudják felkelteni az érdeklődést a gyerekekben a tantárgy iránt, elfáradnak a tanításban, türelmetlenek, akarnokok, karót nyeltek, begyöpösödöttek. Ez, amit itt most levezettem nagy vonalakban, durván a tanárok NYOLCVAN százalékára igaz. Ha nem többre. Siralmas, ami itthon megy. Siralmas. És akkor még nekik (nekünk) áll feljebb, hogy nem tanulnak a gyerekek/"hülyék" maradnak, és a többi.


Ez a szakma nehéz. Nagyon nehéz, de megvannak a maga szépségei és örömei. Remek látni, visszahallani, ha valaki miattad lett sikeres (egy versenyen, vagy a munkahelyen például) és nagy általánosságban kedvelnek téged a diákok. Ha sikerül kivívnod a tiszteletet magadnak, ha látod, hogy Tényleg Rád figyelnek (és még a házit is megcsinálják fintorgás nélkül). Imádom, ha mernek kérdezni, ha mernek vitatkozni egy-egy témakörről (nem csak csendben jegyzetelnek), mint ahogy azt is, maguktól utánanéznek a dolgoknak (mert érdekli őket, amiről mesélek, és nem az ötösért hajtanak). A legjobban mégis azt szeretem a munkámban, ha látom, sikerült valakiben Azt felébresztenem, amit bennem az én tanárom tett. Az őszinte kíváncsiságot, a többet tudni akarást.

2015. márc. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
22%
motivációs beszéd kéne?
2015. márc. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, 3-as, Neked különösen!


Valójában nem motivációs beszéd kellene, mert döntöttem, csak érdekelnek a vélemények.

2015. márc. 8. 17:58
 6/23 A kérdező kommentje:
#3-as, nagyon megfogott, amit írtál. Őszintén szólva, nem tudom, mire vállalkozom, mert tényleg nehéz lehet, de mégis szeretném csinálni...
2015. márc. 8. 18:02
 7/23 anonim ***** válasza:
82%

#6 Beszéltem, anno, egy fiatal angol tanárnővel. Ő nagyon lelkesen kezdte ezt a tanárosdit, értett is hozzá, emberileg is rendben volt. De amint kitették terepre (egy gimnáziumba/középiskolába), lehervadt a mosoly az arcáról. Más a valóság és az elképzelés. Kezdő tanárnak a kisiskolások a legjobbak, ezt őszinte baráti tanácsként mondom. Ha egy olyan helyre pottyansz be, ahol már "bajok vannak", Te (TE!) fogod megsínyleni. Nem tudsz mit kezdeni olyan diákokkal Semmit, akiknek már elvették a tanuláshoz való kedvét, a tudás örömét és az őszinte kíváncsiságot. Letört szárnyú, jegyzeteibe bámuló, szótlan/nem törődöm vagy éppen a flegma, téged is túlordibáló, lázadó/leszarom diákok bekapnak egybe - reggelire. Nem lesz ott "én majd rendet teszek", "velem úgy sem történik ilyen", "biztos jobb lesz, mint ahogy mesélik". Nagyon ritka, hogy még meg tudod fogni őket. Tudod, miért? Mert ők már csak szabadulni akarnak... csak elvégezni a törvény által előírt "munkájukat", csak Túlélni, csak melegedni. Te nem fogsz csodát művelni velük. És előbb-utóbb, a te energiád és lelkesedésed megcsappan, és olyan leszel, mint a többi tanár: karót nyelt, morcos, szigorú, unalmas és "utálom a munkámat" stílusú.

Kezd a picikkel! Ha nem akarod/tudod, akkor pedig kösd fel a gatyád.

2015. márc. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
79%
#6 Amúgy én nem a kedvedet akarom elvenni, dehogy. Csak figyelmeztetlek, hogy nem kolbászból van a kerítés és sokkal rosszabb a helyzet, mint bárki gondolná. Ettől függetlenül sok sikert!
2015. márc. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Hú, tényleg ennyire rosszak a kilátások? Egyébként én úgy hallottam, hogy általános iskolában iszonyatosan nehéz, mert már azok a pici gyerekek is nagyon elkanászodtak.. Szóval nem tudom, hogy jól járnék-e vele, bár ezek szerint még mindig jobban, mint gimiben. Mindenesetre köszi a bőséges válaszaidat, és a tapasztalataid megosztását! Megkérdezhetem, hogy mióta vagy a pályán?
2015. márc. 8. 19:45
 10/23 anonim ***** válasza:
74%

Minap összeakadtam egy általános iskolai tanárnővel, és szóba kerültek ezek a dolgok: ugyanazt mondta, amit te. Nagyon nehéz velük is. Viszont, valahol, mégis csak könnyebben "idomíthatóak". A legtöbb rosszat otthonról hozzák - kínos, de így van. De te, mint pedagógus, igen is tudsz tenni azért, hogy a gyereket ne húzza vissza az otthoni helyzet. Sőt, kötelességed mindent megtenni a kezed alatt lévő gyerekekért.

Hadd meséljek el valamit. Ismertem egyszer egy kislányt, akit otthon vertek a szülei, depressziós volt és magában is többször kárt tett. Az osztályfőnöke tudott erről - és semmit nem tett. Semmit. A kislány a bizalmába fogadta őt, elmondta neki (ha nem is teljes mértékben), miért viselkedik úgy ahogy és miért teljesít úgy (rosszul), ahogy. Te, mint tanár - sőt, te, mint ember - ezt nem nézheted karba tett kézzel. A szóban forgó kislány barátnőjét én tanítottam, így ismertem meg őt. Nekem is elmondta, amit az osztályfőnöknek és Nekem hála a gyerek most olyan iskolában tanul, ahol nem gyomorgöcsöl, szorong és bőg. Haza mer menni a nagymamájához és nem kék-zöld mindenhol.

Egy szó, mint száz - a te dolgod tanárként, hogy taníts, nevelj és segíts. Tedd meg, ami tőled telhető és járj nyitott szemmel. Nehéz a gyerekekkel, nagyon nehéz, de gondolom jó tanár akarsz lenni. Könnyebb a kicsikre odafigyelni - a tinédzserek zárkózottabbak, néha egyenesen megfejthetetlenek. Az általános iskolában csak ráhangolódnál az életre, és ha már a piciknél helyt állsz, mehetsz a keményebb diókhoz.


Lassan húsz éve vagyok a pályán.

2015. márc. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!