Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nektek milyen a kapcsolatotok...

Nektek milyen a kapcsolatotok az évfolyamtársaitokkal? Hogyan lehet javítani ezeken a kapcsolatokon?

Figyelt kérdés
Én elég kevés embert ismerek, pár emberrel jól elbeszélgetek, de barátokat sajnos nem sikerült szereznem. Egyrészt eleve nem vagyok valami ügyes a kapcsolatépítésben, másrészt én 1 évvel később kerültem bele abba a közösségbe, a többiek már 1 éve ismerték egymást. egyetemről van szó, szóval eléggé nagy közösség. Bulikba nem szeretek járni, meg nem is ismerek olyat, akivel együtt mehetnék. Hogyan lehetne javítani a helyzeten, hogy legalább "valami normális szinten" ismerjem őket?

2015. márc. 12. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
én 10.-es vagyok. Az osztályomban mindenkit ismerek, többé-kevésbé, de az évfolyamból csak olyan embereket, akikkel valamilyen közös csoportba járok pl.nyelvcsoportok, délutáni tesi csoport
2015. márc. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, azokkal az évfolyamtársakkal is úgy ismerkedtem meg, hogy óra kezdete előtt az angol terem előtt, de ez magától fog alakulni.
2015. márc. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
figyelj első ez egyetemen kicsit más itt nincsenek osztályok csak nagyobb csoportok esetleg szemináriumon kisebb létszámban de az ötlet jó légy ott pár perccel az óra előtt és beszélgess a többiekkel ülj oda a közelükbe.
2015. márc. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akinek még van valamilyen ötlete az írhat!

Ez most elég fura kérdés, de pl. egy 100 valahány fős évfolyamon kb. hány embert kellene ismerni ahhoz, hogy azt mondhassuk, hogy valaki elég jól megismerte ott az embereket?

2015. márc. 14. 19:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így egy hülye kérdés és nem is lehet rá válaszolni. Nem kell mindenkivel jóban lenni. Alapképzésen kb. 40-en voltunk a szakirányomon, ismertem mindenkit. Kit jobban, kit kevésbé. Valakivel nem is akartam mélyebben megismerkedni. Életreszóló barátságok nem alakultak ki, csak olyanok, akikkel félévente-évente egyszer összejövünk valahol bulizni egyet. Amúgy szinte alig tartjuk a kapcsolatot, de tök jó érzés újra látni őket.

Mesterképzésen vagyunk 140-en a szakon és 40-en a szakirányon kb szintén. A szakirányomon arcról, névről mindenkit ismerek, közelebbről csak néhány embert, de bárkihez oda lehet menni beszélgetni pár mondatot, senki nem néz hülyének. Gyakran keveredünk egymás mellé előadásokon, unatkozunk, beszélgetésbe elegyedünk és így elindul a maga útján a dolog. Az évfolyamunk diákjait már többnyire névről sem ismerem, nem is kell hogy ismerjem, nem erőltetem.


Mondok egy példát. Pl. van egy csaj az évfolyamomon, akivel sosem beszéltem egy mondatot sem. Nem is volt annyira szimpi első ránézésre. Egyik órán egymás mellé keveredtünk és beszélgetni kezdtünk szünetekben. Utána már kértünk segítséget egymástól a házikban. Egyszer szóba jött ki mit sportol, megtetszett neki az én sportom és azóta jár ő is velem. Olykor beülünk utána meginni egy turmixot, vagy teát valahova. Ennyire egyszerű volt.

Nem kell erőltetetten másokkal társalogni és akkor menni fog.

Hogy másik példát hozzak, mi pl. elég újak vagyunk egymásnak (szeptember óta vagyunk egy bagázs), erre a félévre rázódtunk annyira össze, hogy a szakirányom nagy része úgy gondolja kellene valami csapatépítő hétvégét szervezni valahova. Olyat, amiben van egy kis szakma és ahol 2-3 napot jól érezhetjük magunkat.


Vehetsz fel olyan tárgyakat, amik érdekelnek, de nem kötelezőek, így találkozhatsz hasonló érdeklődésű emberekkel. Nálunk ilyen pl. a tesi. Nem kötelező, de 15-20 új arcot megismertem és jót is tesz a mozgás, tehát eljárok.


Nem mondom, hogy bárkiből is lesz életre szóló barát, de arra elég, hogy az egyetemen töltött órákat ne unjam halálra és ne érezzem magamat magányosnak.

2015. márc. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:)
2015. márc. 17. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!