Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ki a legjobb fizikából itt a...

Ki a legjobb fizikából itt a gyakorin?

Figyelt kérdés

2015. márc. 23. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Asszem "bongolo" a nickje, ő szokott észt osztani a Tudományok meg a Házi Feladat kategóriában.

Mi kéne, ha vóna?

2015. márc. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van itt pár fizikus is, mint pl. én. De vannak mások is.

Kérdezz, és talán lesz, aki választ tud adni rá.

2015. márc. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi vagyok ,hogy ti mennyire vagytok képben fizikából,én jó vagyok benne
2015. márc. 23. 11:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Honnan a fenéből lehetne tudni? A legtöbb felhasználó a nickjét sem íratja ki, de az sem mond sokat.

De legfőképpen: Ha én jó vagyok belőle, de kizárólag a párkapcsolatokba írogatok, akkor lehet, én vagyok a legjobb fizikus, de soha nem derül ki.

2015. márc. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az, hogy jó vagy benne? Van egy fizikusi diplomád? Esetleg PhD-d is belőle? Vagy csak nagyrészt ötösöket kaptál gimiben? Mert főleg ez utóbbi elég messze áll az előző két esettől.
2015. márc. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
az egyetemi fizika nem sokban kulonbozik a gimistol
2015. márc. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"az egyetemi fizika nem sokban kulonbozik a gimistol"


Gondolom ezt tapasztalatból mondod mert végzett fizikus vagy.

2015. márc. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"az egyetemi fizika nem sokban kulonbozik a gimistol"


Valóban? Akkor nem is értjük, miért tanítják egyetemen, ha már mindenki megtanulhatja a gimiben.


Hacsak nem azért, mert gimiben pl. sem differenciálegyenletek, sem variációszámítás nincs a mechanika oktatásában, és így sem a Lagrange-függvény sem a Hamilton-formalizmus nem tanítható sem a newtoni mechanikában, sem az elektrodinamikában. Amely utóbbinak egyenleteihez persze egyetemen mellékelik a vektoranalízis megfelelő matematikai apparátusát is (gradiens, rotáció, divergencia, Laplace-operátor, miegymás).


Természetesen a hőtan és statisztikus fizika is oktatható már, mivel az ezekhez szükséges matek (parciális deriváltak, valószínűségszámítás, statisztika alapjai) is rendelkezésre állnak egyetemen.


És amikor az ember már "mindent" tud klasszikus fizikából, akkor jön a relativitáselmélet és a kvantummechanika. Két olyan tárgy, amelyet rogyásig tanítanak a gimiben is, ugye, mint azt sok GYK-s válaszadó tudásán is megfigyelhetjük. Meg minden más is, ami erre épül: magfizika, héjfizika, molekulák fizikája, kvantumelektrodinamika és ennek relativisztikus változata, lézerek fizikája, vagy "a másik irányban" kozmológia, általános relativitáselmélet, galaxisok kialakulása, csillagok fizikája, satöbbi.


Mindez csak egy kis ízelítő volt abból, amivel az egyetemi fizika több, mint a gimnáziumi. Sokkal több, sokkal magasabb szinten.


"Mindössze" ennyi a különbség.

2015. márc. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!