Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 21 évesen képes leszek szakköz...

21 évesen képes leszek szakközépben dolgozni?

Figyelt kérdés
Most vagyok végzős, és munkát ajánlottak egy szakközépben. Nem tudom vállaljam el vagy sem... Nem tudom, hogy mit szólnának hozzám a diákok, el tudnának-e fogadni, tanárként tisztelni?
2015. márc. 25. 11:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Miért ne vállalnád? A diákok elfogadnak és tisztelnek, ha van miért tisztelni. Gondolom, elsőre úgyis főleg kilencedikeseket kapnál, ott azért van néhány év korkülönbség :)
2015. márc. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez több dolog függvénye, például, hogy mennyinek nézel ki. Mondjuk 21 évesen nem vagy túl sokkal idősebb náluk, szóval lesznek problémáid. Eleve a fiatalabb tanárokkal mindig megpróbálnak lebratyizni, tegeződni, stb. Tartani kell a távolságot, kellően szigorúnak lenni. Tapasztalatból beszélek: szerintem a magánéletedről se árulj el semmit! Egyszerűen nem rájuk tartozik, és ez is csak egy olyan dolog, amivel a határokat próbálják kiszélesíteni, lebontani.
2015. márc. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Első: tapasztalatból beszélsz?
2015. márc. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
45%

Miért ne fogadnának el?

A diákok szeretik a fiatal tanárokat, magukhoz közelebbinek érzik őket. Főleg, ha még jófej is.;)

16l

2015. márc. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A diákok akkor szeretik a fiatal tanárt, ha az kellőképpen laza, amit nem mindenki engedhet meg magának. Például mert a kollégák és a vezetők nyomást gyakorolnak rá, hogy csak semmi bratyizás. Ha szigorú próbál lenni, akkor azért vannak problémák. Akkor mindjárt jön az, hogy nekik egy kis 21-22 éves ne pofázzon. Tanítottam, tehát tapasztalatból beszélek.
2015. márc. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Bár én nem tanár voltam, hanem iskolatitkár 21 évesen, de nem különösebben foglalkoztak vele.
2015. márc. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
atyaisten :D szerintem semmi probléma nem lesz, legyél velük barátságos és jobban fognak rád hallgatni, mint más dilinyósra...ők is emberek, normálisan lehet velük beszélni, sőt ha megosztod velük, hogy mi a gond és te mennyire kikapsz ha ők rosszak, akkor megértik és úgy is fognak viselkedni....nem kell őket lenézni, értelmes emberkék (kivétel erősíti a szabályt) ...azzal csak rosszat csinálnád ha távolságtartó lennél velük és úgy kezelnéd őket, mint valami kis pisisek akik nemérnek fel hozzád (mint sok tanár)
2015. márc. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A tanári szerep egy elég sajátos helyzet. Aki nincs benne, nem volt benne, az nem tudhatja. A laikus csak azt látja, hogy vannak jófej meg szigorú tanárok. Van, akit szeretnek, van, akit nem. A valóság az, hogy állandóan harcolni kell a tekintélyért, hogy ha elereszted a gyeplőt, akkor seperc alatt a fejedre nőhetnek. Hogy a diákok többsége addig szereti a tanárt, míg az nem áll az érdekei útjában. Vannak igazi, született pedagógusok, de az a ritkább fajta. Az első pár évben mindenki keresi csak a stílusát, a megfelelő módszert. És ha nagyon próbálsz jófej lenni, akkor azt gyengeségnek veszik, és beleröhögnek a képedbe. Úgy érzem, jó volt a viszonyom a diákjaimmal, de nem egyszer volt, hogy egyetlen kritikus szóra megsértődtek, vagy olyan is volt, aki annak tudta be, hogy rászóltam, hogy az a bajom, hogy cigány. Pedig soha nem tettem, mondta semmi olyat, amitől rasszistának tűnhetem volna.

Félre ne érts, nem akarom kedvedet szegni. De tanárnak lenni nem egy könnyű pálya, és amiktől tartasz, azoktól a dolgoktól joggal tartasz. Ugyanakkor sok dologra szívesen gondolok vissza a nehézségek ellenére is, és szerettem a diákjaimat, még ha nem is mindig szolgáltak erre rá.

2015. márc. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mit fogsz pontosan dolgozni?
2015. márc. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Alsós tanárként végeztem, és 3.os vagyok az egyetemen biológia szakon levelező tagozaton. Biológiát és kémiát kellene tanítanom szakközépben.
2015. márc. 25. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!