Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Túlságosan szeretem az egyik...

Túlságosan szeretem az egyik tanáromat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki félreértené a dolgot:lány vagyok és a tanárom is nő, és nem vagyok belé szerelmes vagy ilyesmi :D De olyan, mintha az anyám lenne. Nagyon fontos nekem. És az a baj, hogy idén végzek és utána nem tudom hogy bírom ki nélküle. Nagyon fog hiányozni :(

18/L


2015. máj. 6. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Attól,hogy leballagsz még tarthatjátok barátként a kapcsolatot. Szerencsés vagy,hogy van ilyen tanárod. Facebook és mobiltelefonok világában már nem tűnnek el az ismerősök,ha befejezel egy sulit. Ha ő is benne van, dobd fel ballagás után az ötletet,hogy fussatok össze (kávé,duma,bármi)
2015. máj. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amennyiben ez kölcsönös, nem feltétlenül fogja furcsának tartani azt, ha mondjuk kérsz tőle valami elérhetőséget (pld. e-mail), hogy a jövőben is tarthasd vele a kapcsolatot. Nem valószínűsítem, hogy sokat segítettem ezzel, de azért remélem valamennyit mégis. :))
2015. máj. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is megpróbálhatod elkérni az elérhetőségét (az e-mail jó ötlet), de ne táplálj a dolog iránt túl nagy reményeket. Egy tanárnak nagyon sok dolga van, és ha hazamegy, akkor viszont szeret a saját életével törődni, a saját gyerekeivel stb. Vagyis mindig csak az aktuális tanítványaira van ideje, a végzett diákjait útjára engedi. Lehet, hogy egyet-egyet, akit szeretett, figyelemmel kísér a továbbiakban is, és az is lehet, hogy egy ideig még levelezik veled, de ez szépen lassan úgyis meg fog szűnni. Lehet, hogy egyetemre mész, és már neked sem lesz rá szükséged, mert egy teljesen más világba csöppensz bele.


Tudom, hogy most ezt még nehéz megérteni, és fájdalmas a veszteség érzése, de ez van, ez az élet rendje. Idővel majd ez elmúlik, inkább pasizz be. :)


Egyébként néha-néha tartós barátságok is kialakulhatnak volt tanár és diák között, de ez inkább a ritkább kategória, nem áltatlak vele. Attól is függ a dolog, hogy csak te érzed iránta a mély rokonszenvet vagy ez kölcsönös-e.

2015. máj. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
69%
Beszélgessetek ,ha kedveled,és ő is szimpatikusnak talál akkor barátok is lehettek
2015. máj. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!