Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért ennyire gonosz egyik-más...

Miért ennyire gonosz egyik-másik diák?

Figyelt kérdés
Ma jött hozzánk egy új tanuló, kedves visszahúzódó lánynak nézem. Az előző iskolájában bántották, megalázták, osztályfőnökit is kapott. Ezért eljött hozzánk, elmondása szerint az egyetlen fiú meg is pofozta. Nos én is fiú vagyok (az egyetlen az osztályban), de egy lányt megütni, szerintem a legnagyobb szégyen egy fiúnak.

2015. máj. 18. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Több oka van. Én voltam ilyen helyzetben, mint a csaj, pár srác kinézett magának az osztályból és elkezdtek piszkálni. Ilyenkor bármit csinálsz, semmi nem működik. Mindig mondták, hogy ne foglalkozzak velük. Amikor nem foglalkoztam a beszólásokkal, akkor váltottak mindig tettlegességre. Rám lökték a padot, megpróbáltak kigáncsolni stb.

Persze sosem szemtanúk előtt. Az osztályfőnöknek hiába szóltam, egy akkor végzett, a saját osztályától félő, buta szőke liba volt, azt hitte, ha rájuk mosolyog és azt mondja ejnye-bejnye, majd abbahagyják. A mai eszemmel tudom, hogy nem meghúznom kellett volna magam, hanem azonnal a dirihez menni. Lehet, hogy az sem segített volna, de talán.

Ami később kiderült, mikor másik osztályba kerültem és visszahallottam: az egyik srác állítólag belém volt zúgva de úgy érezte, sosem lenne esélye és így állt "bosszút" (hozzáteszem soha oda sem jött próbálkozni, még csak hozzám sem mert szólni kb. így esélyt sem hagyott magának sem nekem, hogy esetleg megismerjem, de kapásból ítélkezett).

A másik srác aki piszkált meg állítólag gyűlölt, mert szerinte beképzelt voltam amiért nem beszélgettem sok emberrel, szerinte őket lenéztem (csak félénk és csendes voltam és nem mertem hozzájuk szólni)

a 3.-nak az volt a baja, hogy egyszer azt mondta, hogy le akar feküdni velem, én meg nemet mondtam és ezen halálosan besérült (ő amúgy mindennel viccelt és végig azt hittem, hogy azt is poénból mondta).

Szóval ilyen banális dolgokon csúszott el minden. Lányok sosem bántottak tettlegesen, bár volt 2 lány, akik utáltak. Ők nem azért utáltak, mert irigykedtek rám, hanem mert tényleg elég ügyetlen és szerencsétlen voltam. Nem festettem a hajam, meg kinőtt és csóri ruháim voltak és mesélték, hogy régen ezek a lányok is ilyenek voltak csak az apjuk meggazdagodott, és akkor meg lettek szépítve, meg menő cuccaik lettek. Szóval ők meg nem akartak visszaemlékezni arra, mikor rossz volt, de én akaratlanul is emlékeztettem őket és ezért voltak undokok.

Utána 1 jó osztályba kerültem, ott senki nem szekált.

A fiúk egyébként gonoszabbak ebben úgy láttam. Ők fizikailag is bántanak, ha csaj vagy akkor is. Azt akarják hogy sírd el magad és ha nem mutatsz érzelmet az vörös posztó és azzal még jobban fel lehet őket hergelni. A csajok egy idő után mindig megunták ha tettettem, hogy nem figyelek rájuk, a fiúk nem.

2015. máj. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ezek az embereknek nem oké valami a fejükben sem, mert aki alapjáraton normális, az kerüli azt, aki neki nem szimpatikus, főleg iskolában, ahol még ritka a csoportban való munka, ellentétben egy valós munkahellyel. Az ilyen embereknek nincs empátiájuk, azaz nem bírják egy másik ember helyébe képzelni magukat és ezért nincs bennük egy olyan gát, amikor úgy éreznék "elég, most már túl messzire mentem". Mint a szociopatáknál. Érzelmi fogyatékosok, ha létezik ilyen szó.
2015. máj. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Látszik hogy elég sokat piszkálták, ma megszólítottam a szünetben olyat ugrott, hogy azt hittem keresztül ugorja a termet.
2015. máj. 18. 20:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is voltak ilyenek, de azokat hamar lerendeztük.
2015. máj. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert nincs megnevelve, rossz nevelést kap, alapjáraton gyenge képességű.


Az olyan diákok, akik a bántalmazással élik ki magukat, kb. mint a kezdő pszichopaták.


Ezekből lesz később a nőverő nagymenő.

2015. máj. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Divat bunkónak lenni, elég csak megnézni az Éjjel nappal budapest meg a hasonló szennyeket milyen stílus megy benne
2015. máj. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De már kezdi megszokni az új helyet ma már kicsit beszédesebb is volt :)
2015. máj. 22. 20:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Szánalmas az összes is ilyen ember (nem csak diákoknál van, nehogy azt hidd...), engem is piszkáltak már jó páran, bár fizikailag sosem bántottak.:))

Engem azért nem szerettek, mert mindig visszaszóltam nekik...és úgy már nem voltak olyan menők.:P

Mondjuk most iskolát váltok, majd kiderül mi lesz.:)

És nagyon örülök, hogy te azon ritka emberek közé tartozol, akik empatikusak, és nyitnak a "gyengébbek" felé. Jól tetted, hogy megszólítottad azt a lányt.:))

16/L

2015. jún. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!