Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Aki nevelő intézetben nevelked...

Aki nevelő intézetben nevelkedett az tényleg nem viszi semmire?

Figyelt kérdés
Van az osztályunkban egy lány. Kedves, csendes, visszahúzódó természetű. Nevelőottnban él, mert az anyukája meghalt, az apukája meg egy alkoholista tuskó. Nagyon szorgalmas jó tanuló, sajnos az a baj, hogy kifogtuk a legrosszabb tanárt osztályfőnöknek. Mindig piszkál mindenkit, főleg ezt a lányt, amikor kérdezte hogy ki mit szeretne elérni majd nagy korában a lány azt válaszolta, hogy szeretne majd egy szép családot meg ebben a szakmában (egészségügyi szakközépiskolába járunk) minél tovább menni. Erre a tanár kinevette és azt mondta neki, hogy az ő helyében összetenné a kezét ha közmunkára felveszik, ahhoz hogy valamit elérjen minimum normális családi háttér kell.

2015. jún. 2. 10:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%

Na ez sem tanárnak való!

Inkább maradt volna csendben, ha már segíteni nem tud.

Nyilván ennek a lánynak sokkal nehezebb, mert senkije sincsen, semmi segítséget nem kap. Egy családban meg, ha nem is tökéletes, de azért csak van egy-két olyan családtag, akire számíthat az ember.

Meg rossz érzés lehet egyedül a világban, nem tartozni sehova sem.

De az jó, hogy ilyen rendes lány, nem kallódott el, nem használták ki rossz emberek. Remélem, összejön neki majd a munka és saját lábra tud állni.

2015. jún. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%

A tanárod egy nagyképű köcsög :) A lány ha ilyen szorgalmas lesz, szép jövőnek néz elébe. Ha látnád hogy elcsüggedne amiatt amit a tanár mondott, én kérlek hogy ne hagyd, és támogasd. Szegény eleget szenvedhet a múlt miatt, nem kell még a jövőjét is tönkretenni.

19/F

2015. jún. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%
És még annyit, hogy én ott helyben felálltam volna és megyek az igazgatóhoz. Egy ilyen embernek nincs helye az iskolában. A diákokat támogatni kell, főleg akik rászorulnak, tesznek is érte hogy legyenek valakik. Elküldeném utcaseprőnek a tanárt aztán feldughatja a seggébe a családját.
2015. jún. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%

Az jó, amit a 3. írt.

Senki sem volt ott az osztályban, aki kiállt volna a lányért?

Nekünk ilyen szempontból nagyon jó osztályunk volt, nem hagytuk, hogy bárki rászálljon egy osztálytársunkra, se más diák, se tanár.

Egy tanár könnyen hatalmaskodik egy diákkal szemben, de egy osztállyal szemben már nem tűnik olyan erősnek.

2015. jún. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
88%
undorító a tanárod viselkedése. az ember elérhet bármit, amit igazán akar. erre számtalan példát hozott már a történelem. és a barátnődnek nincsenek lehetetlen elképzelései.
2015. jún. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a leírást,csak a kérdést. Nekem több ismerősöm is intézetis gyerek volt,mind főiskolát végzett,akár külföldön is és nagyon jó munkahelye van.Jól és szépen élnek,van akinek már aranyos kis családja is van :D
2015. jún. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 *Nekomimi* ***** válasza:
82%

Undorító, amit a tanár mondott. :(

Valószínű elégedetlen a saját kis életével plusz valamelyik diák aznap rendesen felhúzhatta... De ez sem jogosítja fel, hogy ilyen dolog hagyja el a száját.


Bármit el lehet érni, csak akarni kell és ha a barátnőd ezt így kimondta, akkor el is fogja érni. :)

2015. jún. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
De igen, kiálltunk mellette, már az igazgatónak is szóltunk emiatt.
2015. jún. 2. 11:16
 9/26 anonim ***** válasza:
81%

Általános iskolában sok nevelőotthonos gyerekkel jártam együtt. A következőkről tudom biztosan, hogy vitték valamire:

- Tele*omnál középvezető

- Olasz tolmács egy nemzetközi vállalatnál

- Főnővér

- Kórházi asszisztens

- Co*ca-Cola területi képviselő

- Építőipari vállalkozó

- Vállalkozó-saját takarítóvállalata van 10-12 alkalmazottal

- Optikus

- Zongoratanár


Talán ezek nem óriási karrierek és igen, sokan vannak, akik elkallódnak, de ez egyáltalán nem törvényszerű.

2015. jún. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
8: Szuper!
2015. jún. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!