Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tehetünk? (fontos)

Mit tehetünk? (fontos)

Figyelt kérdés
A legjobb barátnomet meg buktatja a matek tanara. Tavaly harmas volt evvegen, teháteg van az esze hozza. Iden a kijavitott dogaot el vitte a magan tamarahoz aki azt mondta hogy a kettest siman megadhatna ra. Most a baratnom akarna javitani megindentegtenne de a tanar azt mondta hoaba. Mit tehetunk? Azota a baratnom teljesen ki keszotette magat. El akar menni a sulibol is.

2015. jún. 3. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Én a szülőkkel együtt bemennék a fogadóórájára és megkérdezném a tanárt, hogy hol és miben lát hiányosságot. Le kell írni azokat a témaköröket, amiket pótolni, javítani kell a barátnődnek és azokat újra átvenni a magán tanárral.

Szerintem ez a helyes út.

2015. jún. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1-es, jó a tanácsod, csak nem biztos, hogy lesz rá idejük. Szerda este van, a fiamnál pl. péntekig mindenkit lezárnak, addig tudnak javítani a jegyeken.


Kérdező, bocs, de a barátnőd tanévzárás előtt 10 nappal döbbent rá, hogy meg fog bukni? És év közben mit csinált?


A magántanár nem tudom, mióta tanítja, de ha csak odáig jutottak, hogy kettest is kaphatna a dolgozatra, akkor én bizony nagyon sürgősen elbújnék szégyenemben a tanár helyében.

2015. jún. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A tanárnak van joga ahhoz, hogy nem ad jobb jegyet, ha úgy látja, nem dolgoztak meg érte. Milyen volt a viselkedése? Nem hisztizett, pofázott vissza neki? Nem puskázott? Mert ez úgy hangzik, mintha pikkelne rá a tanár, annak meg általában megvan az oka.

Ha nem történt ilyen, akkor sem kell világgá szaladni. Lehet a dolgozattal (ha tényleg ér egy kettest!) az igazgatóhoz fordulni, hogy vizsgálja felül az esetet. De ezt tényleg csak ha ér annyit a doga, különben utána tényleg elvágja magát a tanárnál!

2015. jún. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a kettes az év végi jegy és nem a doga.
2015. jún. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és azt elfelejtettem, hogy bizony nagyon jó kérdés, hogy miért az utolsó két napban akar javítani! Sokan ilyenkor már nem foglalkoznak ezzel a tanárok közül, hiszen éves munkát értékelnek, nem az ehetit! Szóval gondoljátok el, kihez mentek, és van-e alapja!
2015. jún. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

” Mert ez úgy hangzik, mintha pikkelne rá a tanár, annak meg általában megvan az oka. „


:)

most komolyan, te jártál iskolába? a legtöbb tanár ok nélkül utál pár diákot. velem olyan is volt, hogy bejött az új matektanárt, és 5 percen belül belém kötött, pedig semmit nem csináltam. olyan tanárom is volt, aki a lányoknak jobb jegyet adott, a fiúkat meg szívatta. de fősuliban is volt egy olyan tanárom, aki mondjuk engem kedvelt és segítőkész volt velem, de más diákokon egyszerűen átnézett. Mo-on a tanárok zöme totál alkalmatlan a tanári pályára.


az igaz, h sokáig várt ezzel.

ha tuti, hogy 2es a doga, akkor én mindent megpróbálnék. szülők, igazgató. aztán ha semmi nem használ, lehet, h tényleg iskolát kell váltani. nekem is muszáj volt, mert engem is megbuktatott a tanár, és mily meglepő, az új iskolámban egyből 3as lettem.

2015. jún. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha megbukik, nyáron még pótvizsgázhat, nem?

Amúgy tök elfelejtettem, hogy mindjárt év vége, bocs, már rég jártam suliba :D

Tényleg nem az utolsó héten kellett volna észbe kapni, egyszerűen lehetetlen külön tanárral is behozni az egész éves lemaradást.

2015. jún. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a barátnőddel vannak gondok, hanem veled is. Ne haragudj, de az írásod alapján te sem lehetsz valami jó tanuló, főleg nyelvtanból. Tudom, kioktatásnak fogod venni, de szerény véleményem szerint ez téged minősít le, és ha én munkáltató lennék, és egy ilyen helyesírással készült levelet látnék meg tőled, inkább mást keresnék a helyedre. Az a nagy igazság - bár tudom, ti még nem értitek - hogy a saját életetekért csak és kizárólag ti vagytok a felelősek, és nem a tanárotok. Biztosan van álmotok, biztosan van hobbitok, amit nagyon szerettek. Ugye milyen jó lenne, ha felnőttként ezzel keresnétek a pénzeteket? Ugye, milyen jó lenne, ha a munkád a hobbid lenne, és nem a munkatársaiddal, hanem a barátaiddal együtt csinálnád? Csak ehhez tenni is kell valamit, mivel az életben semmi sem fog az öletekbe hullani készen. Először is komolyan kellene vennetek az iskolát, aztán letenni egy jó érettségit, hogy azt tanulhasd a főiskolán/egyetemen, amit nagyon szeretsz. Persze ott a másik véglet is, hogy 25-30 évesen is a szüleid lakásában laktok, a szüleitek tartanak el, miközben ti minimálbérért dolgoztok egy koszos, büdös gyárban a szalag mellett három műszakban, ahová állandóan gyomorideggel mentek be. Sajnos jelen pillanatban nagyon jó úton haladtok efelé.


Döntsétek el, hogy mit akartok. Egész évben megvolt a lehetőségetek, hogy kihozzátok magatokból a maximumot, de ti inkább lusták voltatok. És most az a döntésetek következménye, hogy a barátnőd megbukik. Ő tehet róla, nem a tanár. Lehetősége lett volna segítséget kérni a tanártól, aki készséggel elmagyarázta volna neki az anyagot, vagy akár magántanárhoz is mehetett volna. Ha tanár lennék, én sem engednélek titeket javítani. Tanuljátok csak meg, hogy következménye van annak, amit tesztek, mivel ez része a felnőtté válásnak. Nyelje be szépen a bukást, tanuljon és okuljon belőle, és legközelebb már tudni fogja, hogy mit nem szabad elkövetnie.


21/F

2015. jún. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8-asnak: 100 %-ig egyetértek, ment a zöld kéz (amúgy a 2-es vagyok :-) )

Pontosan ezt tanítom a 16 éves fiamnak is. Általános 8-ikban nem tanult rendesen, mondtam neki, hogy meglesz a böjtje, majd járhat alacsony színvonalú középsuliba. Most egy olyan szakközépiskolában van, ahol mindenki azt kérdezi, hogy mit keres Ő itt, mert jó feje van, jól tanul, gimiben lenne a helye :-) Ja, csak oda nem vették fel az alacsony pontjai miatt. Az osztálya tele van előző évben bukott tanulókkal :-(


De Ő, 16 évesen már tudja, hogy minek mi a következménye :-)

2015. jún. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, csak 98 %-ig értek egyet, mert azért Főiskolát, Egyetemet végzett ismerőseim között is van olyan, aki hosszú évekig nem tudott a szakmájában dolgozni, meg aztán hallani diplomás munkanélküliekről is...
2015. jún. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!