Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha az magyar érettségim...

Ha az magyar érettségim írásbelim 3 lett, a szóbelim húzhatja lejjebb, vagy ez már fix?

Figyelt kérdés
azt mondta a tanár, hogy simán lehet belőle 4, de lejjebb mehet?

2015. jún. 14. 17:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Ne viccelj, ez komoly? Matekból átmentél? :D Ha olyan tételt húzol, amiről egy szót sem tudsz, akkor ugye elégtelent kapsz. Szóval 3+1=4 Annak az átlaga meg 2. :D Viszont ha jól felelsz, akkor 5-t is kaphatsz így 5+3=8, tehát az átlag alapján 4. Ezt mind egy 25%-os matek érettségivel vezettem le szóval remélem nem vagy túl büszke magadra haver. :D
2015. jún. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Összesített pontszám adja a jegyet, tehát.. akár le is húzhatja.
2015. jún. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, főleg a nagyokosnak:)

am a matekom 73%os lett, a magyarom 56, mert elrontottam.

2015. jún. 14. 17:40
 4/12 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet rosszabb. Még meg is bukhatsz. Ugyanis mind az írásbelinek mind a szóbelinek külön-külön legalább 12% kell hogy legyen. Tehát ha semmit nem fogsz tudni, akkor az bukta. De persze ne ez legyen a cél. Kapsz majd valamennyi pontot a szóbelidre és abból a pontból meg az írásbelid pontjából számolnak egy százalékot és az adja a végső jegyet.
2015. jún. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszönöm válaszod. még egy ilyet..

hiába lenne meg simán az írásbelim alapján, még meg is bukhatok, ha nem érek el 12%ot. de az csak meg lesz.


de tegyük fel, ha szóbelin 12%ot érek el, írásbelin 56%ot, akkor már az kettes? a kettő átlagának kell lenni 40%nak, mert ugye onnantól 3. szóbelin hány pontot is lehet elérni?

2015. jún. 14. 20:04
 6/12 anonim ***** válasza:

Ne parázzál, ha írásbelin elértél 56%-ot, akkor itt is menni fog az a 12%.

Nem hiszem, hogy ezen fognak szarozni.

2015. jún. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Ha a szóbelin 12%-ot érsz el, tehát 6 pontot, akkor összesen 62 pontod lesz (56+6) és az összességében a 150 pont 41%-a tehát még mindig hármas. A négyeshez legalább 34 pontra kell felelned, ami nem olyan vészes. Ügyes legyél! :)
2015. jún. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. az 1/3át tudom perfektül, de a többihez hozzá sem tudok szagolni. mindet átnézem azért, de ha minden kötél szakad max húzok kétszer:)
2015. jún. 14. 22:41
 9/12 anonim ***** válasza:

Hajrá hajrá.

Én anno az összeset tudtam, kivéve egyet, amit sajnos még csak el sem olvastam. Pedig az osztályban én már strébernek számítottam..

Előző nap olvastam el a neten, hogy egyáltalán mi ez. NANÁ,hogy kihúztam. Lepergett előttem az életem.


Már nem emlékszem mit kellett volna pontosan a tételről mondani. "Móricz Zsigmond : Úri muri" volt amúgy, de én mondtam mindent, ami eszembe jutott. Elmondtam amit előző este olvastam róla, aztán majd kiválogatják. :D

Mondtam a húgomnak, mikor ő érettségizett,hogy Úri murit nézd meg.. ő is azt húzta. :D


Ennek már 10 éve. Jeles lettem magyarból. Tanárfüggő is,de nem kell úgy megijedni tőle. Ezt mondjuk már később, főiskolán láttam be.

Jó leszel! Mindent bele!

2015. jún. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem is értem minek írtam én ezt le tegnap este, mintha az évszázad sztorija lenne, valószínűleg megártott a délutáni sörözés. :D Na hogy sikerült kérdező??
2015. jún. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!