Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tennél, ha egy tanárról...

Mit tennél, ha egy tanárról kiderülne, hogy egy szélsőséges szervezetben aktívan részt vesz?

Figyelt kérdés

Ráakadtam egy oldalra, amiben elég szélsőséges módon nyilatkoznak egy bizonyos jelenségről, és az oldal szerkesztője meglehetősen trágár módon nyilatkozik egy társadalmi rétegről.

És kiderült, hogy az illető kisiskolásokat tanít egy általános iskolában...

Gondolom erről az iskolában nem nagyon tudnak, de elképzelhető, a tanár az ideológiáit akaratlanul is átadja a gyerekeknek.



2015. júl. 12. 07:51
 1/6 A kérdező kommentje:

Azt még hozzáteszem, amilyen réteget képvisel a tanár, az emberek jórésze elítéli, és nem teljesen normálisnak látja a nyilatkozataik alapján.

Nem, nem a melegekről van szó.

2015. júl. 12. 08:01
 2/6 purplerain5 válasza:
100%
Nos, amíg órán, szüneteken nem hangzik el semmi efféle, addig, azt hiszem nincs gond. Az embernek lehetnek elvei, hajlamai (tudom, írtad, nem a nemi orientációját kifogásolod), de amíg másokra nem kényszeríti rá őket, addig nincs baj. Vagyis, amíg a gyerek nem úgy jön haza, hogy azt a bizonyos csoportot gyűlölni kell, mert mind "hülyék"/"alja nép"/"kártékony"/amit a tanár gondol, addig nincs gond. Ha azonban ezt a suliban tanítja, akkor ki kell venni a gyereket onnan, és máshová iratni. (Ha elég sok gyereket vesznek ki a suli elgondolkodik, és talán eltávolítja a tanárt. Egyébként a följelentés azért nem jó, mert simán védekezhet diszkriminációval.)
2015. júl. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Légyszíves küld el üzenetbe az oldal címét.
2015. júl. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Amíg ezt egy facebook csoportból tudod meg szerintem nem olyan nagy probléma, mindenkinek jogában áll azt gondolni, amit akar, legfeljebb nem értesz egyet.

Akkor válna a dolog problémássá, ha az iskolában órákon is rendszeresen felhozná a témát és propagandát csinálna neki, na akkor már gáz lenne.

Nekem volt ilyen tanárom, bár ő nem szélsőséghez tartozott, hanem az egyik nagy pár szavazótáborához és órán állandóan az "értékrendjét" fitogtatta és így tovább úgy, hogy a párt neve nem hangzott el egyszer sem, de egyértelműen le lehetett szűrni és az órák fele arról szólt, hogy aki nem az ő értékei szerint él az hülye. Na ez viszont már nagyon gáz volt!

2015. júl. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miket oszt meg az óráin, de szerintem elképzelhető, hogy akaratlanul is úgy viszonyul pár kisdiákjához, hogy azok valamilyen szinten sérülnek ahhoz képest, mintha egy "normális" tanár oktatná őt.
2015. júl. 12. 08:59
 6/6 anonim ***** válasza:
44%

Nekem volt ilyen tanárom, és csak lesütött szemmel megjegyezte néha, hogy nem az vont mint most...

És a ... helyére az aktuális politikai téma.

Én is szélsőséges vagyok, szóval nekem nem probléma, ellenkező esetben pedig ha valami liberális elfogadó propaganda lenne én is fellépnék, hogy ennek nincs helye a tananyagban.

2015. júl. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!