Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány kiskoru merítkezik alá...

Hány kiskoru merítkezik alá évente a Jehova Tanúi Szervezetben?

Figyelt kérdés

Úgy nagyjából lehet ezt tudni?

És,hogy működik ez, velük is ugyan olyan Biblia tanulmányozást folytatnak mint a felnőttekkel?



2015. júl. 9. 12:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahányszor belenézek a Tanúk által gyártott rajzfilmekbe annyiszor húzom fel magam, manipulatív és most már a 10 év körüli és alatti gyerekek is be vannak célozva. Egyszerűen undorító ahogy megpróbálják behálózni és beetetni a gyerekeket, azzal cseppet sem törődve, hogy óriási károkat okoznak ezzel.

Azok a gyerekek akik ilyen korán keresztelkednek szinte biztos, hogy 16 éves korukra már nem lesznek Tanúk, vagy kettős életet élnek. Ki fogja ezeknek a gyerekeknek visszaadni a gyermekkorukat amit elvettek tőlük? Ez egy nagyon súlyos probléma!

2015. júl. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

konkrétan a kérdésedre: nem lehet tudni. de a tanú szülők arra vannak buzdítva, hogy "terelgessék gyermekeiket ISTEN SZERVEZETÉHEZ" brrr...

ez a szervezet pontosan tudja, hogy Jézus nagykorúvá válása UTÁN keresztelkedett meg, most már 8-10 éves gyermekeket is megkeresztel, jól látható okoból: ha nem tenné, nem lenne meg az a 2%-os egetverő növekedés, ami tavaly volt, hanem minimum 8%-os csökkenés lenne.

(szerintem a megkeresztelkedők minimum, nagyon minimum 10-15 százaléka kiskorú. figyelje meg, aki teheti ezt a kongresszusokon.


ha már most a szervezethez köti a fiatalkorúakat, később már a szülők miatt kevésbé valószínű, hogy ott meri hagyni azt a szervezetet, amihez felmőtt fejjel szinte biztosan nem csatlakozna. plusz oda vissza ugyanez: a szülő sem fogja otthagyni azt a vallást, amibe belelökte a gyermekét is, hacsak nem együtt teszik ezt meg. mindeközben persze számtalan történetet lehet olvasni a kiadványokban, hogy a fiatalkorú xy a spórolt pénzét odaadta a szervezetnek. a kis malackáját eladta, és az árát odaadta a szervezetnek. stb, stb.

KOMOLYAN MONDOM, GUSZTUSTALAN.

2015. júl. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szülők, legyetek jó pásztorok!

(Hamis megközelítés)


A cikk arra ösztönzi a szülőket, hogy “terelgessék” gyermekeiket “valódi vágyat” kifejleszteni Jehova szolgálatára és “személyes döntést” hozni, hogy neki szenteljék az életüket. A kérdés az, hogyan lehet a vágyuk valódi és döntésük személyes, amikor egész gyermekkorukat egy bizonyos eredményre finomhangolták? Az érem egyik oldalát mutatták csak meg nekik, minden kritikus információt pedig veszélyesnek és szigorúan tilosnak minősítettek.


Figyeljük meg mit mond a cikk azoknak a szülőknek, akiknek gyermekeik kételkednek a hitükben:


“...mi van akkor, ha a gyermekeidben kételyek merülnek fel? Hogyan tudod őket terelgetni és segíteni nekik, hogy lássák Jehova szolgálata a legjobb életút és így örökké tartó boldogság vár rájuk? Próbálj rájönni miért vannak bennük kételyek. Például a fiad tényleg nem ért egyet a bibliai tanításokkal, vagy egyszerűen nincs elég önbizalma, hogy megvédje magát az osztálytársai előtt? És a lányod tényleg nem látja miért bölcs dolog követni Isten irányadó mértékeit vagy csak magányosnak és kirekesztettnek érzi magát? Függetlenül az októl, neked kell segítened a gyermekednek, hogy megtalálja szellemi kételyeinek gyökerét. “- w14 9/15 20-21 old. 15,16 bek. angolban.



Az író úgy mutatja be a gyermekek vallási kételyeit, mintha csak érzelmi válaszok lennének és nem őszinte egyet nem értés.


A fenti idézet alapján nem létezik semmi ezen a bolygón, ami túlszárnyalhatná Jehova Tanúi életmódját. Azt állítják, hogy boldogságuk szintje példátlan és bármely ezzel az állítással ellentétes elképzelés csupán egy legyőzendő akadály. A cikk sehol sem tesz említést arról, hogy más hitrendszerek, vagy nem hívő rendszerek bármilyen összevethető értékkel bírnának.


Ez nagyon hasonlóan hangzik ahhoz, mint amikor valaki egy bizonyos sportcsapat dominanciáját bizonygatja az összes többi felett egy adott sportágban. Éppen olyan ez, mintha a Tanú szülők mindannyian műanyag hab ujjakat viselnének, amikre ezek a szavak vannak nyomtatva: “mi vagyunk az 1. helyen” (a hab ujjak pl. az amerikai sportdrukkerek felszerelésébe tartozhatnak bele). Soha meg sem fordul a fejükben, hogy esetleg nem ők az egyetlen csapat a városban. Kizárólag az abszolút magabiztosság elfogadható, bármi másra úgy tekintenek, mint hibára, ami helyreigazításra szorul.


Amikor egy gyermek, akit arra kondicionáltak, hogy szeressen egy sportcsapatot felnő, ez a fiú, vagy lány esetenként lassan ráébredhet, hogy igazából nem szereti azt a csapatot, amelynek a támogatására felnevelték őt. Ugyanígy egy gyermek, akit betanítottak egy vallásra esetenként áttör a kondicionáláson és a helyzetét olyannak ismeri fel, amilyen az valójában. Tragikus módon egy olyan gyermek, aki az Őrtorony betanításból ébred fel borzasztó következményekkel szembesül a brutális közösségmegvonási elrendezés következtében.

2015. júl. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Hát ez tényleg GUSZTUSTALAN!!


Én református családba születtem, meg kereszteltek annak rendje és módja szerínt.Miután konfirmáltam úgy döntöttem, hogy többet nem akarok templomba járni, és ez úgy is maradt, senki nem haragudott meg emiatt senki nem pofozott fel emiatt.

Hosszú évek teltek el amikor Isten felé fordultam de nem azért mert valaki rám erőltette ezt hanem a saját akaratomból. Én saját magam értettem meg, hogy Isten nélkűl nincs semmi értelme az életnek.

Amit azonban a szervezet tesz, hát.....brrr

2015. júl. 9. 14:16
 5/13 anonim ***** válasza:

megtaláltam a 2011-es népszámlálási adatokat magyarországra vonatkozóan:


e szerint: az önmagukat tanúknak vallók közül


10 év alatti: 8%

10-19 éves korig 12,5 %

nem tudom, miért 19 évvel számolnak, de a lényeg: 2011-ben több mint 20% fiatalkorú volt. a kiskorúak keresztelkedésre való intenzív ösztönzése 2012-ben kezdődött, és a fiatalkorúak (konkrétan kisgyermekek) keresztelkedésére ösztönző rajzfilmek megjelenése idejére 2013 tehető.szerintem hamarosan csecsemőket is keresztelnek, ha az apa és anya is tanú, és beleegyezik ebbe.


a tanúk 15 %-a nappali tagozatos tanuló


nem ide tartozik, dea tanúk 4%-a diplomás


az adatok kicsit buheráltak, ugyanis a népszavazás előtt minden gyülekezetben töbször is, de minimum 12-szer felolvasták, hogy mindenki vallja magát tanúnak, mert ez nagyon sokat számít az egyházak megítélésénél. (valójában a támogatásánál) éppen ezért az akkori hivatalos adatokhoz képest(22740) 8979-el több személy vallotta magát 2011-ben tanúnak. 31721-en

2015. júl. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ez hihetetlen!! :D :D Köszi!

Csecsemő keresztség a Tanúknál! :D na ezt is megértem..

2015. júl. 9. 16:42
 7/13 anonim ***** válasza:
nono! én csak feltételeztem ezt a dolgot! még (remélem) nincs ilyen.
2015. júl. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A gyermek keresztség az gyermek keresztség, nem önálló döntés, ami hitvalláson alapul. Nem Istent követik. hanem cdak engedelmeskednek a szüleiknek, igy semmivel sem jobb, inkább rosszabb mint a csecsemő keresztség.
2015. júl. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
érdekes,ezen én is gondolkodtam, és én is arra jutottam, hogy ez rosszab, mint a csecsemőkeresztség. mert a csaecsemőt nem befolyásolják, a gyermeket viszont igen. nyomás alá helyezik, és saját döntésének állítják be, ami valójában egy társaktól jövő nyomás.
2015. júl. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves kérdező!


"Úgy nagyjából lehet ezt tudni?"


Erre nincs külön statisztitka! De aki aktív Tanú, az látja. Az évenként megkeresztelkedőkhöz képest viszonylag kevés. Jehova Tanúiként ugyanis azokat merítjük alá, akik valódi tanítványokká tudnak válni. A gr-ben erre a 'mathétész" szó van. Krisztus igazi "tanítványává" kell válni, és ez nem egyszeri esemény. (nem csak vízbemerülés), hanem attól sokkal több.


"És,hogy működik ez, velük is ugyan olyan Biblia tanulmányozást folytatnak mint a felnőttekkel?"


Igen, gyakorlatilag igen, mert őket is meg kell tanitani arra, hogy "megtartsák mindazt", amit Krisztus parancsolt (Máté 28:20)

2015. júl. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!